Najtrudniej poznać samego siebie

Tchórzliwa wiara 1

Tchórzliwa wiara

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Co ja się naczytam obraźliwych tekstów na temat wiary, głównie chrześcijańskiej i co za tym idzie katolickiej, co nasłucham obelg, ciągłe inwektywy i pseudo dowody jak wiara jest ohydna. A dla mnie to w istocie jest …

tchórzliwa wiara.

wiara1Niedawno zmarły Czesław Kiszczak potrzebował aż 90 lat, żeby pogodzić się z Bogiem i przeprosić za lata ateizmu. Co prawda pani Kiszczakowej nie udało się zawezwać księdza do ostatniego namaszczenia, ale “arcyłotr” i “diabeł wcielony” Kiszczak ponoć odszedł wraz ze Stwórcą. Mnie taka postawa tchórzliwej wiary w ogóle nie zaskakuje, ba, zdziwił bym się gdyby do tej “wewnętrznej przemiany” nie doszło. Przecież to właśnie tchórze i najwięksi ateiści przechodzą przemianę, zwłaszcza przed śmiercią. Pogrzeb Kiszczaka odbył się na warszawskiej Woli, w prawosławnym obrządku. Generała pożegnali też kibice Lecha Poznań, skandując “Kiszczak! Co? Piekło!”. “Dowcipna” i “fotogeniczna” Maria Kiszczak nie spełniła prośby męża i nie wezwała księdza, bo za szybko umarł. “Mąż dobrze żył z Kościołem, czytał Pismo Święte” – powiedziała. Błahahahahahaha.

Rośnie nam grono zagorzałych ateistów, powracających z tchórzostwa na łono kościoła. W 2014 także generał Wojciech Jaruzelski przyjął sakramenty święte, mimo że całe życie był człowiekiem niewierzącym i ciążyła na nim ekskomunika. Nie wolno stawiać pomników człowiekowi, który w młodości był mordercą, a później zdradził naród polski, a to niestety uczynił poprzedni rząd PO i PSL. Do grona wielkich ateistów dołączył też ostatnimi czasy .

Nie tak dawno dziennikarz Robert Leszczyński przeszedł duchową przemianę. Leszczyński złożył wniosek o apostazję, czyli formalne wystąpienie z kościoła katolickiego i na każdym kroku tępił wiarę chrześcijańską. Bliska, nadchodząca śmierć jest dla niewierzących przerażająca i straszna. Gdy przychodzi ta chwila, wielu zagorzałych ateistów chce jednać się z Bogiem. Zatem ciuliki – odpuście sobie krytykę wiary i wymownie milczcie, aby kiedyś nie wyjść na miękką, tchórzliwą szmatę i nie zrobić z siebie pośmiewiska, zarówno ludzkiego, jak i boskiego.

PS. Wielu ludzi nie wie­rzy w Bo­ga, ale w diabła wierzy.  – Fiodor Dostojewski

______
#Wiara

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry