Najtrudniej poznać samego siebie

Wiesz, że masz myśli?

w prawdziwie/oświecenie/zdrowotnie

Ja tu się produkuje na lewo i prawo, a się dowiaduję, że jest wielu, którzy nie wiedzą, że mają myśli. Ba, nie wyodrębniają ich, bo nie posiadają takiej wiedzy i informacji. Najpierw bowiem trzeba wyodrębnić myśli, dostrzec je, aby móc cokolwiek z nimi robić. Zatem czy …

wiesz, że masz myśli?

Wiesz, że masz myśliMyślenie to nieustanny proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu, operujący elementami pamięci takimi jak symbole, pojęcia, frazy, obrazy i dźwięki. Głównym składnikiem myśli są obrazy percepcyjne o różnych modalnościach zmysłowych, np. słuchowe, wzrokowe, węchowe, smakowe, które odpowiadają przedmiotom, procesom zachodzącym z udziałem przedmiotów lub odpowiadającym im słowom. Myślenie może być pojmowane również jako ruch świadomości oraz skupienia i koncentracji. W praktyce jest jednak wywoływane nieświadomie bez udziału woli i wiąże się z naszymi poprzednimi myślami i działaniami.

Zatem myśli dotyczą na ogół przyszłości lub przeszłości. Na dodatek za każdym razem są modyfikowalne, zmieniamy w nich coś, na ogół dodajemy. Zatem myśli to w zasadzie konfabulacja, wyobrażenia i nasz stosunek do, okraszony programami, ocenami, ogólną wiedzą i bóg wie czym jeszcze. Generalnie fejk. Jeśli zaś umiesz wyodrębnić myśli, konkretne, możesz też je obalić – “Nie wierzę tym myślom!”, przez co usunąć z pamięci.

Ale wiesz, że was jest dwóch?

Nie wiesz? To do kogo tak napieprzasz w myślach, komu to wszystko mówisz? Hm? A bywa, że i nagłos mówisz do drugiego ja w środku. Kto to zatem jest? Rozdwoiłeś się – czy co? A zauważyłeś, że “JA” jest szlachetne, zaś “ja”, to zagubione, często o niskiej samoocenie, jest amoralne, skore do zła i szydercze? Ale jednocześnie cały czas będące górą – no bo ja, i nieustająco podszywające się pod nas samych. Czy już to dostrzegasz?

Te i wiele innych pytań to istota świadomości.

Każda odpowiedź jest skokiem świadomości. Każde drzwi zamknięte – niespodzianką, a każda rozwiązana zagadka – przygodą. Wszędzie tam gdzie mamy opór w myślach jest sam miód, sama istota rzeczy. Wybierzesz złe – to złych, wybierzesz dobre – to dobrych. Sam wiesz jakie co jest, tylko nie słuchaj rozumu. Rozum to podświadomość, a tą nie ty ukształtowałeś. To zrobili za ciebie inni. O ile jeszcze dla ciebie są inni.

PS. Ostatecznie i tak zostaniesz sam ze wszystkim i samym sobą – bo jesteś wszystkim :D.

najnowsze z prawdziwie

Czy wiecie, że

Czy wiecie, że …

Czy wiecie, że przejawem manipulacji są wszelkie nasze uprzedzenia i blokady, bo
Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne to życie, które szuka przejawów Boga we wszystkim. Bóg jest
Translate »
idź do góry