Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara - co to jest

Wiara – co to jest

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Wiara – co to jest?

No NIE koniecznie!

Wiara - co to jestWiara – to 100% pewność, mocne przekonanie, a nawet chęć obrony obiektu wiary, zbyt często bezzasadna, ale Twojej/Mojej wiary i przekonania. Jej istotą jest sam stan wiary, bo to on, poprzez emocje tworzy, stwarza, kreuje. Zatem to nie wiara “w Boga”, czy religijna, albo jakieś inna bzdura jest istotą, ale wiara w swoje przekonania. Czyli wiara w siebie.

Ta wiara w siebie pomaga nam realizować swoje plany i marzenia, ale dosyć często jest angażowana do realizacji marzeń innych. Ci inni to też my, bo udzielamy im zgody /myślimy o nich/. A powinna być zarezerwowana tylko dla nas samych.

Czasami warto zgłębić definicję i ogólnie przyjęte rozumienie, aby było łatwiej i w komunikacji z innymi, w unikaniu nieporozumień i sporów. Zbyt często wiara jest wykorzystywana jako slogan, a powinna być dla nas ważna i nam służyć. Bo bez wiary nie można nic osiągnąć. Wiara jest niezbywalnym prawem człowieka i nie podlega ocenie.

Zatem jeśli nawet jesteś niewierzący, to i tak wierzysz: w partię, w ideę, w ideologię, w filozofię, w przekonania. A skąd one się biorą? Ano są nam zaszczepiane przez zewnętrzne okoliczności i wszędzie tam gdzie wyraziliśmy zgodę, przyjęliśmy.

Rzecz w tym, że wiara ma służyć nam osobiście i bezpośrednio, a zatem dobrze jest nad tą własną wiarą w siebie, swoimi możliwościami i umiejętności się zastanowić. Warto przemyśleć czy aby na pewno dobrze jest kierować się ślepą wiarą, czy lepiej wierzyć w rzeczy, co do których jesteśmy wewnętrznie w zgodzie i intuicyjnie wyczuwamy prawdę. Czy ta wiara pochodzi od nas samych, czy ją nam wpojono, wmówiono, wtłoczono do głowy? A przynajmniej tej wewnętrznej prawdy i harmonii nie odrzucać.

Zatem może być ona związana z religią, ale nie musi. Natomiast powinna występować wszędzie tam, gdzie chodzi o nas samych i o nasz udział. Ważne jest, aby spojrzeć na nią nie jak na wroga, ale jak na przyjazne i potężne narzędzie, bo poprzez nią możemy kreować. Jak? Ano tak jak to każdy robi na własny prywatny użytek. Gdy w 100% jesteś przekonany co do słuszności czegoś co wymaga działania, to robisz i tyle. A ona robi resztę, bo czyni cuda. To co? Nie chcesz cudów?

PS. Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary. – Paulo Coelho

___
#Wiara

ostatnie z kwantowo

Jak być szczęśliwym

Mało kto rozumie czym jest miłość, szczęście, dobrostan. Czasami rozumiemy czym jest
życie bezemocjonalne.

Życie bezemocjonalne

Obecnie, w dobie wszechobecnych komputerów, hipnotyzujących bardziej niż telewizja czy radio, czas
Gdy jesteś świadomy

Gdy jesteś świadomy

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi “czym jest świadomość”, bo “wszystkim”. Nie ma też
Życie to nie teatr

Życie to nie teatr

Życie jest nieustającą zmianą. Nic nie dzieje się samo, a już na
Translate »
idź do góry