Twardo stąpać po ziemi

Twardo stąpać po ziemi

w innowacyjnie/polsko

Twardo stąpać po ziemi. Pomyślicie, że piszę bzdety, zajmując się takimi pomysłami, polskimi pomysłami. Ale ja piszę co mnie interesuje i kręci i na prawdę to lubię.

Twardo stąpać po ziemi

Twardo stąpać po ziemi

System drogowy Dura-Track® – to nowa i innowacyjna metoda stabilizacji podłoża, przez co jest dla mnie szalenie interesująca i ciekawa. Sam mieszkam na południu Polski, gdzie grunt, to po czym stąpamy, przy ulewnych deszczach zamienia się w błoto, bagno, a niejednokrotnie jezioro. Wynika to bezpośrednio z właściwości podłoża gliniastego i specjalnej rady na to nie ma. Wszelkie utwardzenia gruntu spalają na panewce, bo z czasem wszystko zagłębia się w tą rozmokłą powierzchnię.

Natomiast system Dura-Track® dzięki swojemu unikalnemu kształtowi nie tonie w błocie pod naporem nawet największych ciężarów /maszyn/. Ta nietuzinkowa cecha otwiera nowe możliwości, nie tylko na rynku budowlanym, ale wszędzie, gdzie mamy do czynienia z niestabilnym podłożem. Montaż owych kratownic nie wymaga żadnych przygotowań, wystarczy położyć je na ziemi i już. Płyta jest bardzo lekka, czyli mamy bezproblemowy transport, można ją wielokrotnie wykorzystywać /łatwy demontaż/.

Podstawą systemu jest kratownica złożona z czworościanów foremnych. Wykonana jest z trzech warstw prętów stalowych, co sprawia że mamy do czynienia z super wytrzymałą konstrukcja, a dzięki rozłożeniu obciążeń na wielu różnie zorientowanych płaszczyznach, uzyskujemy stabilne podłoże. Bez znaczenia staje się samo podłoże, które może być bagniste, torfowe, piaszczyste czy błotne.

Twardo stąpać po ziemi – Podsumowanie:

I na koniec peany! System Dura-Track® jest nowatorskim projektem, nie mającym konkurencji, a jednocześnie jest ekologiczny i przyjazny środowisku. Elementy systemu nie wiążą się z gruntem, można go położyć, do wykorzystania, a później zdemontować, pozostawiając taki sam krajobraz. I na koniec system Dura-Track® jest polskim wynalazkiem, produkt opatentowała i wprowadziła na rynek firma INTERGEO Real Estate Development Sp. z o.o. z Krakowa. Wielkie brawa, ale jak na tak doniosły i praktyczny wynalazek informacja w internecie trochę zbyt enigmatyczna i pozbawiona istoty panowie.

PS. Człowiek nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw świata, do póki nie zanurzy się w bagnie.

_____________
#SystemDrogowy