Najtrudniej poznać samego siebie

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Generalnie zasada jest stara jak świat. “Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, ” Uważaj czego pragniesz”, “Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” etc. Część to pojmuje, część nie. Ale świadomość, że każda rzecz, sytuacja w naszym życiu, jest naszą kreacją, to już wyższa szkoła jazdy i świadomości. Gdyby się tak wnikliwie zastanowić, to wszystko co spowodowało tę właśnie chwilę, zależy od nas, to nasze dzieło i nasze “starania”, wówczas można by odmienić świadomie swoje życie. Jednak wiedzą tylko nieliczni …

jak bardzo trzeba uważać czego się chce.

Jak bardzo trzeba uważać czego się chceKreacja, stwarzanie i kierowanie własnym losem, zależą od trzech czynników: pragnienia /marzenia/, wiary w te marzenia, czyli wiary w siebie i werbalizacji /”na początku było słowo”/. Wszelka inna forma to przypadkowość. A już zastosowanie słowa “NIE” to katastrofa, gdyż rozum i nasze jestestwo tegoż słowa nie rozumie. Nie chcę – to chcę, nie być chorym – to być chorym, nie prawda – to prawda, ale też “nie uda się – to zwątpienie”. Strasznie jest to zagmatwane, tyle że instrukcja też jest podana – myśl pozytywnie. Samo myślenie pozytywne to nic wielkiego, ale biorąc pod uwagę schematy naszych zachowań i te wszelkie jak nas uczono niemożliwości, to przeszkoda, czasami nie do przebycia.

Wszystkie czynniki związane z naszą wiedzą, zasłyszaną i realną, wszystkie te niewiarygodności, niemożności, nieprawdopodobieństwa, nielogiczności, to tak naprawdę przekleństwo dla naszej istoty, dla zrozumienia. Istoty – bo jest nas dwoje, świadomość i podświadomość, malkontent i optymista, racjonalista i wyznawca wiary, dwa wzajemnie zwalczające się byty. Jeden, który wszystko chce zrozumieć pojąć, rozpisać, udowodnić, zanalizować i drugi, który działa intuicyjnie, przeczuwa i wierzy. Wówczas gdy ten drugi dochodzi do głosu, nasze życie ewaluuje, szlachetnieje, staje się wspaniałe i bajkowe. Tak, bajkowe, bo bajki istnieją, cuda też :).

PS. Szczęście jest kreacją naszego umysłu, a wiara tylko pomaga.

__________
#Pragnienia

najnowsze z filozoficznie

Świat Ery Wodnika

Świat Ery Wodnika

Świat Ery Wodnika – To, że na naszej planecie zachodzą gigantyczne zmiany
podświadomość

Czym jest podświadomość?

Czym jest podświadomość? Podświadomość to potężna warstwa pod spodem umysłu. Obejmuje świadomość
Translate »
idź do góry