Najtrudniej poznać samego siebie

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi

w oświecenie/zdrowotnie

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi. Znam kilka osób, dla których rozwój osobisty jest bardzo ważny, a dzięki temu cudownie mi się z nimi rozmawia i kocham te rozmowy do szaleństwa. Rozkoszuję się nimi i pławię, przypominając je sobie i uspakajam się, myśląc o nich. To z reguły rozmowy dwóch potężnych dusz /osobowości/ o wybujałym, lecz stale zwalczanym EGO, z dużą wiedzą i sposobem widzenia wielu ważkich spraw w odmienny, acz prawdziwie wnikliwy sposób.

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi

Nie o słowo “oświeceni” tutaj chodzi, bez nabzdyczenia, bo nikt z nas nie pretenduje do tego miana. Chodzi raczej o synonim dociekliwości, ciekawości, chęci poznawania nowego i umiejętności wykorzystania tej wiedzy. Generalnie chodzi o ludzi z pasją, dla których czas przestał odgrywać jakiekolwiek znaczenie, którzy swoją pracę związali z posiadaną wiedzą nazwijmy ją “magiczną”, chociaż wcale magiczna ona nie jest.

A dlatego uwielbiam rozmawiać, bo są to dyskusje czy rozmowy z nadzwyczaj częstym całkowitym zrozumieniem, mimo dużych różnic w pojmowaniu. Okazuje się bowiem, że punktem dygresyjnym i spornym jest semantyka. Po prostu inaczej niektóre rzeczy czy sytuacje nazywamy, meritum jest zgodne.

Coraz więcej mam takich znajomych /za tym idzie z czasem przyjaźń, na pewno miłość/, którzy rozwój postawili na pierwszym miejscu. I nie jest to dar z nieba, ale spektakularna umiejętność wynikającą ze zrozumienia tematu, okupiona bólem, często cierpieniem. A na pewno ogromną masą włożonej energii i czasu na poznanie tej tajemnej wiedzy. Okazuje się również, że ta tajemna wiedza nie jest niczym ograniczona lub schowana. A instrukcja jak ją posiąść jest od ok. 2000 lat znana.

Uwielbiam rozmawiać z oświeconymi – Podsumowanie:

Jedna z takich osób /osoba lecząca/ zaszokowała mnie kulisami tegoż daru i powiem szczerze, że nie wiem jak ja bym sobie poradził mając tą wiedzę, w konieczności przekazania jej innym, którzy po taka radę przychodzą. Trudny to kawałek chleba, oj trudny. A pokus ile po drodze? Druga zaś jest osobą działającą w energiach. I tutaj widzę wyraźnie zmęczenie materiału i samej osoby, która ciągle na nowo musi tłumaczyć dlaczego coś działa w taki sposób i jakie są jego zalety. Mimo iż widać to gołym okiem, a odczuć można wszystkimi zmysłami.

Podziwiam ich sposób klarowności wysławiania się i cierpliwość tłumaczenia, bo mi jej jeszcze brakuje. Istotą działania tych ludzi jest pomaganie, ale też wytłumaczenie lub przekazanie wiedzy. I tutaj uwaga – “nie każdemu da się wszystko wytłumaczyć w prosty sposób”. Ktoś może być całkowicie zablokowany. To tak jak w opowieści o Chrystusie. Jedni wierzą w Boga, drudzy nie, mimo iż ostatnio nawet został udowodniony. Jedni uznają Chrystusa, drudzy są sceptyczni, ale wszyscy żyjemy obecnie w 2017 roku i – tutaj uwaga – PO CHRYSTUSIE. Nie po Juliuszu Cezarze, Buddzie, czy np. kimś innym, tylko po Chrystusie.

PS. Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn. – August Witti

____________
#RozwojOsobisty

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry