Najtrudniej poznać samego siebie

W jakim filmie chciałbyś zagrać?

w filozoficznie/prawdziwie/zdrowotnie

W jakim filmie chciałbyś zagrać?

To nie jest podchwytliwe pytanie, a raczej retoryka i semantyka. Bo istotnie, z życiem tak jest, że albo grasz w komedii, gdzie jesteś szczęśliwy, radosny, robisz sobie jaja z wszystkiego i balujesz, albo grasz w dramacie lub sensacji i żyjesz krótko, acz treściwie. Co zatem wybierzesz komedię, dramat czy sensację?

W jakim filmie chciałbyś zagraćTo bardzo dobre pytanie, gdyż biorąc pod uwagę, że to my sami kreujemy swoje życie, swoim zachowaniem, tym co robimy i mówimy, nie jest pozbawione sensu. W momencie jeśli uzmysłowimy sobie, że granie w komedii to nasz cel i nasza chęć, nasze życie stanie się zabawną komedią z przymrużeniem oka i sprawi nam tym samym niesamowitą frajdę. Również świadomość grania w dramacie lub sensacji spowoduje, że inaczej spojrzymy na życie.

Nasze decyzje przestaną być tak gwałtowne i tchnące brutalnością, gdyż dojrzymy, że nasza postawa ma wpływ na nasze życie, a nie innych. Ta koncepcja sprzyja rozwadze, sprzyja przyjrzeniu się detalom życia i to z perspektywy widza, czyli tak jak powinna być widziana. Doniosłość tego faktu jest zdumiewająca, gdyż takie widzenie świata, właśnie z perspektywy widza, a nie odtwórcy roli to pierwszy krok do pojednania z samym sobą i innymi, tym samym do wyzwolenia świadomości kreowania rzeczywistości. Ta zaś stanie się nam powolną i tak czy siak wylądujemy w komedii.

Wracając do istoty tegoż oglądania swojego życia okiem widza. To temat nie pozbawiony sensu, gdyż tak jest w istocie, że jak najbardziej możemy i powinniśmy być obserwatorami własnego losu. Co daje nam przewagę, gdyż obserwator może ingerować w życie, nie widząc pewnych rzeczy powodujemy, że ich nie ma. Skupiając się na innych /tych lepszych/, powodujemy że są one zaobserwowane wnikliwiej, przez co dłużej trwają. Możemy dostrzec wówczas rozwiązania, które normalnie nie przychodzą i wdrażając je w życie, doprowadzić do jego zdecydowanego polepszenia.

To żadna magia, żadne science fiction. To po prostu wyższa świadomość jestestwa i naturalna sprawa dla ludzi obudzonych i oświeconych, którzy w pełni panują nad swoim życiem i bawią się nim, nie popadając w żadne troski.

PS. Dobre aktorstwo w filmie jest wtedy, gdy go nie widać.

______
#Zycie

najnowsze z filozoficznie

Czy wiecie, że

Czy wiecie, że …

Czy wiecie, że przejawem manipulacji są wszelkie nasze uprzedzenia i blokady, bo
Świat Ery Wodnika

Świat Ery Wodnika

Świat Ery Wodnika – To, że na naszej planecie zachodzą gigantyczne zmiany
Translate »
idź do góry