Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wpływ negatywnych emocji. Gniew, frustracja, strach i inne negatywne emocje są częścią ludzkiego doświadczenia. Posiadamy je w standardzie, a wszystkie one prowadzą do stresu i do choroby, gdy są tłumione. Podobnież jak miłość należy objawiać, tak i tu należy tę emocje objawić. Ale dobrym podejściem jest zarządzanie nimi bez tłumienia. Zarządzanie emocjami polega na tym, że nie popadamy w furię i siejemy spustoszenie. Niekontrolowany gniew może zmusić do zniszczenia relacji lub skrzywdzenia kogoś. Z drugiej strony stłumienie ciągnie za sobą krzywdę własną. Zatem jak to zrobić, jak uwolnić emocje bezstratnie?

Wpływ negatywnych emocjiWpływ negatywnych emocji

Otóż radzenie sobie z negatywnymi emocjami polega na przyjęciu ich istnienia, odczucie i określanie, dlaczego je odczuwamy. Mamy odczytać informację zwrotną dlaczego się pojawiły, zanim je uwolnimy i ruszymy naprzód. Emocje są posłańcami mówiącymi do nas. Radzenie sobie z negatywnymi emocjami oznacza nie pozwalanie im nas opanować. Można je kontrolować, bez zaprzeczenia, że są odczuwalne. Emocje nie są ani dobre, ani złe. To tylko stan i sygnał zwracające naszą uwagę na wydarzenie, które je buduje. Po ich odczytaniu możemy stworzyć lepsze doświadczenia.

Nasze emocje tworzą nasza życie i doświadczenia, a nie chcemy, by były burzliwe. Zatem emocje także nie mogą być burzliwe. Gniew, strach, uraza, frustracja i niepokój to negatywne stany emocjonalne, których doświadczamy regularnie. Natomiast naszym zadaniem jest je odczuć, wypowiedzieć i uwolnić energetycznie. Te negatywne stany emocjonalne mogą powodować stres w ciele i umyśle. Jest to niewygodne i może tłumione prowadzić do problemów zdrowotnych, gdy stres jest chroniczny lub przytłaczający.

Dostarczają jednak dużo informacji. Gniew i niepokój pokazują, że coś musi się zmienić i że nasze samopoczucie zostało zagrożone. Strach jest wezwaniem do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa. Frustracja zaś lub uraza motywują nas do zmiany czegoś w życiu. Generalnie negatywne emocje są po to, aby ostrzec, że coś musi się zmienić i zmotywować do dokonania tej zmiany. Natomiast emocje takie jak nadzieja, radość i wdzięczność niosą ze sobą wiele korzyści. Optymizm jest powiązany z wieloma korzystnymi skutkami dla zdrowia i szczęścia, a także osobistego sukcesu.

Wpływ negatywnych emocji – Podsumowanie:

Jak zatem powinna wyglądać strategie radzenia sobie z negatywnymi emocjami? Gdy wstydzimy się doświadczania tych naturalnych stanów, próbujemy im zaprzeczyć lub zmuszamy się do udawania, że ​​czujemy się bardziej pozytywnie niż w rzeczywistości, to nie jest dla nas korzystne. Lepszą strategią jest akceptowanie negatywnych stanów, przy jednoczesnym angażowaniu się w działania, które mogą w autentyczny sposób zrównoważyć te nieprzyjemne emocje. Oczywiście emocje te powinny zostać uwolnione w sposób nam dostępny: łzy, pozytywna wizualizacja, medytacja, lista wdzięczności, akty dobroci etc.

PS. Od przeżywanych złych emocji, nuda jest lepsza, a najlepsza jest miłość. – August Witti

______________
#NegatywneEmocje