Najtrudniej poznać samego siebie

Wojciech Sumliński - przesłanie 1

Wojciech Sumliński – przesłanie

w polsko/prawdziwie/topowo

Piękna historia, chociaż nie najnowsza, pięknie opowiedziana, przez wspaniałego człowieka jakim jest Wojciech Sumliński, o drugim wspaniałym i szlachetnym człowieku, czyli Tadeuszu Marianie Gryglasie, czyli Herkulesie z Komarna.

Wojciech Sumliński – przesłanie

sumilinski1Wojciech Sumliński, jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych w Polsce mówi o sobie, o swojej pracy i o swoim bohaterze i przyjacielu Tadeuszu Marianie Gryglasie. Mówi o człowieczeństwie, o walce z niepowodzeniami i o nadziei, “która z Bogiem nigdy nie umiera”. Bardzo wzruszyła mnie opowiedziana historia i wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jak wielu borykam się z własnymi problemami, bo kto ich nie ma. Jak wielu walczę o lepsze jutro i jak wielu, mam za sobą myśli samobójcze, w konsekwencji ciężkiej choroby. Jak wielu też dotarłem do miejsca gdzie strach już nie jest groźny i może być tylko lepiej. Jak wielu czuję się Polakiem i jak wielu kocham ten kraj. Dlatego przytoczę tą rozmowę i polecę ją Państwa uwadze.

Warto wsłuchać się w to co mówią ludzie mądrzy, dociekliwi i prawdomówni, warto wsłuchać się w szlachetne słowa i w głos rozsądku. Warto też wejrzeć w siebie i długo się zastanowić nad własną egzystencją. Bo jeżeli jest w was odrobina dobra i ćwierć człowieczeństwa, to jest to podstawa do budowania czegoś, co spełni nasze oczekiwania. Co spowoduje, że marzenia się spełnią. Co pozwoli godnie i dobrze żyć wam, waszym rodzinom i bliskim.

Wojciech Sumliński – dziennikarz i psycholog, pracował w “Życiu”, “Gazecie Polskiej” i “Wprost”. Jest autorem reportaży i programów: “Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego “30 minut”, autorem książki “Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autorem scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym “Focus”, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym “Tygodnika Podlaskiego”. 13 maja 2008 roku Sumliński został aresztowany pod zarzutem ujawnienia Aneksu do Raportu Komisji Weryfikacyjnej WSI spółce Agora, zarzut ten został wycofany i zastąpiony innym. 29 lipca 2008 Sąd Okręgowy w Warszawie, zdecydował o aresztowaniu Wojciecha Sumlińskiego. Dzień później, 30 lipca 2008 roku Sumliński podjął nieudaną próbę samobójczą, spędził 3 miesiące w szpitalu. W obronie Wojciecha Sumlińskiego stanęło kilkudziesięciu dziennikarzy, m.in. w liście otwartym do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu i Premiera, protestując przeciwko aresztowaniu dziennikarza. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Prokuratorzy, którzy zapoczątkowali sprawę, zostali od niej odsunięci wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli z 10 marca 2010 roku z uwagi na postępowanie niezgodne z wymogami prawa, a następnie pozbawieni immunitetów prokuratorskich, śledztwo nadal trwa. Sumliński w 2008 roku złożył doniesienie do prokuratury dotyczące Bronisława Komorowskiego i jego działalności przestępczej, do dziś dnia wniosek ten nie doczekał się rozpatrzenia.

PS. Stul dziób, nie bądź debilem, bo wpadniesz na ciężarówkę ze żwirem.

________________
#WojciechSumlinski

ostatnie z polsko

Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem

Tomek, wracaj!

Powiedziałabym – obejrzyjcie, fajny klip. Ale to jest coś więcej niż film
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem
Proszę Państwa, oto Ryś 4

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Translate »
idź do góry