Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara - co to jest

Wiara – co to jest

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Wiara – co to jest? To 100% pewność, mocne przekonanie, a nawet chęć obrony obiektu wiary, zbyt często bezzasadna, ale Twojej/Mojej wiary i przekonania.

No NIE koniecznie!

Wiara - co to jestJej istotą jest sam stan wiary, bo to on, poprzez emocje tworzy, stwarza, kreuje. Zatem to nie wiara “w Boga”, czy religijna, albo jakieś inna bzdura jest istotą, ale ma w swoje przekonania. Czyli wiara w siebie.

Ta wiara w siebie pomaga nam realizować swoje plany i marzenia, ale dosyć często jest angażowana do realizacji marzeń innych. Ci inni to też my, bo udzielamy im zgody /myślimy o nich/. A powinna być zarezerwowana tylko dla nas samych.

Czasami warto zgłębić definicję i ogólnie przyjęte rozumienie, aby było łatwiej i w komunikacji z innymi, w unikaniu nieporozumień i sporów. Zbyt często jest ona wykorzystywana jako slogan, a powinna być dla nas ważna i nam służyć. Bo bez niej nie można nic osiągnąć. Wiara jest niezbywalnym prawem człowieka i nie podlega ocenie.

Zatem jeśli nawet jesteś niewierzący, to i tak wierzysz: w partię, w ideę, w ideologię, w filozofię, w przekonania. A skąd one się biorą? Ano są nam zaszczepiane przez zewnętrzne okoliczności i wszędzie tam gdzie wyraziliśmy zgodę, przyjęliśmy.

Wiara – Podsumowanie:

Rzecz w tym, że ma ona służyć nam osobiście i bezpośrednio, a zatem dobrze jest nad tą własną wiarą w siebie, swoimi możliwościami i umiejętności się zastanowić. Warto przemyśleć czy aby na pewno dobrze jest kierować się nią ślepą, czy lepiej wierzyć w rzeczy, co do których jesteśmy wewnętrznie w zgodzie i intuicyjnie wyczuwamy prawdę. Czy ona pochodzi od nas samych, czy ją nam wpojono, wmówiono, wtłoczono do głowy? A przynajmniej tej wewnętrznej prawdy i harmonii nie odrzucać.

Zatem może być ona związana z religią, ale nie musi. Natomiast powinna występować wszędzie tam, gdzie chodzi o nas samych i o nasz udział. Ważne jest, aby spojrzeć na nią nie jak na wroga, ale jak na przyjazne i potężne narzędzie, bo poprzez nią możemy kreować. Jak? Ano tak jak to każdy robi na własny prywatny użytek. Gdy w 100% jesteś przekonany co do słuszności czegoś co wymaga działania, to robisz i tyle. A ona robi resztę, bo czyni cuda. To co? Nie chcesz cudów?

PS. Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary. – Paulo Coelho

______
#Wiara

Hits: 764

najnowsze z oświecenie

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się
Translate »
idź do góry