Najtrudniej poznać samego siebie

Szybkie uspokojenie i uzdrowienie

Szybkie uspokojenie i uzdrowienie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Szybkie uspokojenie i uzdrowienie. Moim spektrum zainteresowań jest zdrowie. Mam tak wiele pozostałości po bujnej młodości, że często muszę się skupiać nad samoleczeniem. Ale do tego potrzebny jest spokój. Energetyczne dostrojenie się do naszego ciała jest dosyć proste, ale musimy zrobić z tego nie tyle rutynę, co rytuał. Wraz z tą świadomą praktyką możemy w końcu zacząć podnosić poziom naszych emocji i poprawiać zdrowie.

Szybkie uspokojenie i uzdrowienieSzybkie uspokojenie i uzdrowienie

Rytuał to zespół specyficznych symbolicznych sekwencji sformalizowanych działań /i wypowiedzi/, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku, który jednakże może być znacznie oderwany od pozornie oczywistego celu funkcjonalnego. Rytuały są automatyzowane i przekształcane w nawyk. Ale rytuał musi spełniać pewne warunki. Działanie musi być powtarzalne, musi mieć społeczny charakter, nawet gdy jest domeną jednej osoby, musi mieć też irracjonalne działanie oraz transcendencyjny charakter.

Uspokojenie i samoleczenie odnosi się do czynności, które robimy świadomie, aby uruchomić wewnętrzny system regeneracji, aby w pełni wyleczyć rany, choroby lub brak równowagi. Gdy dostrajamy się do naszych ciał energetycznych z naszą intencją, możemy naprawdę zmienić nasze życie fizycznie, umysłowo, emocjonalnie i duchowo.

Sposobem, od którego zaczynamy, jest uspokojenie ciała. Stres zawsze powoduje stan zapalny, a ten jest toksyczny dla organizmu. Zaczynamy więc od głębokiego oddychania – medytacji. Oddychając głęboko, dostrajamy się do swojego energetycznego ciała, do swoich myśli i emocji, aby zmienić częstotliwość i przepływ swojej energii. Wymaga to także zmiany naszego podejścia z negatywnego na pozytywne.

Nasze ciała leczą się od zawsze. Bywa, że całe organy przebudowują się na nowe. Ale obiektem, nad którym pracujemy, są nasze emocje. I tutaj także w sukurs przychodzi nam głębokie oddychanie. Dostarczenie tlenu do naszych komórek jest o tyle istotne, że powoduje ich uzdrawianie. Pamiętamy też o odpowiednim nawodnieniu, nie zapominając, że wodę możemy programować i nadać jej unikalne, specyficzne działanie. Rytuał tworzy zwyczaj, a ten działa na naszą korzyść. Uzyskujemy to, stosując pewne praktyki:

  • medytacja oddechowa,
  • przyjęcie swojego bólu/choroby/dyskomfortu,
  • właściwe odżywianie,
  • odpoczynek /sen i spacery/,
  • ćwiczenia /joga, tai chi/,
  • praktyka medycyny energetycznej,
  • uruchomienie współczucia i wdzięczność dla siebie.

Tworzenie rytuału:

1. Siadamy w wygodnej pozycji i uświadamiamy sobie swój oddech.

Nie musimy zmieniać wzorca oddechowego. Zwracamy uwagę na przepływ powietrza /wdech, wydech/. Zauważamy, że wchodzi do żołądka, płuc i głowy. Stajemy się obecni i odsuwamy od siebie inne myśli przez kilka minut.

2. Pocieramy ręce, jedna o drugą.

Ręce powinny się zagrzać i rozruszać. Okraś to pogodnym uśmiechem. Uśmiech na naszej twarzy też leczy i potrafi zmienić nasz nastrój w kilka sekund.

3. Trzymajmy ręce przed sobą, wierzchem do siebie i poczujmy przepływającą między nimi energię.

Odczucie zwiększamy intencją i świadomością, a raczej uważnością. Energia powinna się do siebie dostrajać. Nie zapominajmy o uśmiechu.

4. Zamknijmy oczy i zaobserwujmy czy możemy przenieść tę energię w górę ramion, przez ciało, aż do głowy.

Nie da się tego zrobić źle. Budzimy nasze ciała energetyczne z intencją. Naszym zadaniem jest odczuwanie i uzdrawianie. Sprawdźmy, czy możemy przenieść tę energię do dowolnej części ciała, zwłaszcza tam, gdzie odczuwamy stres lub chorobę. Mentalnie wysyłamy w tę stronę miłość do siebie, a wraz z nią uzdrawiającą energię. Uzupełniamy energię tarciem rąk, gdy czujemy, że maleje. Zwizualizujmy tę energię w dowolny sposób. Możemy nawet ją sobie opisać w głowie. Nie zapominajmy o uśmiechu.

5. Prowadźmy pracę nad przepływem energii.

Rozprowadzamy tę energię po różnych częściach ciała, zwłaszcza tych niedyspozycyjnych. Cały czas robimy to mentalnie. Z czasem doznanie się zwiększy. Poczujmy wdzięczność dla swego ciała i dla tej wrodzonej zdolności naprawczej. Rozchodząca się energia rozluźnia części naszego ciała, te, do których wpływa. Podziękujmy jeszcze raz swojemu ciału za tę możliwość przebudzenia i uzdrowienia.

Szybkie uspokojenie i uzdrowienie – Podsumowanie:

Ćwiczenia z przepływem energii są dosyć istotne dla naszego uzdrawiania. Nawet kilka minut może przynieść radość i spokój. Te zaś implikują uzdrowienie ciała, umysłu i ducha. Nie trzeba być mistrzem ZEN, aby się uleczyć. Trzeba być spokojnym i świadomym swojego celu i wierzyć weń.

PS. My, ludzie, mamy taką moc, o której się nam nie śniło. – August Witti

____________
#Uspokojenie #Uzdrowianie

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry