Najtrudniej poznać samego siebie

Na czym polega uważność

Na czym polega uważność

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Uważność jest związana z Uwagą, a ta z kolei, to właściwość psychiczna, która odpowiada za kontrolę przebiegu pozostałych procesów poznawczych i mogąca przyczynić się do polepszenia lub pogorszenia przebiegu tych pozostałych procesów. Najprostszą postacią jest uwaga mimowolna zależna od zachowania wyznaczanego przez siłę i wielkość działających bodźców. Ta zaś budowana jest pod wpływem tych bodźców. Zatem …

na czym polega uważność?

Na czym polega uważnośćUważność to “Szczególny rodzaj uwagi, nieosądzającej i intencjonalnie skierowanej na wybrany element bieżącego doświadczenia. Mówiąc zwyczajnie, jest to nieosądzająca świadomość tego, co dzieje się z nami i wokół nas /literalnie/. Ta uważna nieustająca samoobserwacja umożliwia przerwanie bezwiednych podświadomych reakcji /reagowanie/, które dostarczają nam emocji, przez które cierpimy. Głównym przeciwnikiem uwagi jest strach, powstający przez nieuważność właśnie.

Poprzez uważność dysponujemy osobistą i subiektywną przerwą pomiędzy spostrzeżeniem, a reakcją /zwyczajową/. To daje nam osobiście możliwość świadomej i niejako zgodnej z nami reakcji, która wcale nie musi pokrywać się z reakcją zwyczajową. Czym jest ta reakcja zwyczajowa? To nasza podświadomość, wszystko co zapisaliśmy w sobie, że wydaje się nam, że tacy jesteśmy. Niejako nasz kodeks wewnętrzny i zasady. Ale tak czy inaczej nie mieliśmy świadomego wpływu na jego powstawanie.

Zatem ta niejako powstała, utworzona przez nas samych przerwa, daje nam możliwość wyboru, pomiędzy reakcją zwyczajową, a naszą osobistą. Ta nasza osobista bynajmniej rozumową nie jest i z rozumu, za którego miejsce przebywania przyjęto głowę, nie pochodzi. Ona pochodzi z serca, które również wg. obecnej nauki jest organem rozumnym, bo 60 x szybszym od mózgu. I to, że stamtąd pochodzi, to każdy kto ciut świadomy – czuje.

Zatem sama świadomość, to nic innego, a uważność, a ta powstaje z przepychanki pomiędzy ego /podświadomością/ i tego co nam się o nas samych wydaje, a tym co wiemy i czujemy, ale nie dopuszczamy do głosu, bo niewolnoooooo. A dlaczegóż to nie wolno? Hm? Czego tak naprawdę się boimy?

PS. Oba my se oba, nie bójmy się Boba, Bobo jest malutkie, zbijemy go oba. 😀

________
#Uwaznosc

Tags:

najnowsze z oświecenie

12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Translate »
idź do góry