Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

w filozoficznie

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy przez ego, oceniamy przez ego, gniewamy przez ego, a pies ego nie ma i ma wyjebane. Im brudniejszy, pachnący wiatrem, swobodą i mięsem, tym szczęśliwszy. Bo, nie ma ego. A ty człowieku z ego napompowanym nie raz ponad miarę, wiem bo mam, staczaj codzienną utarczkę, codzienne ryzy nakładaj na siebie, aby przekonać się, że to łatwe. Że aż dziw, że do tej pory na to nie wpadłeś. Banalnie proste, a zarazem jakież uczące.

Wszystko przez to egoWszystko przez to ego

Wojny i nieporozumienia wszczynane są przez ego. Bóg, honor, ojczyzna. No jak? Ten sam Bóg jak nasz? Ta sama walka o swoje? Bo najeźdźcą zawsze jest ten co najeżdża, nawet jak to EUFOR. Honor ten sam, bo każdy by bronił ojczyzny przed okupantem. A ojczyzna, no cóż inna, ale własna. Własna ziemia, choć czasem sam piasek i kamienie.

Czyli co? Walczymy w imię tego samego Boga jedynego. Czasami inaczej się nazywa, ale to ten sam stwór. Bo pochodzący z ludzkiej głowy. Wiara to system, a niegodziwcy chcą systemu, aby władać. A władać nie trzeba, ba nawet nie należy. Bo Matka Ziemia sobie da rady, byle jej nie przeszkadzać. U mnie w ogrodzie zasadził się dąb na sośnie i rośnie. Czysta anarchia.

Ale anarchia to nie spustoszenie i trwoga. Anarchię znamy od kolebki i do póki jesteśmy młodzi – bo wolno nam. Później niestety anarchia w czystej postaci kończy się wraz z dorosłością, na tyle na ile jej sami pozwalamy.

Bo – możesz nadal nie podporządkowywać się systemowi i żyć po swojemu. Możesz tworzyć kluby, stowarzyszenia, kościoły, spółdzielnie lub wykonywać wolny zawód, ale do tego trzeba dojrzeć, przełamać siebie i zweryfikować poglądy. Dojrzeć przez rozwój własnej świadomości. Dlatego gdy wszystko podważasz, to jesteś wolny, a gdy cię hamuje głowa lub tzw. inni, to niewola, matrix i zombie. Taka jest brutalna prawda. Wiem bo doświadczałem i się wyrwałem.

Wszystko przez to ego – Podsumowanie:

Tłumaczę, co poniektórym w jakiej są ciemnej dupie. Jeśli umysł im w ogóle pozwala zrozumieć. Ale, że jako zawsze gadam do siebie, to i tym razem sam sobie nakazuję to zrozumieć i rozumieć w ogóle. Istotą jest harmonia samego siebie. Jeśli jesteś w harmonii ze sobą, cieszysz się życiem, każde działanie to dla ciebie radość poznawcza. Zadziwia cię świat i pochłania bez reszty i jest wdzięczny za ciebie i tobie wdzięczny.

Nagle ty stajesz się wdzięczny za wszystko, życie zaczyna płynąć, serce się radować i wszystko kwitnie. Jeśli zaś pozostajesz w ułudzie tego co ci „inni” wszczepili – toś frajer, bo niszczysz samego siebie. Nie obrażaj się, nie bądź małostkowy. Zastanów się i zrozum, że to ty wszystko stwarzasz własnymi myślami. Przyjmij to na klatę i otrząśnij się. Podziękuj wszystkim, którzy ci to umożliwili, bo jest za co.

PS. Czasem trzeba tupnąć, by coś dotarło, ale niech to będzie ostateczność. – August Witti

Tags: