Wdzięczna wdzięczność

Wdzięczna wdzięczność

w kwantowo/oświecenie/zdrowotnie

Wdzięczna wdzięczność. Rozwój osobisty pcha nas w kierunku zachowań idealistycznych, a te z kolei zmieniają definitywnie nasze obecne życie. Myśląc pozytywnie, nie rezonując z niechcianym i nieprzyjemnym, zaczynamy żyć „jakby w innym świecie”, gdzie nie ma zła, przemocy, kłamstwa, a prawda tryumfuje. Otaczając wszystko miłością, zmieniamy otaczające nas osoby, rzeczy, zjawiska na pozytywne i dla nas dobre. Wybaczając, przesuwamy się bardziej w kierunku „tu i teraz”, omijając bez żalu przeszłość, a także sporo zdarzeń z przyszłości.

Wdzięczna wdzięczność

Wdzięczna wdzięczność

Wszyscy przeczuwamy i wiemy, że wdzięczność jest dobrą rzeczą, ale o tym, że jest ona dobra dla naszego organizmu zapominamy. Słyszeliśmy hasło „w zdrowym ciele zdrowy duch”, ale nie dotarło do nas w pełni. A zasada jest prosta. Wdzięczność, która generuje dobroć, podnosi nas na duchu i ogrzewa nasze serce, a im ten duch /świadomość/ jest większy, im serce, a wraz z nim „eufouczucie” jest częstsze, tym pomoc jest większa.

Ten stan /forma/ pomaga nam się uzdrowić, wydobrzeć, zrozumieć i przepracować, tym samym wyjść z chorób, które zowią nierzadko śmiertelnymi. Istnieje wiele sposobów pobudzenia wdzięczności: dziennik wdzięczności, modlitwa, medytacja lub nowo nabyta umiejętność wdzięczności, którą podobnie jak uczucie miłości, możemy wzbudzać.

A teraz naukowo. Podwzgórze jest częścią mózgu, które reguluje bardzo wiele funkcji organizmu: apetyt, sen, temperaturę ciała, ciśnienie, metabolizm, wzrost. Naukowcy z National Institutes of Health (NIH), wreszcie odkryli w 2009 roku, że podwzgórze jest aktywowane, gdy czujemy wdzięczność lub przeżywamy akty dobroci. To oznacza, ni mniej ni więcej, że dosłownie nie może funkcjonować bez łaski wdzięczności. A to jest potężna koncepcja i genialna myśl. Akty dobroci i uczucie wdzięczności zalewają po prostu nasz mózg substancją chemiczną o nazwie dopamina, ta z kolei daje nam naturalną siłę i możliwość powrotu do „ustawień fabrycznych”, stanu początkowego.

Wdzięczna wdzięczność – Podsumowanie:

Żyjemy w schematach, nieprawdzie i postawach, które nie pozwalają nam zauważyć, że poczuciem wdzięczności, a dosadniej mówiąc prostym „dziękuję”. Można złagodzić ból fizyczny, uleczyć się, zmienić swoje życie na lepsze, szczęśliwe. To prawda. Przeprowadzono na ten temat badania naukowe 🙂 . Ponadto wdzięczność podnosi jakość snu, zmniejsza czas zasypiania, wydłuża czas snu. Wiadomo nie od dziś, że sen jest najlepszym lekarzem. Wdzięczność aktywuje cały nasz system limbiczny, tym samym niwelując nasz lęk, psychozy, depresje, ból, stres. To zaś wzmacnia nasz system odpornościowy, przez co stajemy się zdrowsi.

Podsumowując można stwierdzić, że wdzięczność czyni nas silniejszymi, optymistycznymi, zwiększa naszą witalność, poziom energii, zrelaksowanie, szczęście i zdrowie. To zaś prowadzi do wniosku, że wdzięczność wydłuża długość życia. I nie ma znaczenia, czy wdzięczność czyni nas zdrowszymi dzięki sile pozytywnego myślenia. Ilości dopaminy w mózgu, czy reakcji łańcuchowej jaka powoduje. Ważny jest wniosek, że wdzięczności działa bardzo pozytywnie na nasze ciała, umysły i dusze.

PS. Żyć to znaczy dziękować za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach. – August Witti

_________
#Wdziecznosc