Najtrudniej poznać samego siebie

Wolność w Polsce

w patriotycznie/polsko/pomysłowo

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił poczucie realizmu i wysysa obywateli do łez. A przecież można śmiało i swobodnie żyć na skraju systemu i zupełnie nie być od niego zależnym, w żaden sposób nie krępowanym, żyć zgodnie ze sobą i swoimi zasadami. To …

wolność w Polsce.

Wolność w PolsceJest cała masa wolnych zawodów, rolnictwo, ogrodnictwo, rzemieślnictwo, wystarczy po to sięgnąć, zacząć i leci. Może nie zostaniesz od razu milionerem, może i nie będziesz obrzydliwie bogaty, bo to najczęściej osiąga się nieuczciwą pracą. Ale z pewnością będziesz żył wygodnie, dostatnio, a co najważniejsze spokojnie. I nikt nie będzie cię okradał. Nie dostaniesz też nic od systemu, ale po co masz dostawać, skoro cię na wszystko stać!

To o czym piszę to nie bajka, choć na taką wygląda, to nie mrzonki, chociaż niektórym może się tak wydawać. To normalne życie w Polsce, tu i teraz, dostępne od zaraz. Warunek jest jeden – trzeba lubić pracować i kochać to co się robi. A w brew pozorom pokochać wolność jest niezwykle łatwo. Bo wolność dodaje skrzydeł i poczucia wartości. Bo wolność jest komfortem życiowym, na który stać tylko rozsądnych. Ale to co się robi, trzeba robić z wyboru, a nie narzucenia, z zamiłowania, a nie musu.

Gdy już żyjemy w takiej bajce, gdzie wszystko zależy od nas samych, okazuje się wówczas, że mamy na wszystko czas, że życie nas cieszy, że miłość ma gdzie wykwitnąć i rosnąć. Że ta bajka to jest nasza bajka. Wspomnieć czasami należy okres pozabajkowy, popatrzyć na wszystko z zewnątrz, aby odświeżać świadomość, że żyjemy w pieprzonej bajce. A ta bajka, to wszystko co mamy i bronić będziemy tej bajki do samego końca, naszego albo jej. Bo to nasza niepodległa bajka.

PS. System ma własną bajkę, ale ich bajka jest snuta zawsze kosztem naszej.

______
#Bajka

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo

Bździoch esbecji

Codziennie w mediach Schetyna, Petru, Kalisz, Giertych i inni wylewają wiadra pomyj.
Translate »
idź do góry