Najtrudniej poznać samego siebie

Wolność w praktyce

Wolność w praktyce

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wolność w praktyce. Z racji tego, że mogę, bo chcę, rozkoszuję się wolnością, obserwując wszystko bacznie. Otóż, gdy zagłębiam się w przeszłość, rozpamiętuję, albo żyję wieściami ze świata otaczającego, wkrótce zaraz pojawia się cierpienie, a wraz z nim ból i choroby. I nie są to dolegliwości spowodowane tym, czy owym, jakimś konkretnym wydarzeniem, choć umysł dosyć często tak właśnie podpowiada.

Są to zaś wszelkie konflikty wewnętrzne /moje/, które znajdują ujście właśnie teraz, w ten sposób, kojarząc się z tą przyczyną. Niestety stany te trwają od lat przez cały rok, jak biorytm i dotyczą nas, mnie. Każdy podlega tym stanom rocznym, każdy przechodzi w zasadzie to samo, w rozumieniu tych samych konfliktów. A rozwiązanie jest jedno – przerwać świadomie ten bieg przyjmując wszystko.

Wolność w praktyceWolność w praktyce

Nie łatwe to zadanie, sądzę po fakcie, że jednak kto, jak kto, ale ja powinienem sobie z tym radzić. Radzę z coraz lepszym skutkiem, bo widzę już to i rozumiem w czym rzecz. Wiem też, że pozostawienie schematów, bez przebudowy, lub lepiej rozwiązania, jest zgodzeniem się na trwanie w systemie i marazmie. Natomiast wszelka otwartość, bycie na TAK, higiena myśli i medytacje, życie zgodnie z żywiołami, powodują właśnie te zmiany.

Wolność w praktyce – Obserwacja:

Człowiek stając się bardziej świadomy wie, co ma robić, jak działać i co mu pomaga, co go leczy. Wie też, że strach to hamulec świadomości, że myśli to paliwo nieświadomości. Jeśli to zaczynam widzieć, wracam do źródła. Źródła, które zawsze było obok i jest we mnie. Miłości i zgody. W którym wiem co mam robić, bo spływa to na mnie, a nie móżdżę i matolę.

To co sprawia nasze cierpienie, to myśli w istocie. To one zakłócają nasz ogląd, gdyż zaraz po ich wyłączeniu, uruchamia się rozumność serca, ale serce wie co robić, wie jak działać, wie jak rozwiązać każdy problem. Ono po prostu wie, bo ma bezpośrednie połączenie z Uniwersum. I wszelkie podważanie tego co z Uniwersum, a co serce wie i czuje, jest niezgodą na samego siebie.

To zaś nigdy bez echa dla ciała i okoliczności, nie pozostaje. Gdy dojrzymy te powiązania, gdy dostrzeżemy wszystkość i jedność, wówczas mamy szansę na nie tylko uzdrowienie i przemianę, ale też to co najważniejsze, szczęście i miłość. Nie wstydzę się powiedzieć, że miłość jest najważniejsza w życiu i smutni są ludzie, którzy nie zaznali, którzy nie zaznają. Ja jestem.

I nie chodzi tutaj o to co się przydarzyło, bądź stało. Chodzi dokładnie o mój stosunek do tego. Jak ja to odbieram i odbierałem. A jak przekształcam i uwalniam. Jak wybaczam i proszę o wybaczenie. Jak kocham tak jestem kochany. I bynajmniej nie jest banałem dostrzeżenie, że co siejesz postawą, zachowaniem, myślą i słowem, to dostajesz.

Dokładnie to samo tylko już w tobie, jako informacja odczuwalna. „Tutaj źle zrobiłeś”. Świadomy wówczas szuka w totalnej biologii, w medycynie chińskiej, wszędzie i rozwiązuje. Nawet jak się nie udaje od razu, to nadal próbuje. Bo świadomość siebie sama w sobie leczy, a raczej pomaga w uzdrowieniu wszystkiego. Bo wie.

Wolność w praktyce – Podsumowanie:

Bezzasadnym jest zatem pytanie, po cóż nam świadomość? Ano po to aby być szczęśliwym, żyć zdrowo w pokoju i spokoju. Żyć w miłości, bo gdy panuje miłość, nie ma miejsca na nic innego. Gdy żyjemy w miłości do siebie, ta nam nie pozwala być bez miłości na zewnątrz.

PS. A ty wiesz, że samoświadomość leży w twoim interesie? – August Witti

______________
#Samoswiadomosc

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry