Technika optymistycznie

Technika optymistycznie

w filozoficznie/internetowo

Technika optymistycznie. Nie dajmy ogłupić się propagandzie, nie dajmy mamić się mediom, ci co piszą o zagrożeniach technologicznych dla człowieka, np. 'Robotyzacja wyprze …”, „Zaatakuje nas armia dronów”, czy „Za pięć lat zabraknie dysków twardych” i na koniec „Postęp technologiczny osłabi ludzkość”, nie mają racji, bo „Co drugi Polak boi się komputera”, 5 mln nie umiało wypełnić prostej, papierowej ankiety wyborczej/głosy nieważne/, a już zasady cyfryzacji i komputeryzacji rozumie zaledwie 2% populacji.

Technika optymistycznie

Technika optymistycznie

Nie ma się co bać, gdyż to ona, ta technika musi się dostosować do nas, a nie my do niej. I nie wystarczy tutaj sterowanie głosowe. Co stało się jak weszły telefony dotykowe, pewna grupa ludzi przestała z nich korzystać, między innymi ja, dlaczego … bo mam za duże palce :D. A przecież inni mają za słabą głowę np. Żyję w oparach technologii, karmię się nią, i jak mało kto ją rozumiem.

Z dnia na dzień natomiast widzę, wraz z jej rozwojem, jak wąska grupa ludzi ją rozumie, tak naprawdę nie mam nawet z kim o tym pogadać 😀. Nawet ci co chwalą się znajomością, śmigają po naskórku. A przecież nie takie jest zadanie techniki. Czas zatem na uproszczenia. Upraszczane będzie coraz bardziej wszystko i wszystko niestety musi zostać uproszczone.

Codziennie zadajemy sobie trud, wraz z Karolkiem, tłumaczenia ludziom rzeczy oczywistych. A przecież to, co robimy, to najpopularniejszy i najbardziej znany odłam techniki, czyli internet. Ale ludzie nie lubią czytać, nie lubią wnikać i poznawać, chcą wiedzieć i upierają się, że ma działać, bo płacą :D.

Tak, to jeszcze jednak nie działa i działać nie będzie, nic nie robi się samo /bez obsługowo/. Każda rzecz – program, środowisko, silnik ma instrukcję obsługi, i aby pojąć jego działanie i wykorzystać funkcjonalność. Przynajmniej tą operacyjną /widoczną/, musimy tą instrukcję przeczytać, pojąć, przećwiczyć i przyswoić, na koniec stać się administratorem. Okazuje się być to ponad miarę wielu ludzi, bo górę bierze lenistwo i brak zrozumienia, czy możliwości intelektualnych. Nie oznacza to, że jesteśmy głupi. Oznacza, że pewne nowoczesne rzeczy wymagają zmian – dostosowania do nas :D.

Technika optymistycznie – Podsumowanie:

Dlatego też nie bójmy się komputeryzacji, technicyzacji, czy wojny technologicznej, dronów, klonów, czy balonów. Ktoś to przecież musi obsługiwać, ale kto to niby ma być? Ten co w zaciszu domowym, nie rozumie techniki, boi się jej, unika, czy ten co ma problem z 1:5 z całości. Nikt nas nie atakuje i atakować nie będzie, nawet gdyby bardzo chciał. Pomyślcie, że to wy musicie zaatakować i wydać komendę zaawansowanemu urządzeniu, którego nie znacie. Spróbujcie ruszyć nowoczesnym traktorem. Przecież to niedorzeczne :D!

PS. Tablet tabletem, a siekierka siekierką.

_________
#Technika