Najtrudniej poznać samego siebie

wiara

Wiara

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Najbardziej poczytnym obecnie na tym blogu jest felieton “Katolik vs Chrześcijanin. Spore zamieszanie wokół wiary ostatnio, gdyż chyba nie do końca wszystko jest zrozumiałe i jasne czym jest ta…

wiara.

wiara

Wiara religijna

Różnie definiowana postawa osobowa. Pod wpływem intelektualizmu platońskiego, rozróżniającego między mniemaniem (gr. doxa) a wiedzą (gr. episteme), w myśli europejskiej uważa się wiarę za niepełne poznanie i wstęp do intelektualnego oglądu świata. Zatem wstęp, obudzenie, przebudzenie, a na końcu oświecenie. O ile dojdziemy w tym życiu.

Wśród postaw wiary rozróżnia się jednak postawę „wierzę, że”, która jest pewnym przypuszczeniem, oraz „wierzę w”, która odnosi się do Absolutu i jest mocnym przekonaniem o jego istnieniu jako prawdy absolutnej. Ten absolut, świadomość, wielki architekt, Bóg, chmura, to również naukowy orgon czy eter, ale też każda inna forma słowna wyrażająca jednego Boga, bądź siłę stwórczą.

W naszym życiu wszystko opiera się na wierze. Świadomie lub nie kształtujemy, formujemy i kreujemy świat wokół siebie. Padnie pytanie, to dlaczego wszystko już jest? Nie wszystko, a tylko to czego nas nauczyli, poinformowali, powiedzieli, wytłumaczyli i co zaakceptowaliśmy. Wielu rzeczy jeszcze niema. Można je wymyślić, wykreować, stworzyć!

Z Bogiem jest podobnie, każdy ma swojego, ale na ogół jest on dobry i kieruje nas dobrymi naturalnymi zasadami, które tkwią w środku nas. Bóg spolegliwego i dobrego, będzie spolegliwy i dobry. Bóg złego do szpiku, będzie taki sam. Bo Bóg to wspólna świadomość, a każdy kij ma dwa końce. Bo w takim dualnym świecie żyjemy. Sami go tworząc.

Wspomnijmy Raj, który nota bene jest cały czas obok nas. I każdy może do niego wejść. Wówczas to człowiek był niedulany. Wierzył! I się stawało! Koniec kropka. Drzewo poznania to dar myślenia. I odtąd się zaczęło. Każdy myślał co innego i próbował omamić, chciał narzucić, zaprząc innych do realizacji swego celu.

I w ten prosty sposób powstał system. Twór sztuczny i szalenie niewygodny, bo nieustanie rozrasta się kosztem naszej wolności. W każdej postaci system jest taki sam, obojętnie jaki: religijny, prawny, instytucjonalny, ale też światowy i państwowy. Na każdym kroku kij i marchewka. Dobro – zło. Ale czy to w ogóle istnieje skoro mogę kreować?

Wiara zatem, to nie religia, nie system, nie czary mary. Wiara to siła sprawcza, im mocniejsza tym lepsza. W co wierzyć? Oczywiście w siebie! Ttakich jak Ty! Świadomych! W świadomości! W miłość – tak jak jest to w przyrodzie. Bez pierwotnej potrzeby głodu nikt nikogo nie zabija, nie poniża, nie więzi, nie zniewala. Luz.

To już się dzieje!

PS. Wielka mi filozofia!

najnowsze z oświecenie

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości

7 rodzajów mądrości – każdy z nas posiada własną mądrość i inteligencję.
Kto nas kontroluje

Kto nas kontroluje?

Kto nas kontroluje? Rozwój świadomości zaczyna się od tematu kontroli i w
Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory

Świat nas uczy pokory – podobnież czas nas uczy pogody. Aby wzrosnąć
Translate »
idź do góry