Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara - co to jest

Wiara – co to jest

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Wiara – co to jest?

No NIE koniecznie!

Wiara - co to jestWiara – to 100% pewność, mocne przekonanie, a nawet chęć obrony obiektu wiary, zbyt często bezzasadna, ale Twojej/Mojej wiary i przekonania. Jej istotą jest sam stan wiary, bo to on, poprzez emocje tworzy, stwarza, kreuje. Zatem to nie wiara “w Boga”, czy religijna, albo jakieś inna bzdura jest istotą, ale wiara w swoje przekonania. Czyli wiara w siebie.

Ta wiara w siebie pomaga nam realizować swoje plany i marzenia, ale dosyć często jest angażowana do realizacji marzeń innych. Ci inni to też my, bo udzielamy im zgody /myślimy o nich/. A powinna być zarezerwowana tylko dla nas samych.

Czasami warto zgłębić definicję i ogólnie przyjęte rozumienie, aby było łatwiej i w komunikacji z innymi, w unikaniu nieporozumień i sporów. Zbyt często wiara jest wykorzystywana jako slogan, a powinna być dla nas ważna i nam służyć. Bo bez wiary nie można nic osiągnąć. Wiara jest niezbywalnym prawem człowieka i nie podlega ocenie.

Zatem jeśli nawet jesteś niewierzący, to i tak wierzysz: w partię, w ideę, w ideologię, w filozofię, w przekonania. A skąd one się biorą? Ano są nam zaszczepiane przez zewnętrzne okoliczności i wszędzie tam gdzie wyraziliśmy zgodę, przyjęliśmy.

Rzecz w tym, że wiara ma służyć nam osobiście i bezpośrednio, a zatem dobrze jest nad tą własną wiarą w siebie, swoimi możliwościami i umiejętności się zastanowić. Warto przemyśleć czy aby na pewno dobrze jest kierować się ślepą wiarą, czy lepiej wierzyć w rzeczy, co do których jesteśmy wewnętrznie w zgodzie i intuicyjnie wyczuwamy prawdę. Czy ta wiara pochodzi od nas samych, czy ją nam wpojono, wmówiono, wtłoczono do głowy? A przynajmniej tej wewnętrznej prawdy i harmonii nie odrzucać.

Zatem może być ona związana z religią, ale nie musi. Natomiast powinna występować wszędzie tam, gdzie chodzi o nas samych i o nasz udział. Ważne jest, aby spojrzeć na nią nie jak na wroga, ale jak na przyjazne i potężne narzędzie, bo poprzez nią możemy kreować. Jak? Ano tak jak to każdy robi na własny prywatny użytek. Gdy w 100% jesteś przekonany co do słuszności czegoś co wymaga działania, to robisz i tyle. A ona robi resztę, bo czyni cuda. To co? Nie chcesz cudów?

PS. Bóg jest, a mimo to ludzie sądzą, że trzeba Go nadal szukać, bo trudno im się pogodzić z tym, że życie jest aktem wiary. – Paulo Coelho

___
#Wiara

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Translate »
idź do góry