Najtrudniej poznać samego siebie

THC - gwoli wyjaśnienia

THC – gwoli wyjaśnienia

w prawdziwie/topowo/zdrowotnie

Marihuana to suszone i czasem sfermentowane kwiatostany (niejednokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi (Cannabis sativa) zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoli, działające agonistycznie na receptory kannabinoidowe, podobnie jak anandamid – ludzki endogenny kannabinoid. Za działanie psychotropowe marihuany odpowiada głównie tetrahydrokannabinol (THC) oraz inne kannabinoidy. Kannabinoidy występują w mleku matki i powodują u dziecka uczucie głodu oraz wywołują proces rozwoju. Przedstawiam zatem …

THC – gwoli wyjaśnienia!

THC - gwoli wyjaśnieniaSkoro kannabinoidy typu THC występują w mleku matki, to czy można w ogóle twierdzić, że są narkotykiem i szkodzą? To pytanie w zasadzie retoryczne i na marginesie. W mleku matki kannabinoidy pełnią podstawową funkcję stymulowania apetytu u niemowląt, ale również pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko. Nie są jednak obecne w mieszankach spożywczych dla niemowląt, co sprawia, że te ostatnie są o wiele mniej odżywcze od mleka matki. Jak widać, działają wszechstronnie i na różnych płaszczyznach u nowonarodzonego człowieka.

Kannabinoid THC, czyli tetrahydrokannabinol to główna substancja psychoaktywna konopi indyjskich. THC uśmierza ból, niweluje nudności i pomaga w leczeniu depresji, a w zasadzie ją całkowicie ulecza – “Okruchy depresji”. Ale to nie wszystko. Ogromne spektrum działania kannabinoidów opisane zostało w felietonie “Konopie mają boską moc”. A THC to tylko jeden z 60 aktywnych składników roślin konopi. Anandamid – jeden z psychoaktywnych kannabinoidów naturalnie występujących w organizmach żywych, ma wyraźny wpływ na nasz nastrój, sen, pamięć czy apetyt. Podobnie jest z opioidami (morfina, heroina), które mają swoje naturalne odpowiedniki (endorfiny). Zatem substancje aktywne marihuany “imitują” naturalnie występujące u człowieka endokannabinoidy.

Wbrew popularnej negatywnej opinii szeregującej marihuanę w grupie narkotyków, dowiedziono, że THC ma bardzo pozytywny wpływ na komórki mózgowe, chroni je przed uszkodzeniami spowodowanymi stanem zapalnym czy stresem oksydacyjnym. Mało tego, THC stymuluje neurogenezę, czyli proces powstawania nowych komórek mózgowych, a dodatkowo odbudowuje synapsy /połączenia międzykomórkowe/. Ostatnimi czasy spotykamy się z coraz większą ilością pozytywnych, sprawdzonych i udowodnionych opinii na temat THC i w ogóle marihuany. Jakim więc prawem się nam tego zabrania? Ano – biznes is biznes – a cannabis nie dosyć, że jest naturalne i spektakularnie leczy, to jeszcze rośnie w każdych warunkach i wszędzie. Zastanówcie się!

PS. Zaskoczeniem jest więc niewiedza i popularne opinie wśród nieuków, których niestety większość, że marihuana z THC to narkotyk. Któż jest tak szalony, a zarazem niedouczony, aby tak w ogóle twierdzić?

_____
#THC

 

ostatnie z prawdziwie

życie bezemocjonalne.

Życie bezemocjonalne

Obecnie, w dobie wszechobecnych komputerów, hipnotyzujących bardziej niż telewizja czy radio, czas
kochać siebie

Co to znaczy kochać siebie

To naprawdę intrygujące pytanie “Jak naprawdę kochasz siebie?”. I na szczęście odpowiedź
Gdy jesteś świadomy

Gdy jesteś świadomy

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi “czym jest świadomość”, bo “wszystkim”. Nie ma też
Translate »
idź do góry