Najtrudniej poznać samego siebie

Tu i teraz

Tu i teraz

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Tu i teraz, czyli obecność to świadomość istnienia, przebywania w ściśle określonej teraźniejszej chwili. Obecność odróżnia nas ludzi od bycia przedmiotem, ale też pozwala na uniknięcie zniewolenia i strachu. To stan uwagi uważny i obecny.

Tu i teraz

Tu i teraz

Jak zwykle zadajemy pytanie. Co to naprawdę oznacza? Większość z nas przez cały dzień, zamiast skupić się na chwili obecnej, rozmyśla. A to nic dobrego! Rozmyślania dotyczą chwil przyszłych, marzeń, wakacji, weekendu, ale też tego co było przedtem. Ale tak naprawdę nic, oprócz tu i teraz nie istnieje. Dlaczego? Dlatego, że nawet kiedy coś z przeszłości się wydarzało, było obecne w danej chwili. Zatem nasze życie, jego prawdziwy sens istnienia, jest tu i teraz. Nie wczoraj, nie w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale właśnie w tym momencie. Ot cała obecność.

Do przeszłości nie ma co wracać, bo jak wiadomo tamto się nie wróci. Można, owszem, wyciągnąć wnioski, przemyśleć, przepracować, rozwiązać i odpuścić. Ale nic nadto. Natomiast przyszłość jest nam zupełnie nieznana. Zatem rozmyślanie o niej mija się z wszelkim sensem i jest irracjonalne. Planujemy, marzymy, śnimy, a tu bęc, złamana noga. Albo coś bardziej spektakularnego. Może też być cokolwiek, co zmieni nasze plany, marzenia, chęci. Zatem też nie należało by brać tego pod uwagę.

Podsumowanie:

Natomiast wszystko co dzieje się w obecnej chwili i jest ważne, bo kreuje chwilę następną. Teraz dochodzimy do meritum sprawy, a mianowicie faktu, że obecnie stwarzamy, każdą chwilę przyszłą i przeszłą, patrząc z obecnego punktu widzenia. Obecność tu i teraz okazuje się być na tyle istotna i ważna, że wszystko jest od niej zależne. I drugie – jeżeli chcemy, aby nasza przyszłość i jednocześnie przeszłość były bez zarzutu, to teraz musimy zachowywać się bez najmniejszego zarzutu. Pozytywnie, szczerze, z miłością i wiarą w nasze nieograniczone możliwości.

PS. Skupiając się nad tym co robimy obecnie, powodujemy, że wszystko nam wychodzi, sprzyja i przechodzi najśmielsze oczekiwania :).

_________
#Obecnosc

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry