Najtrudniej poznać samego siebie

Ty - tu i teraz

Ty – tu i teraz

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Ty – tu i teraz – o co chodzi w tym zdaniu. Dlaczego tylko ty, no i dlaczego tylko teraz? Nad tym zagadnieniem rozmyślało wielu filozofów. I większość z nich dotarła do tych samych wniosków. Otóż wnioski są zadziwiające i stanowczo zmieniają optykę. Mianowicie TY, bo tak naprawdę jesteś jedyną prawdą w swoim Życiu. Wszyscy inni przychodzą, są, odchodzą, znikają. Ty ich stwarzasz mysląc /świadomie lub nie/ i dołączając emocje. To awatary, postacie twojego filmu, gry.

Ty - tu i terazTy – tu i teraz

I nic w tym dziwnego, że dla siebie, każdy jest najważniejszą osobą w życiu. A przynajmniej tak powinno być. Człowiek ma za zadanie poznać samego siebie, odkryć w sobie pierwiastek boski, czyli pasje, cele, miłość i pokój. I niczym złym nie jest kochanie siebie uczuciem bezwarunkowym.

To o tym mówią religie, dając nam informacje, ze jesteśmy dziećmi bożymi, że Bóg stworzył nas na swe podobieństwo, że jest w nas ta iskra boża, którą zaś my sami musimy w sobie odnaleźć. W końcu ten Bóg/świadomość stawia przed nami zadania, emocje, problemy, aby doświadczać. A my, cóż, albo przyjmujemy i jest OK, albo się nie zgadzamy i jest bryndza.

To my ludzie, a w zasadzie ja jestem istotą. Bo ja cze być dzieckiem bożym, chcę być w świadomości, bo raz, to najlepszy stan istnienie, dwa, daje profity w postaci szczęścia, miłości, zdrowia, dobrostanu, trzy napełnia nas miłością.

Jesteśmy istotami duchowymi, żyjącymi w duchowym świecie. Naszym paliwem jest miłość, bo nią i prawdą można znieść każde koleje losu, ba wyjść z nich obronną ręką. I teoretycznie wiedzą to wszyscy. Miłość uskrzydla, prawda zwycięża, a mimo to kiepsko nam idzie. Ale jak zrozumiemy, że paliwem jest nam miłość. Że jesteśmy naczyniem miłości w sensie – mamy się nią napełniać. Wówczas wszystko się zmienia.

A co z tu i teraz? Tu i teraz trwa cały czas. Nie ma znaczenia kiedy, bo zawsze wówczas relacjonując powiem teraz. Czas okazuje się być nieistotny, bo to wymysł ludzki, nic poza tym. Czas jako taki istnieje tylko pojęciowo, bo wszystko trwa teraz. A głęboką istotą tego stwierdzenia tu i teraz jest świadomość obserwacji. Teraz masz być uważny, teraz działać, teraz doświadczać i teraz wyciągać wnioski. Teraz rozwiązywać problemy i przeskakiwać przeszkody, bo tylko teraz możesz znaleźć rozwiązania. Przedtem i potem to bajki, nieustannie modyfikowane i zmieniane. Obecność jest niezmienna. Jest.

Ty – tu i teraz – podsumowanie:

Dajemy się ciągle łapać na pojęcia odległe, obietnice, opowieści, konfabulacje i na koniec myśli które zaprzątują nam głowę. Ale cóż możemy zrobić później, skoro nie wiemy co robimy teraz. To teraz jest istotą, bo kształtuje wszystko. I to teraz możesz zaobserwować coś co wpłynie na przedtem i potem, bo wszystko wydarza się teraz. Rozwiązań własnych problemów nie szukamy w przeszłości lecz teraz, bo to teraz się dzieje. A ja, tylko ja? A kto jak nie ja zmierzy się z problemami, kto jak nie ja nabierze właściwego stosunku do każdej rzeczy z osobna i wszystkiego. No kto jak nie ja?

PS. Teraz to pojęcie określające czas twojej obecności, kiedyś zaś to myśli, a one nie są teraz. – August Witti

____________
#TylkoTy #TuiTeraz

Tags:

najnowsze z kwantowo

Zmiana rzeczywistości

Zmiana rzeczywistości. Każdy kreuje własne życie. Wielu robi to już świadomie, ale

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Translate »
idź do góry