Najtrudniej poznać samego siebie

Tylko miłość bezwarunkowa

Tylko miłość bezwarunkowa

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Tylko miłość bezwarunkowa. Zawsze piszę o miłości, a przede wszystkim do siebie. Dlaczego? Bo miłość własna to mój /twój/ własny interes /korzyść/. Kochać powinienem wszystko, bo ze wszystkiego składa się świat. Kochać mam siebie i wszystko inne bezwarunkowo, bo to mój świat bezwarunkowy. Nie oczekuje zwrotu, odwzajemnienia, ale wiem, że korzyści przyjdą, bo taka właśnie jest miłość. Skąd wiem? Bo widzę jak układa się moje życie i jak wówczas gdy kocham, świat o mnie dba. A czym ta bezwarunkowa miłość jest dokładnie?

Tylko miłość bezwarunkowaTylko miłość bezwarunkowa

Otóż bezwarunkowa miłość to określenie na coś, czego większość z nas tak naprawdę nie rozumie. To miłość bez granic. Oznacza to, że ofiarujemy miłość za darmo, bezwarunkowo, czyli ofiarowujemy ją bez oczekiwania na spłatę. Jeśli zaś oferujemy miłość z oczekiwaniami, zobowiązaniami i odwzajemnieniem, to to miłością nie jest. Bezwarunkowa miłość oznacza kochanie kogoś lub czegoś mimo trudności, błędów i frustracji. Jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu jest osiągnięcie tej miłości poprzez oferowanie połączenia, miłości i zrozumienia oraz poprzez akceptowanie wpływu, tworzenie kompromisów i podążanie naprzód.

Miłość rodzicielska i dzieci do rodziców rzadko bywa bezwarunkowa, gdyż raczej oferują oni miłość zależną od spełnienia pewnych warunków. Rodzic zakłada, że dziecko ma dług. A dziecko, że ta rodzicielska miłość jest bezwarunkowa i jej oczekuje. To zaś powoduje, że związek jest bardzo nieszczęśliwy, a nawet bywa toksyczny. Zdrowe natomiast jest oferowanie miłości bez zobowiązań. Inaczej to nie jest miłość. Inaczej jest to uczucie tylko narzędziem do kontrolowania. A kontrola jest poza miłością. Natomiast miłość do świata jest koniecznością. Dlaczego? Bo skoro sami stwarzamy swój świat, to chyba chcemy żyć w miłości? Inaczej, bez tej miłości wychodzi nam w życiu to, czego nie chcemy i nie oczekujemy.

Nasze relacje wymagają spełnienia podstawowych oczekiwań – życzliwości, szacunku i bezpieczeństwa. Kiedy te nie są spełnione, nie mamy tzw. miłość bez granic i może ona prowadzić do nieszczęścia, a w najgorszym przypadku do nadużyć. Czasami ignorujemy te potrzeby granic w imię „bezwarunkowej miłości”. Jednak w takich chwilach nie oferujemy bezwarunkowej miłości. Oferujemy współzależną miłość. Prowadzi to do niezrównoważonej władzy i kontroli, ale nie do miłości bezwarunkowej właśnie. Zadziwiające.

Istnieje granica między miłością mimo trudów, a akceptacją niedopuszczalnych zachowań. Jeśli ktoś cię skrzywdził i nie chce tego naprawić, należy postawić wyraźną granicę. Jeśli zaś umożliwiasz innej osobie negatywny wpływ na twoje samopoczucie, nie jest to bezwarunkowa miłość, lecz niezdrowa, współzależna. Zatem nie jest ona wiążącą umową. Bezwarunkowa miłość staje się niejasna, gdy wierzymy, że musimy nieustannie oferować tę miłość, nawet jeśli podstawowe oczekiwania w związku nie są już spełniane.

Tylko miłość bezwarunkowa – Podsumowanie:

Słowo „bezwarunkowa” może wprowadzać pewne zamieszanie lub prowadzić nas do nakładania nierealistycznych oczekiwań. A ono oznacza, że obie strony nie stawiają żadnych warunków, a mimo to się kochają. To potrzeba dzisiejszego świata, bowiem coraz bardziej zapominamy o miłości jako takiej, która winna kierować naszym życiem. Otóż jest zupełnie odwrotnie. Gdy kochamy wszystko bezwarunkowo, świat zwraca nam tę energię, którą wydatkujemy szerząc miłość. A że tą energią jest właśnie miłość, czyli szlachetność, wdzięczność, życzliwość, szacunek i bezpieczeństwo, to otrzymujemy to samo od świata. Jawi się nam nasza wydatkowana energia.

PS. Największym osiągnięciem człowieka jest bezwarunkowa miłość. – August Witti

________________
#MiloscBezwarunkowa

najnowsze z prawdziwie

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Translate »
idź do góry