Najtrudniej poznać samego siebie

To co zostało rozdzielone

To co zostało rozdzielone

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

To co zostało rozdzielone. Nie było by żadnych kłopotów ze zrozumieniem siebie, gdyby nie fakt, że żyjemy w schizofrenicznym świecie, ciągłej pogoni informacyjnej, nie rozumiejąc ni w ząb z tego, co wokół nas się dzieje. I nieustannie myślimy o tym.

To co zostało rozdzielone

To co zostało rozdzielone

Nieustannie też bronimy swoich racji, swojego zdania, swojej pozycji, jakby to cokolwiek znaczyło. Wywyższamy się pseudo wiedzą, doświadczeniami, jakby miały one jakieś znaczenie. Mają, o tyle, ile wnoszą, nic ponad to.

Otóż nic z tego, co sobie myślimy, nie ma znaczenia. Myśli to … siedlisko tzw. zła. Dlaczego? Bo bez myśli nic złego się nie wydarza. Bo gdy brak myśli, pojawia się głos serca. I najważniejsze – nasze myśli są błędne, bo wysnute na podstawie błędnych założeń. A te od zarania są błędne.

Bo bez myśli nie cierpisz, nie roztrząsasz, nie wałkujesz, nie bzdurzysz i przede wszystkim nie wymyślasz, czyli konfabulujesz. Nie czujesz też bez myśli, bo nie myślisz, że cię coś boli i że jesteś nieszczęśliwy.

Okazuje się, że wszystkie nasze choroby wywodzą się z myśli. Zatem wszyscy jesteśmy niespełna rozumu skoro chorujemy, cierpimy, zamiast żyć i się cieszyć. Tworzymy nieustannie swoje życie, takie jakie ono jest, zamiast takie jakie chcemy aby było.

To co zostało rozdzielone – Podsumowanie:

Zatem, kto tworzy, to nasze życie. My? Czy ktoś za nas? Skoro każdy chce być kochany i szczęśliwy, to dlaczego większość cierpi? Ano dla tego, że żyjemy w schizofrenicznym świecie. Wspomnieć tu muszę o Jacku Kardaszewskim od znajomości z którym dostrzegłem tą schizofrenię życia.

Ale schizofrenia życia nie wynika z obiektywnej przyczyny, że ktoś, lub coś nam kazało cierpieć, zmusiło nas do tego, rozkazało. Nie ma tak łatwo. To my sami, nieustannie popadając w myśli, popadamy w cierpienie. Bo rozmyślamy. A o czym? O tym co było? A co przeoczamy? To co jest – czyli życie.

Tu nie ma o czym rozmyślać. Jest tu i teraz, jest życie, jest robota, są cele, marzenia, jest swada i zachłanność, ale życia, nie dostatku, bo dostatku nie zabierzesz wszędzie, a wspomnienia tak, miłość tak, radość tak, spełnienie tak. To jest to, czego chcesz – więc żyj, a nie kłam, że cierpisz, bo nie cierpiałbyś gdybyś nie chciał.

PS. Bujać to my, nie nas 🙂

_____
#Mysli

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry