Wieje nudą

Wieje nudą

w filozoficznie/prawdziwie

Wieje nudą. Po codziennej porcji informacji medialnej, zawsze jestem zszokowany. Tyle się wydarza, tyle się dzieje w kraju i na świecie, a mnie to wszystko omija, ja żyję w jakimś innym pieprzonym spokojnym świecie. Dlaczego wciąż w moim życiu wieje nudą?

Wieje nudą

Wieje nudą

Media podają, cytuję: “Śledztwo czeka prawdziwy wstrząs”, “Wcześniej groził Warszawie, teraz przyznał się do zabijania Ukraińców”, “Trujący węgiel dusi Polaków”, “Zaniedbana i głodzona”, “Albo dajesz 100 euro, albo będziemy cię nękać”, “Dom w ogniu. Kilkanaście osób bez dachu nad głową”, “Pijany lekarz na dyżurze”, “Grzech, który każda matka ma na sumieniu”, “W internecie pokazują już wszystko”, “Jezus. Dowody zbrodni”, to tylko część i tylko z dzisiaj.

Gdzie oni to wynajdują? Patrzę za okno, spochmurniało, może spadnie śnieg, co 7 kwietnia może być zastraszające, ale horrorem to nie jest. Ktoś kogoś zabił, gdzieś się ktoś rozwalił samochodem, utopił, powiesił, zginął. To istna manifestacja złej karmy. To propagacja nieetycznych zachowań i kłamstwa, zajadłości, nienawiści, wszystkiego co naganne. Bo w prawdziwym, pracowitym, kochanym i szczęśliwym życiu wieje nudą. Wszystko się układa, a największym kataklizmem jest biegunka po niedopieczonej pizzy. Takie jest prawdziwe życie pełne pracowitego poświęcenia, wzajemnego szacunku i poszanowania, życia które wiodą ludzie zwyczajni, bez pociągu do kłamstwa, przemocy, obłudy. Wszyscy Ci normalni, uczciwi ludzie wykonują swoje obowiązki w spokoju, w ciszy i serdeczności “zmagając się z życiem”.

Pisząc na blogu o odkryciach rodaków, o ich talentach, o sukcesach, propaguję zdrowe, normalne i uczciwe życie, w którym niestety czasami wieje nudą i czasem znajdzie się pożywka dla lenia. Życia pełnego wyzwań, małych bądź dużych osiągnięć, ale przez swoją prostotę i poszanowanie innych, nie uwikłanego w żadne bzdurne wydarzenia rodem z tragedii. Największym wstrząsającym wydarzeniem dnia wczorajszego był film sensacyjny na dobranoc i niech tak już zostanie.

Karmę trzeba pielęgnować, nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego miłość, szacunek i uczciwe życie nie wiodą na manowce, ale do spokojnego, satysfakcjonującego życia, bez złych emocji. Media zaś propagują przemoc, wynaturzenia, życie na krawędzi, w ciągle powtarzających się tragediach. Dla mnie raczej jest to obce i wręcz niewiarygodne, jak można samemu sobie robić takie przykre rzeczy. Gadam już jak potłuczony, przez tą namiastkę medialnej rzeczywistości. U mnie jak zwykle sporo pracy, dużo koncepcji i wyzwań, ale ogólnie wieje nudą. Chyba się położę i poczekam aż śnieżna zawierucha za oknem opadnie. Kocham tego słodkiego lenia, w takie chłodne dni, uwielbiam ten święty spokój.

PS. Kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata – tratatata.

______
#Nuda