Uosobienie Boga

Uosobienie Boga

w filozoficznie/oświecenie/świadomie

Uosobienie Boga, to wcale nie bluźnierstwo jak wydawało by się niektórym fanatykom religijnym, bo o tym mówi każda wiara. To po prostu świadomość jestestwa i potencjału, świadomość możliwości i rozwoju, bo kogo jak kogo, ale Boga, z pełnym świadomym, miłosiernym, łaskawym i radosnym podejściem, warto powielać, zwłaszcza gdy jest miłością jak wiadomo. Po prosu fajnie mieć mistrza idola, mentora, wzór, który naśladujemy w życiu. Który za razem prowadzi mnie do tego, o czym tak naprawdę marzę, do szczęścia. A wcale to łatwe nie jest, gdyż jestem tylko człowiekiem.

Uosobienie Boga

Uosobienie Boga – Rozważania:

Ta z gruntu dobra forma rozumowania, postępowania i zachowania jest wskazana, ale nie oznacza ona przerostu ego, bufonady, a po prostu doboru wzorca postępowania i życia. To zaś o ile jesteśmy w stanie osiągnąć, to naśladownictwo, ten wzór, a później nasza natura, dobrze jest powielać, bo Bóg jest miłością, a przecież o to tu chodzi. I nie potrzeba nam innych wzorców, bo Boga mamy w sercu jednego i jest miłością bezwarunkową, bez względu na niedorzeczne podziały i rozbieżności religijne, systemowe i inne.

Świadomość przejawia się w postawie, odpowiedzialności i konkretnym działaniu, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na mnie jako osobę. Ja zaś jako człowiek pełen sprzeczności, tak w prawdzie nie posiadam najlepszych wzorców zachowań, bo powielam dawno już nieaktualne i niepokojąco nieadekwatne do obecnych czasów zachowania i poglądy. Ludzkie przestarzałe poglądy. I trudno tu kogokolwiek obwiniać, acz próbuję, bo jestem jaki jestem, a chciałbym być lepszy, bardziej ludzki, wspaniałomyślny, kochający i kochany. Być najlepszą wersją siebie. Kto taki jest? No Bóg!

Uosobienie Boga – Obserwacja:

Zatem ten przykład, ten konkretny wzorzec i taka postawa, jest jak najbardziej wskazana w rozwoju świadomości. Ponadto jeszcze jest jeden istotny argument. Bóg tworzy swój świat sam, odpowiedzialnie i podług własnego boskiego konceptu. A tenże jest tak wspaniałomyślny dla wszystkich, jak i dla mnie, aż zdawać by się mogło niedościgniony. Zatem wzór wartości godzien naśladowania. I w sumie o to tutaj chodzi. O tą bezwarunkowość zachowania wobec świata, który jest wszystkim co mamy. O pełną akceptację wszystkiego, bez ściemy, bez kłamstwa.

Uosobienie Boga – Podsumowanie:

W tym stwierdzeniu dochodzimy do przewartościowania wszystkich wartości, do zmiany paradygmatu. Bo albo nastanie nowy sposób myślenia oparty na boskich wartościach, albo ludzkość pogrąży się w całkowitym bezsensie swego istnienia. Dla wszystkich stworzeń na Ziemi jesteśmy bogami – jedyną świadomą, rozumną istotą. I tak też jest póki co w znanym nam świecie. Każdy z nas jest więc świadomością wszechświata i jego rozumem. Każdy z nas jest bogiem. A współczesność otwiera przed nami nieograniczone możliwości.

To konstrukt myślowy, który nie wymaga instrukcji obsługi i wzorców postępowania, bo każdy wie kim jest Bóg, nawet jak w niego nie wierzy.

PS. Może się mylę, ale mylić się jest ponoć rzeczą ludzką.