Najtrudniej poznać samego siebie

Tak dla odmiany

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

W obecnym świecie jest coraz więcej budzących się ludzi, wiem, bo rozmawiamy i wymieniamy poglądy. Wielu z nich zadaje pytanie, “jak to zrobić?”, “jak to, tamto, owo?”. A to jest proste przecież. Dla odmiany, zamiast np. opierdolić kogoś i później żałować, pomyślmy najpierw “co ja odpierdalam? jak JA bym się czuł” i ewentualnie zwróćmy uwagę, …

tak dla odmiany.

tak dla odmianyTak dla odmiany, zamiast zauważać tylko złe rzeczy naokoło nas, codziennie, zauważmy dobre i pochwalmy, skoro nam się podobają. Tak po prostu. Dla odmiany nie narzekajmy, a mówmy o fajnych, przyjemnych rzeczach. Dla odmiany właśnie nie oceniajmy, bo “w d… byliśmy i g… widzieliśmy”. Po prostu obserwujmy uważnie i bacznie, a opinie zostawmy dla siebie.

Dla zwyczajnej odmiany zamiast mówić “kurwa”, “pierdolę”, “spierdalam”, “i chuj”, mówmy np. “moja pani”, “nie jestem zainteresowany”, “wychodzę”, “i tak” – po prostu.

Dla zwyczajnej odmiany, nie mówmy sobie “jaki ja głupi jestem”, albo “nienawidzę siebie”, “okropnie wyglądam”, “masakra” – myśląc o sobie, tylko “ups :)”, “jest dobrze”, “całkiem sympatyczna postać”, “OK”.

Wszystkie nasze wewnętrzne zmiany leżą w naszym zasięgu i są całkiem proste, jak potraktujemy to na luzie, dla odmiany. Odmiana jest czymś zwyczajnym, nikt nie może jej nakazać, my nie mamy wewnętrznych oporów, bo robimy coś dla odmiany właśnie, niejako wewnętrznej, własnej.

Dla odmiany możemy nie opowiadać jacy to jesteśmy chorzy, na co konkretnie i co nas dokładnie boli, tylko obserwować te swoje “niebywale masakryczne perypetie” i w ciszy je kontemplować. Zróbmy to, czego boimy się zrobić dla swojego zdrowia.

Ku zaskoczeniu one same się rozpływają niejako i zanikają. Dla odmiany zamiast widzieć wszystko w czarnych kolorach, dostrzeżmy jasne plamy wydarzeń, co w nich dobrego, co nam dają, o czym informują.

I wcale nie chodzi tutaj o optymizm, ale odmianę perspektywy.

Odmiana to: przemiana, zmiana, metamorfoza, przeobrażenie, przeistoczenie (się). Ale i wariant, wersja, wariacja, gatunek, rodzaj, kategoria, typ, klasa, sort, wydanie, mutacja, rasa, odrębna postać. Zatem mamy cały wachlarz zachowań, których możemy użyć. Bez zbędnych ceregieli, ale postarajmy się, aby były dobre i miłe naszemu sercu, w końcu ma to być zachęcające, a nie przeciwnie.

Gdy zauważysz pozytywne skutki odmiany na lepsze, zauważysz ich działanie, wówczas stwierdzisz, że nie chcesz już jak do tej pory poruszać się w niskich emocjach. Wolisz być zdrowy i szczęśliwy. A to dlatego, bo zauważysz, że bycie jak do tej pory się nie opłaca i chcesz to zmienić.

PS. I nastąpiła zmiana, żaba zjadła bociana.

________
#DlaOdmiany

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Translate »
idź do góry