Najtrudniej poznać samego siebie

Upadek wiary katolickiej

Upadek wiary katolickiej

w świadomie/filozoficznie/prawdziwie

Upadek wiary katolickiej. Na całym świecie zaczął się czas prawdy, wraz z wzrastającą świadomością, odwagą i zrozumieniem. Niestety miedzy innymi i wiara katolicka, a zwłaszcza sam Watykan zostaje powoli obnażony. Obnażone zostają postawa kościoła, brudne układy, obnażona deprawacja, zepsucie, działania nie licujące z pojęciem kapłan, postawy nie licujące z niczym co ludzkie.

Upadek wiary katolickiej

Upadek wiary katolickiej

To wszystko co obiegło już świat, a do nas zaczyna nieśmiało docierać, to fakt czynnego współuczestnictwa. To ukrywanie demoralizacji i dewiacji seksualnych związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez władzę i strach w kościele katolickim. I tu akurat nie chodzi o cały kościół. W tym momencie chodzi o hierarchów i kardynała Dziwisza, a co za tym idzie o Papieża Jana Pawła II. Co gorsza nie są to już pomówienia, ale twarde dowody praktyk. A dyskusja o dekanonizacji Jana Pawła II w Watykanie już trwa. I może nas dogłębnie zaskoczyć, ba, może zburzyć światopogląd wielu z nas. Nawet zburzyć pomniki.

Czasów nie zmienimy, a tym bardziej natury, która co jakiś czas to pozwala nam wzrosnąć świadomościowo, a raz nie. Raz wojna, a raz pokój. Teraz mamy czas globalnego wzrostu świadomości, na całej naszej planecie, a co z tym idzie ukochania prawdy. A ta jest taka, że Kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Papieża Jana Pawła II i jego przyjaciel, zignorował niejednokrotnie przypadki wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim, przyjmował łapówki na poczet tuszowania niecnych spraw.

Watykan nie mając już odwrotu, podjął kroki dyscyplinarne wobec oskarżonego o nadużycia kard. Henryka Gulbinowicza. Nakazał również śledztwo w sprawie byłego arcybiskupa gdańskiego Sławoja Leszka Głodzia zamieszanego w proceder. Papież Franciszek usunął na stałe biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, z powodu ukrywania nadużyć. Nie pomaga mu też niedawna emisja filmu “Don Stanislao: inne oblicze kardynała Dziwisza” wyemitowana przez TVN24 i zamieszczana co jakiś czas w Internecie na YouTube.

Upadek wiary katolickiej – Podsumowanie:

Ujawniane zostają ciężkie przestępstwa przeciwko moralności, liczne przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci. Ponadto czerpanie korzyści finansowych z ukrywania tych faktów oraz nominacje i przeniesienia złoczyńców w sutannach. A to wszystko w czasie pontyfikatu Jana Pawła II. I tu mamy problem, bo dziecko i “żonę” można mu wybaczyć, bo to jakoś zrozumiałe mimo celibatu i funkcji papieża. Ale ukrywania pedofili – nie, łapówek – nie, ukrywania przerażającej prawdy – nie, djabolizacji Watykanu – nie. Kościół katolicki nie widział większego spadku zaufania w ciągu ostatnich lat. A milczenie i wstrzemięźliwość mu nie pomaga.

PS. Prawda jest zadziwiająco blisko miłości. – August Witti

_______
#Prawda

najnowsze z świadomie

Lista emocji

Lista emocji

Lista emocji. Oprócz wszystkich podstawowych emocji pojawiają się również emocje połączone oraz
Jak rozpoznać emocje

Jak rozpoznać emocje

Jak rozpoznać emocje. Aby skutecznie zarządzać emocjami, musimy je trafnie rozpoznać. Wielu
Rozpoznawanie emocji

Rozpoznawanie emocji

Rozpoznawanie emocji. Dosyć często znamy objawy, ale nie umiemy nazwać emocji. To
Translate »
idź do góry