Najtrudniej poznać samego siebie

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce. Generalnie zasada jest stara jak świat. „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”, ” Uważaj czego pragniesz”, „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie” etc. Część to pojmuje, część nie. Ale świadomość, że każda rzecz, sytuacja w naszym życiu, jest naszą kreacją, to już wyższa szkoła jazdy i świadomości. Gdyby się tak wnikliwie zastanowić, to wszystko co spowodowało tę właśnie chwilę, zależy od nas, to nasze dzieło i nasze „starania”, wówczas można by odmienić świadomie swoje życie. Jednak wiedzą tylko nieliczni.

Jak bardzo trzeba uważać czego się chce

Trzeba uważać czego się chce

Kreacja, stwarzanie i kierowanie własnym losem, zależą od trzech czynników. Pragnienia /marzenia/, wiary w te marzenia, czyli wiary w siebie i werbalizacji /”na początku było słowo”/. Wszelka inna forma to przypadkowość. A już zastosowanie słowa „NIE” to katastrofa, gdyż rozum i nasze jestestwo tegoż słowa nie rozumie.

Nie chcę – to chcę, nie być chorym – to być chorym, nie prawda – to prawda, ale też „nie uda się – to zwątpienie”. Strasznie jest to zagmatwane, tyle że instrukcja też jest podana – myśl pozytywnie. Samo myślenie pozytywne to nic wielkiego, ale biorąc pod uwagę schematy naszych zachowań i te wszelkie jak nas uczono niemożliwości, to przeszkoda, czasami nie do przebycia.

Wszystkie czynniki związane z naszą wiedzą, zasłyszaną i realną. Wszystkie te niewiarygodności, niemożności, nieprawdopodobieństwa, nielogiczności, to tak naprawdę przekleństwo dla naszej istoty, dla zrozumienia. Istoty – bo jest nas dwoje, świadomość i podświadomość, malkontent i optymista, racjonalista i wyznawca wiary, dwa wzajemnie zwalczające się byty. Jeden, który wszystko chce zrozumieć pojąć, rozpisać, udowodnić, zanalizować i drugi, który działa intuicyjnie, przeczuwa i wierzy. Wówczas gdy ten drugi dochodzi do głosu, nasze życie ewaluuje, szlachetnieje, staje się wspaniałe i bajkowe. Tak, bajkowe, bo bajki istnieją, cuda też :).

PS. Szczęście jest kreacją naszego umysłu, a wiara tylko pomaga. – August Witti

__________
#Pragnienia

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry