Wiatr w plecy

Wiatr w plecy

w polsko/topowo

Wiatr w plecy. Wracam ciągle do tematu energetycznego, boooo, nie tyle przyszłość całego narodu, co moja własna, leży mi na sercu. A nie ukrywam, że fajowsko było by mieć niezależną, własną energię, na żądanie.

Wiatr w plecy

Wiatr w plecy

Pionowe Siłownie Wiatrowe Piskorza to polski wynalazek, polska produkcja i polska rodzinna firma Piskorzów – twórców tego rozwiązania. Bardzo interesujące rozwiązanie, ale generalna cisza w eterze – jak zawsze, przynajmniej jeżeli chodzi o podstawową informację, jaką jest cena i info gdzie można kupić. Parametry techniczne turbin są obiecujące. Turbina może pracować przy wietrze wiejącym z prędkością 0,6-0,8 m/s /powiew/. Konstrukcja pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności bez konieczności budowy wysokich masztów oraz umożliwia składanie obiektu z funkcjonalnych segmentów poprzez stawianie jeden na drugim.

Turbiny pracują niezależnie od kierunku wiatru, nie posiadają ruchomych elementów na zewnątrz turbiny, co gwarantuje bezpieczeństwo. Można je dowolnie składać z segmentów tworząc konstrukcje o dużych mocach. Moc pojedynczej turbiny waha się od 2 do 50 kW, w zależności od ilości użytych modułów. Produkcja 3 600 MWh (ze stabilizacją 6 500 MWh) w ciągu roku. Prąd jest dostarczany na żądanie, natomiast żywotność instalacji szacowana jest na 70 lat, co jest bardzo długim czasem eksploatacji.

Zalety turbin pionowych, to prosta budowa, trwałość i praca w różnych warunkach, prosty i szybki sposób łączenia elementów. Niski koszt jednostkowy w stosunku do uzyskanych osiągów, możliwość budowy w bardzo trudnych warunkach terenowych. Przyjazna dla człowieka i środowiska, można ją wkomponować w otoczenie, możliwość masowej produkcji. I na tą ostatnią czekamy z utęsknieniem. Względy ekonomiczne również faworyzują turbiny pionowego obrotu. Analizy wskazują, że budowa instalacji o mocy 1 MW finansowo kształtuje się podobnie jak tradycyjnego wiatraka oraz farmy fotowoltaicznej. Jednak w przypadku możliwości produkcyjnych okazuje się, że turbina pionowego obrotu może produkować nawet 3,6 krotnie więcej energii elektrycznej niż farma fotowoltaiczna oraz blisko 50% więcej niż tradycyjne wiatraki. Rewelacja.

Więcej informacji znaleźć można na www.proenergetyka.pl

PS. Hipotetycznie można osiągnąć niezależność energetyczną, pytanie teraz, komu to będzie solą w oku. A, że będzie to pewnik!

____________
#EnergiaWiatru