felietony ześwirowanego bufona

Tatuaż – symbol siły

w artystycznie/oświecenie/prawdziwie

Do tej pory nie dorobiłem się tatuażu, bo czyż trzeba upiększać Ferrari /George Clooney/, ale zastanawiam się i rozważam. Tatuaże są symbolami wewnętrznej siły, które sprowadzają nasze ciała do obszaru sztuki, dlatego wybór tatuażu jest tak ważny i musi być wyborem świadomym. Symbolika tatuażu winna mówić o tym co w Twoim życiu ważne lub do czego przynależysz.

Tatuaż – symbol siły.

Tatuaż - symbol siłyOd ok 6000 lat trwa tradycja i fascynacja tatuażem. Wczesne tatuaże były częścią ważnych rytuałów, miały znaczenie duchowe i podkreślały najważniejsze etapy życia – przemianę dziewczyny w kobietę lub chłopca w wojownika. Bardzo często wykorzystywano tatuaż jako zapobiegawczy środek leczniczy, uzdrawiający, chroniący lub dający moc.

Obecnie tatuaż przestał być egzotyczny. Istotą dzisiejszego tatuażu jest głęboka ekspresja, pokazanie naszego wnętrza, naszą duszę. Wiele tatuaży jest nierozerwalnie związanych ze wspomnieniami /Kocham Aśkę :)/, doświadczeniami lub etapami życia i mają głęboki sens mentalny. Do łask wracają runy, glagolica, ale też ważne cytaty, fragmenty modlitw i zaklęć, symbolika ezoteryczna. Tatuaż powraca na swoją pierwotną ścieżkę.

Nie tak dawno jeszcze tatuaże nie najlepiej się kojarzyły. Ostatnie 200 lat wypaczyło symbolikę i znaczenie tatuażu. Dzisiaj to albo krzyk mody, albo rozważny wybór. Bezpowrotnie minęły czasy ogromnych tatuaży. Teraz fashionable są drobne zdobienia na palcach, za uszami czy na karku. Modne są także znaki na żebrach, plecach czy biodrze. Tatuaż coraz bardziej zastępuje biżuterię.

Każdy tatuaż niesie ze sobą przekaz, ale i wibracje, promieniuje i oddziałuje na człowieka pozytywnie, negatywnie lub neutralnie, jest nośnikiem energii. Dlatego tak ważny jest wybór tatuażu i jego akceptowalność. Nosić go będziesz resztę życia. Tatuaże trwałe, są formą znamienia, energetycznej pieczęci, zatem rozważenie czemu tak naprawdę tatuaż ma służyć jest dosyć istotne.

PS. Amour vincit omnia – miłość zwycięży wszystko

_______
#Tattoo

 

ostatnie z artystycznie

Moja kuzynka Rachela

Moja kuzynka Rachela to dramat romantyczny w najlepszym wydaniu. Scenariusz i reżyseria

Destrukcja

Jake Gyllenhaal to jeden z moich ulubionych aktorów. Radzi sobie w każdej
Mróz przez cały rok

Mróz przez cały rok

Od jakiegoś czasu nie piszę na tematy książkowo-filmowe, bo filmów nowych już

Lokalny system wartości

Spora grupa ludzi, zwłaszcza tych prostych, nieskomplikowanych, żyje na pokaz, sztucznie nadmuchując
idź do góry