Najtrudniej poznać samego siebie

Uwikłani

w polsko/prawdziwie

Polski internet aż huczy od niezadowolenia, nigdy wcześniej nie widziałem, aż tak jawnego nieposzanowania rządzących, elit i mediów. To przejaw czasów i możliwości, przejaw świadomości i skuteczności internetu, przejaw niesubordynacji i nastrojów rewolucyjnych, ale …

ci co obecnie są na celowniku to tylko uwikłani, “gęby”.

uwiklani1System z którym mieliśmy do czynienia całe dziesięciolecia, nie zniknął jak kamfora, nie wyparował, zszedł do podziemia, a raczej przyziemia. Ludzie, którzy całe dziesięciolecia prześladowali współobywateli, byli nadzorcami i inkwizytorami komunizmu, a tak naprawdę działali tylko w swoim interesie i dla władzy nad ludem, nie zapadli się naglę pod ziemię, oni stworzyli konsorcium, korporację o strukturach mafijnych, gdzie lojalność wymuszona jest teczkami i hakami, gdzie dozór sprawuje banda zabójców, gdzie liczy się tylko kasa i nie ważne są straty uboczne, czyli cały naród Polski i kraj w którym żyjemy. A reprezentantami i wizerunek stanowią uwikłane gęby establishmentu. Ludzie bez zasad, bez moralności, chyba że zasadą nazwiemy złodziejski kodeks.

Walka z tym skostniałym systemem “wartości’ stanowi pewien trud, jest obwarowana niedogodnościami i naciskami z różnych stron. Nie jest to łatwe, ale i nie niemożliwe. Klucz do wszystkiego stanowi wiedza, teczki i haki. Pozbawić można ich władzy, obnażając prawdę i odkrywając chore zasady współdziałania. To co nazywamy lustracją i to co zwane było tajnymi dokumentami. Gdyby załóżmy sąsiedzi i społeczeństwo dowiedziało się, że taki to a taki, obecny dyrektor, urzędnik, czy biznesmen, był donosicielem, a co gorsza współsprawcą prześladowań swoich rodaków, krajan, znajomych, gdyby wszyscy Ci pokrzywdzeni postanowili rozliczyć i pociągnąć go do odpowiedzialności, znacznie osłabilibyśmy struktury niegodziwości. Zatem prawda o przeszłości i czynach zabronionych, może stanowić klucz do zmian. Głośne obnażanie, zawiadomienia obywatelskie, bojkot i strach przed sprawiedliwością, może, a w zasadzie jest w stanie zmienić dotychczasowy układ. To nie są żołnierze mafii, to nie jest subordynacja struktur wojskowych, to zwykli tchórzliwi bandyci, którzy dla ratowania swojej skóry pociągną jeden drugiego.

Na drodze stoi tylko elektorat bandyckiej “gęby”, czyli sfera budżetowa, ale na szczęście są to dosyć często zwyczajni ludzie, którzy nie wiedzą komu służą i co tak naprawdę stanowi zagrożenie dla nich samych. Bo nie ma tu lojalności i bratniej pomocy, nikt nie jest niezastąpiony, a straszak znajdzie się na każdego. W jedności natomiast jest siła, jeżeli nie jedności “dla”, to przynajmniej jedności “przed”. Ci ludzie wiedzą, że czas działać, czyją już dawno potrzebę, tylko strach zasłania im widzenie. Ale strach jest wyimaginowany, strach to fobia z którą można walczyć, strach ma wielkie oczy, a system jest zły.

PS. Ale jest takie Polskie powiedzenie “strachy na lachy” i “oba my se oba, nie bójmy się boba, bobo jest malutkie, zbijemy go oba”.

_________
#Uwikłani

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry