W sprawie pielenia

W sprawie pielenia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

W sprawie pielenia. Świat wokół nas jest piękny, ale zawsze możemy go uładzić. Możemy go wysprzątać tak, aby można było stanąć bosą stopą na ziemi. Możemy pozbierać opadłe gałęzie, które mogą być przyczyną pożarów. I bez względu na to, czy chłodno, czy gorąco, możemy wypielić to, co nazywamy chwastami. Pielenie może być doskonałym harmonogramem ćwiczeń pielęgnacyjnych dla ciała i uziemieniem dla tych energii, której nasze ciało nie używa.

W sprawie pieleniaW sprawie pielenia

Pielenie to dobre ćwiczenie! Osoba ważąca 80 kg może spalić ok. 180 kalorii w pół godziny dzięki grabieniu, sadzeniu, pieleniu i przycinaniu trawy. Można zastosować ściółkowanie naturalne wokół roślin, aby nie przejmowały chwastów. Ściółka biologiczna ma tendencję do schładzania gleby, a także zachowania wilgoci w glebie i ogranicza także kiełkowanie chwastów. Rozdrobniona kora, słoma, siano, ścinki trawy lub igły sosnowe powinny być nakładane na głębokość 5-10 cm i uzupełniane w razie potrzeby. Plastikowa ściółka ma tendencję do nagrzewania gleby i najlepiej nadaje się do warzyw w ciepłych porach roku, takich jak pomidory, melony, dynia i papryka.

Nie należy lekceważyć siły swoich rąk. Młode chwasty są łatwe do wyrywania, zwłaszcza podczas deszczu lub tuż po nim. Ale oprócz tego praca bez rękawiczek pozwala nam na uziemienie ciała. A chodzenie boso nie dosyć, że uziemia, masuje stopy, gdzie znajdują się wszystkie nasze receptory organów wewnętrznych. Na dodatek ćwiczy fenomenalnie ciało, ze względu na częstą zmianę postawy i nieustanne zginanie, kucanie i chodzenie. I doprawdy czas zrozumieć, że pielenie, sprzątanie ziemi, zbieranie zeschłych patyków i szyszek potrafi nas całkowicie uzdrowić, a służy tylko nam.

W sprawie pielenia – Podsumowanie:

Taki kontakt z naturą nie dosyć, że spala zbędny tłuszcz i leczy nasze ciała, to leczy też naszą duszę. Zróżnicowany kolor zielony oddziałuje na nasze zmysły tonizująco i wprowadza w nas spokój. Śpiew ptaków też nie jest bez znaczenia, gdyż pobudza nasze zmysły, wyobraźnię i oczyszcza wewnętrznie. Kiedy byłeś mały, biegałeś, skakałeś i robiłeś fikołki na trawie. Teraz zaś możesz wreszcie być odpowiedzialny za swoje miejsce na ziemi, zyskując zdrowie i pogodę ducha. Nie musisz wcale biegać, skakać i robić fikołków. Pielenie poprawia zdrowie, działając na cały układ mięśniowo – kostny.

PS. Zrozumienie, że ciało ma swoje potrzeby, wymogi i nawyki jest odkryciem spokoju i pokoju. – August Witti

_______
#Pielenie

Tags: