Najtrudniej poznać samego siebie

Wieje nudą 1

Wieje nudą

w filozoficznie/prawdziwie

Po codziennej porcji informacji medialnej, zawsze jestem zszokowany. Tyle się wydarza, tyle się dzieje w kraju i na świecie, a mnie to wszystko omija, ja żyję w jakimś innym pieprzonym spokojnym świecie. Dlaczego wciąż w moim życiu …

wieje nudą?

nuda1Media podają, cytuję: “Śledztwo czeka prawdziwy wstrząs”, “Wcześniej groził Warszawie, teraz przyznał się do zabijania Ukraińców”, “Trujący węgiel dusi Polaków”, “Zaniedbana i głodzona”, “Albo dajesz 100 euro, albo będziemy cię nękać”, “Dom w ogniu. Kilkanaście osób bez dachu nad głową”, “Pijany lekarz na dyżurze”, “Grzech, który każda matka ma na sumieniu”, “W internecie pokazują już wszystko”, “Jezus. Dowody zbrodni”, to tylko część i tylko z dzisiaj. Gdzie oni to wynajdują? Patrzę za okno, spochmurniało, może spadnie śnieg, co 7 kwietnia może być zastraszające, ale horrorem to nie jest. Ktoś kogoś zabił, gdzieś się ktoś rozwalił samochodem, utopił, powiesił, zginął. To istna manifestacja złej karmy. To propagacja nieetycznych zachowań i kłamstwa, zajadłości, nienawiści, wszystkiego co naganne. Bo w prawdziwym, pracowitym, kochanym i szczęśliwym życiu wieje nudą. Wszystko się układa, a największym kataklizmem jest biegunka po niedopieczonej pizzy. Takie jest prawdziwe życie pełne pracowitego poświęcenia, wzajemnego szacunku i poszanowania, życia które wiodą ludzie zwyczajni, bez pociągu do kłamstwa, przemocy, obłudy. Wszyscy Ci normalni, uczciwi ludzie wykonują swoje obowiązki w spokoju, w ciszy i serdeczności “zmagając się z życiem”.

Pisząc na blogu o odkryciach rodaków, o ich talentach, o sukcesach, propaguję zdrowe, normalne i uczciwe życie, w którym niestety czasami wieje nudą i czasem znajdzie się pożywka dla lenia. Życia pełnego wyzwań, małych bądź dużych osiągnięć, ale przez swoją prostotę i poszanowanie innych, nie uwikłanego w żadne bzdurne wydarzenia rodem z tragedii. Największym wstrząsającym wydarzeniem dnia wczorajszego był film sensacyjny na dobranoc i niech tak już zostanie. Karmę trzeba pielęgnować, nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego miłość, szacunek i uczciwe życie nie wiodą na manowce, ale do spokojnego, satysfakcjonującego życia, bez złych emocji. Media zaś propagują przemoc, wynaturzenia, życie na krawędzi, w ciągle powtarzających się tragediach. Dla mnie raczej jest to obce i wręcz niewiarygodne, jak można samemu sobie robić takie przykre rzeczy. Gadam już jak potłuczony, przez tą namiastkę medialnej rzeczywistości. U mnie jak zwykle sporo pracy, dużo koncepcji i wyzwań, ale ogólnie wieje nudą. Chyba się położę i poczekam aż śnieżna zawierucha za oknem opadnie. Kocham tego słodkiego lenia, w takie chłodne dni, uwielbiam ten święty spokój.

PS. Kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata – tratatata.

______
#Nuda

ostatnie z filozoficznie

wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza

Wiedza vs niewiedza. Swoje poglądy, opinie i wiedzę budujemy między innymi w
Fundamentalne zmiany na Ziemi

Fundamentalne zmiany na Ziemi

Fundamentalne zmiany na Ziemi My ludzie przechodzimy głęboką transformację, transformację istoty ludzkiej,
Matrix

Świat to Matrix

Człowiek aby żyć, nie musi władać ziemią, nie musi wcale jej posiąść,
Translate »
idź do góry