Najtrudniej poznać samego siebie

Wojciech Sumliński – przesłanie

w polsko/prawdziwie/topowo

Piękna historia, chociaż nie najnowsza, pięknie opowiedziana, przez wspaniałego człowieka jakim jest Wojciech Sumliński, o drugim wspaniałym i szlachetnym człowieku, czyli Tadeuszu Marianie Gryglasie, czyli Herkulesie z Komarna.

Wojciech Sumliński – przesłanie

sumilinski1Wojciech Sumliński, jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych w Polsce mówi o sobie, o swojej pracy i o swoim bohaterze i przyjacielu Tadeuszu Marianie Gryglasie. Mówi o człowieczeństwie, o walce z niepowodzeniami i o nadziei, “która z Bogiem nigdy nie umiera”. Bardzo wzruszyła mnie opowiedziana historia i wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jak wielu borykam się z własnymi problemami, bo kto ich nie ma. Jak wielu walczę o lepsze jutro i jak wielu, mam za sobą myśli samobójcze, w konsekwencji ciężkiej choroby. Jak wielu też dotarłem do miejsca gdzie strach już nie jest groźny i może być tylko lepiej. Jak wielu czuję się Polakiem i jak wielu kocham ten kraj. Dlatego przytoczę tą rozmowę i polecę ją Państwa uwadze.

Warto wsłuchać się w to co mówią ludzie mądrzy, dociekliwi i prawdomówni, warto wsłuchać się w szlachetne słowa i w głos rozsądku. Warto też wejrzeć w siebie i długo się zastanowić nad własną egzystencją. Bo jeżeli jest w was odrobina dobra i ćwierć człowieczeństwa, to jest to podstawa do budowania czegoś, co spełni nasze oczekiwania. Co spowoduje, że marzenia się spełnią. Co pozwoli godnie i dobrze żyć wam, waszym rodzinom i bliskim.

Wojciech Sumliński – dziennikarz i psycholog, pracował w “Życiu”, “Gazecie Polskiej” i “Wprost”. Jest autorem reportaży i programów: “Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego “30 minut”, autorem książki “Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autorem scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym “Focus”, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym “Tygodnika Podlaskiego”. 13 maja 2008 roku Sumliński został aresztowany pod zarzutem ujawnienia Aneksu do Raportu Komisji Weryfikacyjnej WSI spółce Agora, zarzut ten został wycofany i zastąpiony innym. 29 lipca 2008 Sąd Okręgowy w Warszawie, zdecydował o aresztowaniu Wojciecha Sumlińskiego. Dzień później, 30 lipca 2008 roku Sumliński podjął nieudaną próbę samobójczą, spędził 3 miesiące w szpitalu. W obronie Wojciecha Sumlińskiego stanęło kilkudziesięciu dziennikarzy, m.in. w liście otwartym do Prezydenta RP, Marszałka Sejmu i Premiera, protestując przeciwko aresztowaniu dziennikarza. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Prokuratorzy, którzy zapoczątkowali sprawę, zostali od niej odsunięci wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli z 10 marca 2010 roku z uwagi na postępowanie niezgodne z wymogami prawa, a następnie pozbawieni immunitetów prokuratorskich, śledztwo nadal trwa. Sumliński w 2008 roku złożył doniesienie do prokuratury dotyczące Bronisława Komorowskiego i jego działalności przestępczej, do dziś dnia wniosek ten nie doczekał się rozpatrzenia.

PS. Stul dziób, nie bądź debilem, bo wpadniesz na ciężarówkę ze żwirem.

________________
#WojciechSumlinski

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry