Najtrudniej poznać samego siebie

Wszystko sprowadza się do tu i teraz

Wszystko sprowadza się do tu i teraz

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wszystko sprowadza się do tu i teraz. Jeśli ktoś jeszcze tego nie dostrzega, to śpieszę wytłumaczyć. Tak popularne teraz powiedzenie „Jesteś tylko ty, tu i teraz” jest jak najbardziej prawdziwe i konieczne do zrozumienia. Ci, co już przeszli pewne etapy rozwoju, zabawę ze świadomością, wiedzą czym jest grzebanie w przeszłości i powrót do wspomnień. A ci co tego nie wiedzą, chętnie wpadają w zastawioną pułapkę. A w przeszłości, nie ma niczego i nikogo, czym uzdrowili byśmy dzisiejszy dzień i siebie. To czas do zapomnienia.

Wszystko sprowadza się do tu i terazWszystko sprowadza się do tu i teraz

Tak naprawdę trud naszemu jestestwu przynosi nieustanne trwanie w przeszłości. Na każdym kroku prawie zahaczamy o przeszłość. A przecież jej de facto nie ma i absolutnie nie powinna mieć wpływu na dzisiejszy dzień, na teraz. Przeszłość to zlepek naszych osobistych wspomnień. Cała ta wiedza, zdanie i osądy, które są zabawnie stare. Często nieprawdziwe, także to zapisy piastujących władzę, naukowców i literatów, którzy wyrażali swoją opinię i zdanie. Zatem wszystkie te wspomnienia, daty, zdarzenia, może i były, ale są fałszywie zapamiętane i opisane. Dlaczego fałszywie? Bo moje zdanie jest tylko moim zdaniem.

Ponadto przeszłości nie zmienimy, choć bardzo się staramy. Zatem przeszłość z praktycznego punktu widzenia, jest dla nas nieistotna, bo dziś jest całkowicie inaczej, a i nasze wspomnienia są zmodyfikowane. Już dawno zmieniło się wszystko, a my wraz z tym. Zatem trwanie przy przeszłości, choćby nie wiem jaka była, rzutuje na nasz stan zdrowia i szczęścia. Ot i cała magia. Trwając w przeszłości, rozpamiętując, nagminnie wracając do niej, nie żyjemy, lecz wspominamy. A to z życiem nie ma nic wspólnego. Życie odbywa się teraz. I tylko teraz możesz znaleźć świadome rozwiązanie problemu z przeszłości. Jak wiadomo każdy problem ma rozwiązanie, a jeśli nie ma, to nie jest problem.

Dawne krzywdy i trwogi, są tylko dawnymi zdarzeniami widzianymi z naszej perspektywy /subiektywne/. Tak naprawdę nie wiemy jak było w ogólności, nie znamy pełnego obrazu. Znamy tylko swoją historyczną wersję i trudno naprawdę się przy tym upierać i rozpamiętywać. Wspominanie i życie przeszłością, to sport wielu narodów i ludzi, po to by zaistnieć w roli ofiary lub byłego zwycięscy. Każda z tych ról przynosi profity, czasem i ogromne, ale utrudnia życie, bo zamyka szansę rozwoju. Bo życie odbywa się tylko tu i teraz. Zatem wszelkie trwanie w przeszłości nie dosyć, że zamyka wszelki nasz indywidualny rozwój, to dodatkowo utrudnia nam szalenie życie.

Okazuje się jednak, że teraźniejszość dla wielu nie niesie aż tylu profitów. Bo tu jednak fajnie coś robić, by się realizować i żyć. Po prostu miło jest nie mieć do nikogo pretensji. A zwłaszcza do siebie i miło jest skupić się teraz na sobie, a nie na zaprzeszłych sprawach. Ponadto obecność wpływa znacząco na szczęście i jego wzrost. Gdy jesteśmy obecni tu i teraz, zaczynamy dostrzegać piękno życia i jego niuanse. Dostrzegamy powoli zaś jedność i wszystkość. Zmienia się wówczas nasz świat.

PS. Tu, czy tam, zawsze teraz – August Witti

________
#Obecność

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry