Najtrudniej poznać samego siebie

Tatuaż - symbol siły

Tatuaż – symbol siły

w oświecenie/artystycznie/prawdziwie

Tatuaż – symbol siły. Do tej pory nie dorobiłem się tatuażu, bo czyż trzeba upiększać Ferrari /George Clooney/, ale zastanawiam się i rozważam. Tatuaże są symbolami wewnętrznej siły, które sprowadzają nasze ciała do obszaru sztuki, dlatego wybór jest tak ważny i musi być wyborem świadomym. Symbolika winna mówić o tym co w Twoim życiu ważne lub do czego przynależysz.

Tatuaż - symbol siły

Symbol siły

Od ok 6000 lat trwa tradycja i fascynacja tatuażem. Wczesne tatuaże były częścią ważnych rytuałów, miały znaczenie duchowe i podkreślały najważniejsze etapy życia – przemianę dziewczyny w kobietę lub chłopca w wojownika. Bardzo często wykorzystywano je jako zapobiegawczy środek leczniczy, uzdrawiający, chroniący lub dający moc.

Obecnie tatuaż przestał być egzotyczny. Istotą dzisiejszego jest głęboka ekspresja, pokazanie naszego wnętrza, naszą duszę. Wiele z nich jest nierozerwalnie związanych ze wspomnieniami /Kocham Aśkę :)/, doświadczeniami lub etapami życia i mają głęboki sens mentalny. Do łask wracają runy, glagolica, ale też ważne cytaty, fragmenty modlitw i zaklęć, symbolika ezoteryczna. Powraca na swoją pierwotną ścieżkę.

Nie tak dawno jeszcze tatuaże nie najlepiej się kojarzyły. Ostatnie 200 lat wypaczyło symbolikę i znaczenie tatuażu. Dzisiaj to albo krzyk mody, albo rozważny wybór. Bezpowrotnie minęły czasy ogromnych tatuaży. Teraz fashionable są drobne zdobienia na palcach, za uszami czy na karku. Modne są także znaki na żebrach, plecach czy biodrze. Coraz bardziej zastępuje biżuterię.

Każdy tatuaż niesie ze sobą przekaz, ale i wibracje, promieniuje i oddziałuje na człowieka pozytywnie, negatywnie lub neutralnie, jest nośnikiem energii. Dlatego tak ważny jest wybór i jego akceptowalność. Nosić go będziesz resztę życia. Trwałe, są formą znamienia, energetycznej pieczęci, zatem rozważenie czemu tak naprawdę on ma służyć jest dosyć istotne.

PS. Amour vincit omnia – miłość zwycięży wszystko

_______
#Tatuaz

Hits: 9822

najnowsze z oświecenie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się
Ja - duży człowiek

Ja – duży człowiek

Ja – duży człowiek – Świadomość jest zbiorem informacji wszelkich, od nas
Translate »
idź do góry