Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara czyni cuda

Wiara czyni cuda

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Wiara czyni cuda. Najbardziej poczytnym obecnie na tym blogu jest felieton “Katolik vs Chrześcijanin“. Spore zamieszanie wokół wiary ostatnio, gdyż chyba nie do końca wszystko jest zrozumiałe i jasne czym jest ta wiara.

Wiara czyni cuda

Wiara czyni cuda

Wiara religijna

Różnie definiowana postawa osobowa. Pod wpływem intelektualizmu platońskiego, rozróżniającego między mniemaniem (gr. doxa) a wiedzą (gr. episteme), w myśli europejskiej uważa się wiarę za niepełne poznanie i wstęp do intelektualnego oglądu świata. Zatem wstęp, obudzenie, przebudzenie, a na końcu oświecenie. O ile dojdziemy w tym życiu.

Wśród postaw wiary rozróżnia się jednak postawę „wierzę, że”, która jest pewnym przypuszczeniem, oraz „wierzę w”, która odnosi się do Absolutu i jest mocnym przekonaniem o jego istnieniu jako prawdy absolutnej. Ten absolut, świadomość, wielki architekt, Bóg, chmura, to również naukowy orgon czy eter, ale też każda inna forma słowna wyrażająca jednego Boga, bądź siłę stwórczą.

Wiara – Podsumowanie:

W naszym życiu wszystko opiera się na wierze. Świadomie lub nie kształtujemy, formujemy i kreujemy świat wokół siebie. Padnie pytanie, to dlaczego wszystko już jest? Nie wszystko, a tylko to czego nas nauczyli, poinformowali, powiedzieli, wytłumaczyli i co zaakceptowaliśmy. Wielu rzeczy jeszcze niema. Można je wymyślić, wykreować, stworzyć!

Z Bogiem jest podobnie, każdy ma swojego, ale na ogół jest on dobry i kieruje nas dobrymi naturalnymi zasadami, które tkwią w środku nas. Bóg spolegliwego i dobrego, będzie spolegliwy i dobry. Bóg złego do szpiku, będzie taki sam. Bo Bóg to wspólna świadomość, a każdy kij ma dwa końce. Bo w takim dualnym świecie żyjemy. Sami go tworząc.

Wspomnijmy Raj, który nota bene jest cały czas obok nas. I każdy może do niego wejść. Wówczas to człowiek był niedulany. Wierzył! I się stawało! Koniec kropka. Drzewo poznania to dar myślenia. I odtąd się zaczęło. Każdy myślał co innego i próbował omamić, chciał narzucić, zaprząc innych do realizacji swego celu.

I w ten prosty sposób powstał system. Twór sztuczny i szalenie niewygodny, bo nieustanie rozrasta się kosztem naszej wolności. W każdej postaci system jest taki sam, obojętnie jaki: religijny, prawny, instytucjonalny, ale też światowy i państwowy. Na każdym kroku kij i marchewka. Dobro – zło. Ale czy to w ogóle istnieje skoro mogę kreować?

Wiara zatem, to nie religia, nie system, nie czary mary. Wiara to siła sprawcza, im mocniejsza tym lepsza. W co wierzyć? Oczywiście w siebie! Ttakich jak Ty! Świadomych! W świadomości! W miłość – tak jak jest to w przyrodzie. Bez pierwotnej potrzeby głodu nikt nikogo nie zabija, nie poniża, nie więzi, nie zniewala. Luz.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=276&v=jE8ojvJJ8ew
To już się dzieje!

PS. Wielka mi filozofia!

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry