Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie

w świadomie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie. Nie powinna się ona opierać na innych. Nie można kierować się tym, czego inni od nas oczekują. Decyzja musi być nasza i pragnienie nasze. Na dodatek musimy tego bardzo chcieć. Wielkie pragnienie ma szansę realizacji, gdy całkowicie wynika z nas i ma podparcie w wierze w siebie. Staje się niejako największym naszym obecnym celem, a wówczas realizuje się.

Wielkie pragnienieWskazówki, jak rozwinąć w sobie wielkie pragnienie:

1. Natychmiastowe działanie

„Zrób coś”, nawet najmniejsze, trywialne zadanie i działanie. Po wykonaniu jednego kroku /zadania/ przejdź do następnego. Po prostu zrób coś. To prosta zasada, ale ma wpływ na naszą motywację.

2. Zamień słowa

Zastąp „próbuję” słowem „chcę”. Dzięki temu twoje nastawienie zmieni się natychmiast. Ponieważ słowo „próbuję” ma wbudowaną wymówkę. Używając słowa „próbuję”, nasz mózg nieświadomie kalkuluje porażkę w działaniach, które wykonujemy i nie pozwala nam zrobić czegoś w 100%. Zaś słowo „chcę” wiąże się z naszą „wolą” – taka jest moja wola. I nie tylko pokazuje naszą pewność siebie, ale także popycha nas do granic możliwości.

3. Pamiętaj, dlaczego zacząłeś

Należy stale pamiętać dlaczego zaczęliśmy. Bądźmy bardziej samolubni i bierzmy wszystko, co oferuje ten świat. I zawsze pamiętajmy dlaczego coś zaczęliśmy.

4. Zrób listę największych pragnień

Sporządź listę swoich najistotniejszych pragnień i często do niej zaglądaj. Może to być lista pisemna, może być obrazkowa, ważne aby była zawsze do wglądu. Spójrz na tę listę przed snem i po przebudzeniu. To zwraca naszą uwagę na cel i marzenia oraz prowadzi do ich realizacji.

5. Poszukuj osobiście

Masz w końcu cel i chęć jego osiągnięcia. Potrzebne ci jeszcze płaszczyzny zmysłowe. Napisałeś czego chcesz i pragniesz, teraz musisz powiedzieć, poszukać przykładów i je obejrzeć. Szukaj rozwiązań i możliwości, pomysłów i podpowiedzi. Często potrzebny jest ekspert, zatem poszukuj w Internecie, w fachowych książkach i instrukcjach. Szukaj gdziekolwiek dasz radę.

6. Stwórz nawyk

Stworzenie nawyku jest łatwe. Rób coś przez 3 miesiące z rzędu, a stanie się to częścią ciebie. Dzięki solidnemu, silnemu nawykowi możesz z czasem osiągnąć wszystko. Kiedy poczujesz chęć zrobienia czegoś, jest to równoznaczne z pragnieniem.

7. Namaluj, narysuj, zwizualizuj swoje pragnienie

Każdy zaczyna od marzeń, ale nie każdy obrazuje swoje marzenia. I to jest dosyć często przeszkodą. Obrazowanie pobudza naszą wyobraźnię, a ta pozostawia ślad w podświadomości. Tym samym nasze pragnienie staje się automatyczne i skonkretyzowane.

8. Nie obawiaj się

Strach powoduje w nas mniejsze zmotywowanie i to widać natychmiast. Trudno zachować obiektywizm. Nie posługuj się strachem przy realizacji i bądź odważny. Strach nas załamuje i uniemożliwia osiągnięcie celu.

9. Brak drogi ucieczki

Po odcięciu drogi ucieczki jedyna droga prowadzi naprzód. Odetnij wszystkie drogi ucieczki i zrób plan B. W ten sposób upewnisz się, że skupiasz się na jednym. I w rezultacie twoje pragnienie zapłonie w tobie.

10. Niezadowolenie ze status quo

Aby rozwinąć silne pragnienie, musimy być niezadowoleni ze status quo. Ta prosta zasada dotyczy nas wszystkich. Zmieniamy się bowiem tylko wtedy, gdy coś poszło nie tak. Możemy zrobić to lepiej lub jesteśmy po prostu niezadowoleni. Jeśli nie czujemy niezadowolenia, nic nas nigdy nie zmotywuje. Jednak zanim będziemy niezadowoleni, musimy wiedzieć, co nas satysfakcjonuje.

Wielkie pragnienie – Podsumowanie:

W ludzkiej motywacji dominują dwie emocje, pożądanie i strach. Strach jest najsilniejszym negatywnym motywatorem. Ponadto jest świetnym kompanem i świetnym inhibitorem. Strach nas ogranicza, napina, panikuje, wymusza, a ostatecznie niweczy nasze plany i cele. Natomiast pragnienie jest jak silny, pozytywny magnes. Przyciąga, dociera, otwiera, kieruje, zachęca do planowania i osiągania celów. Strach i pożądanie różnią się biegunami i prowadzą do przeciwnych przeznaczeń. Strach spogląda w przeszłość, a pragnienie w przyszłość. Zatem to pragnienie jest podstawą wszystkiego. Motywacja, dyscyplina i nawyk rodzą się z pragnienia. W tym co robisz z silnym pragnieniem, jesteś niepokonany.

PS.  Stwórz pragnienie zmiany siebie i bycia pokornym. – August Witti

________
#Pragnienie

Tags: