Najtrudniej poznać samego siebie

Upadek wiary katolickiej

Upadek wiary katolickiej

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Upadek wiary katolickiej. Na całym świecie zaczął się czas prawdy, wraz z wzrastającą świadomością, odwagą i zrozumieniem. Niestety miedzy innymi i wiara katolicka, a zwłaszcza sam Watykan zostaje powoli obnażony. Obnażone zostają postawa kościoła, brudne układy, obnażona deprawacja, zepsucie, działania nie licujące z pojęciem kapłan, postawy nie licujące z niczym co ludzkie.

Upadek wiary katolickiej

Upadek wiary katolickiej

To wszystko co obiegło już świat, a do nas zaczyna nieśmiało docierać, to fakt czynnego współuczestnictwa. To ukrywanie demoralizacji i dewiacji seksualnych związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez władzę i strach w kościele katolickim. I tu akurat nie chodzi o cały kościół. W tym momencie chodzi o hierarchów i kardynała Dziwisza, a co za tym idzie o Papieża Jana Pawła II. Co gorsza nie są to już pomówienia, ale twarde dowody praktyk. A dyskusja o dekanonizacji Jana Pawła II w Watykanie już trwa. I może nas dogłębnie zaskoczyć, ba, może zburzyć światopogląd wielu z nas. Nawet zburzyć pomniki.

Czasów nie zmienimy, a tym bardziej natury, która co jakiś czas to pozwala nam wzrosnąć świadomościowo, a raz nie. Raz wojna, a raz pokój. Teraz mamy czas globalnego wzrostu świadomości, na całej naszej planecie, a co z tym idzie ukochania prawdy. A ta jest taka, że Kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II i jego przyjaciel, zignorował niejednokrotnie przypadki wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim, przyjmował łapówki na poczet tuszowania niecnych spraw.

Watykan nie mając już odwrotu, podjął kroki dyscyplinarne wobec oskarżonego o nadużycia kard. Henryka Gulbinowicza. Nakazał również śledztwo w sprawie byłego arcybiskupa gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia zamieszanego w proceder. Papież Franciszek usunął na stałe biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, z powodu ukrywania nadużyć. Nie pomaga mu też niedawna emisja filmu “Don Stanislao: inne oblicze kardynała Dziwisza” wyemitowana przez TVN24 i zamieszczana co jakiś czas w Internecie na YouTube.

Upadek wiary katolickiej – Podsumowanie:

Ujawniane zostają ciężkie przestępstwa przeciwko moralności, liczne przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci. Ponadto czerpanie korzyści finansowych z ukrywania tych faktów oraz nominacje i przeniesienia złoczyńców w sutannach. A to wszystko w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. I tu mamy problem, bo dziecko i “żonę” można mu wybaczyć, bo to jakoś zrozumiałe mimo celibatu i funkcji papieża. Ale ukrywania pedofili – nie, łapówek – nie, ukrywania przerażającej prawdy – nie, djabolizacji Watykanu – nie. Kościół katolicki nie widział większego spadku zaufania w ciągu ostatnich lat. A milczenie i wstrzemięźliwość mu nie pomaga.

PS. Prawda jest zadziwiająco blisko miłości. – August Witti

_______
#Prawda

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry