Najtrudniej poznać samego siebie

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Generalnie zasada jest stara jak świat. “Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, ” Uważaj czego pragniesz”, “Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” etc. Część to pojmuje, część nie. Ale świadomość, że każda rzecz, sytuacja w naszym życiu, jest naszą kreacją, to już wyższa szkoła jazdy i świadomości. Gdyby się tak wnikliwie zastanowić, to wszystko co spowodowało tę właśnie chwilę, zależy od nas, to nasze dzieło i nasze “starania”, wówczas można by odmienić świadomie swoje życie. Jednak wiedzą tylko nieliczni …

jak bardzo trzeba uważać czego się chce.

Jak bardzo trzeba uważać czego się chceKreacja, stwarzanie i kierowanie własnym losem, zależą od trzech czynników: pragnienia /marzenia/, wiary w te marzenia, czyli wiary w siebie i werbalizacji /”na początku było słowo”/. Wszelka inna forma to przypadkowość. A już zastosowanie słowa “NIE” to katastrofa, gdyż rozum i nasze jestestwo tegoż słowa nie rozumie. Nie chcę – to chcę, nie być chorym – to być chorym, nie prawda – to prawda, ale też “nie uda się – to zwątpienie”. Strasznie jest to zagmatwane, tyle że instrukcja też jest podana – myśl pozytywnie. Samo myślenie pozytywne to nic wielkiego, ale biorąc pod uwagę schematy naszych zachowań i te wszelkie jak nas uczono niemożliwości, to przeszkoda, czasami nie do przebycia.

Wszystkie czynniki związane z naszą wiedzą, zasłyszaną i realną, wszystkie te niewiarygodności, niemożności, nieprawdopodobieństwa, nielogiczności, to tak naprawdę przekleństwo dla naszej istoty, dla zrozumienia. Istoty – bo jest nas dwoje, świadomość i podświadomość, malkontent i optymista, racjonalista i wyznawca wiary, dwa wzajemnie zwalczające się byty. Jeden, który wszystko chce zrozumieć pojąć, rozpisać, udowodnić, zanalizować i drugi, który działa intuicyjnie, przeczuwa i wierzy. Wówczas gdy ten drugi dochodzi do głosu, nasze życie ewaluuje, szlachetnieje, staje się wspaniałe i bajkowe. Tak, bajkowe, bo bajki istnieją, cuda też :).

PS. Szczęście jest kreacją naszego umysłu, a wiara tylko pomaga.

__________
#Pragnienia

ostatnie z filozoficznie

wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza. Swoje poglądy, opinie i wiedzę budujemy między innymi w
Fundamentalne zmiany na Ziemi

Fundamentalne zmiany na Ziemi

Fundamentalne zmiany na Ziemi My ludzie przechodzimy głęboką transformację, transformację istoty ludzkiej,
Matrix

Świat to Matrix

Człowiek aby żyć, nie musi władać ziemią, nie musi wcale jej posiąść,
Translate »
idź do góry