Najtrudniej poznać samego siebie

Wybaczyć to uwolnić więźnia i odkryć, że był to więzień

Wybaczyć to uwolnić więźnia i odkryć, że był to więzień

w kwantowo/oświecenie/zdrowotnie

Wybaczyć to uwolnić więźnia i odkryć, że był to więzień. Nad wybaczeniem, zwłaszcza sobie samemu, swoich niecnych zachowań, podłości, agresji i nienawiści należy się najpierw zastanowić. Nie nad tym co przeskrobaliśmy, a nad tym jakie to niesie konsekwencje. Przebaczenie nie usuwa przeszłości, nie zamazuje jej. Przebaczenie pozwala spojrzeć na przeszłość ze współczuciem.

Warto też dostrzec, że to co zwiemy przeszłością i także przyszłością, to bzdura, gdyż przeszłość i przyszłość, nie są prawdziwe. Jak to zapytasz? Ano, okazuje się, że nie pamiętasz zdarzenia, tylko ostatnie jego skorygowane przypomnienie – czyli jest to wymysłem. Co do przyszłości, to każdy wie, że jest ona niezbadana i różnie się może wydarzyć.

Wybaczyć to uwolnić więźnia i odkryć, że był to więzień

Wybaczyć

Od wybaczenia, albo przebaczenia powstrzymują nas emocje zranienia, gniewu i winy, które odbarwiają życie. Każdorazowo gdy stawiasz się w roli ofiary, rujnujesz swoje życie, skazując się na nieustanne rozpamiętywanie niskich emocji, czym samym blokujesz dostęp tym wyższym. Aby przebaczyć sobie bądź innym, musimy uciec od myślenia, o byciu skrzywdzonym. Mocy przebaczenia należy zaufać, a następnie w nią uwierzyć, aby uleczyć wewnętrzny ból.

Gdy trwasz w bólu i urazie, przez brak wybaczenia, to Ty cierpisz i marniejesz, ponieważ smutek, a tym samym uraza, nasila się. Przebaczenie zaś to de facto zapomnienie. Przebaczenie oznacza uwolnienie się od nienawiści. Współczesna nauka /fizyka kwantowa/ mówi nam wyraźnie, że jesteśmy energią. Istotne jest też jak tę energię kształtujemy. Dostrzega to także współczesna medycyna, totalna biologia, biologika, starogermańska medycyna, czy rosyjska medycyna informacyjna i to od przeszło 100 lat.

Dostrzegamy, że istnieje ścisły związek między negatywnymi emocjami i chorobą. I jest on w tym momencie bogato udokumentowany, do tego stopnia, że wiadomo które konflikty odpowiadają za konkretne choroby. To już nie puste slogany i konfabulacja, lecz fakt, emocje rządzą naszym zdrowiem, gdy pozytywne /wysokich wibracji/ kwitniemy, tryskamy zdrowiem, dobrostanem i pozytywną energią. A dzięki temu zmienia się cały nasz świat.

Owszem, bardzo trudno jest wybaczyć sprawcy jego złe uczynki. A mimo iż sam Chrystus daje nam rady, My nie umiemy z nich skorzystać i jest to o zgrozo niezgodne z naszym kodeksem moralnym. Jednak gdy przyjrzysz się temu uważnie, spojrzysz na przebaczenie z większej perspektywy, to okaże się, że w pierwszej kolejności robisz to dla siebie, bo to Ty korzystasz z wolności.

Przebaczenie sobie, daje Ci wewnętrzną moc, emocjonalną opiekę i opokę, zmienia pozytywnie Twoje zdrowie, witalność i poczucie szczęścia. Zatem przebaczenie nie tylko jest przyznaniem drugiej osobie tego prawa, prawa do przebaczenia, ale przede wszystkim dotyczy to nas samych, naszego zdrowia i życia.

Poprzez bezwarunkowe przebaczenie oddalamy się od przeszłości i wchodzimy w teraźniejszość, uwalniając się ze złych emocji, które rujnują nasze życie. Dzięki wewnętrznemu przebaczeniu możemy uleczyć najgłębsze i najbardziej bolesne rany. Czyż nie tego chcesz? Czyż nie dążysz do szczęścia. Zatem wybacz sobie i innym, aby być zdrowym, kochającym i szczęśliwym.

Złość i urazy sprawiają, że nieustannie tkwimy w przeszłości, odtwarzając w koło negatywne emocje, zamiast żyć w szczęśliwej chwili obecnej. Każdy świadomy człowiek pragnie swojego szczęścia, zdrowia i miłości. Zatem porzuć toksyczne emocje, wierząc, że wybaczenie ich, cała ta tzw. przeszłość zostanie wymazana, zapomniana. Z duchowego punktu widzenia to nasze ego podsyca strach i nieustannie przekonuje nas, że jesteśmy skrzywdzeni. Przez to trzyma nas w gniewie i urazie, aby podtrzymać ten wewnętrzny ból przy życiu. Gdy wybaczymy, ból znika.

“Im więcej znasz siebie, tym więcej wybaczasz sobie.” – Konfucjusz

To my sami, wewnątrz siebie musimy odpuścić niszczycielskie emocje, aby odkryć spokój i szczęście, ponieważ one tak naprawdę nie mogą współistnieć. Albo jesteś szczęśliwy, albo masz rację, nosisz urazę, nienawidzisz, chorujesz, umierasz. Kto tego nie dostrzega, niech się pośpieszy dla siebie, bo życie ucieka.

Wybaczyć – Podsumowanie:

Gdy już wybaczysz, niezależnie od okoliczności i rozgrywających się emocji, reagujesz na przeszłość zawsze ze współczuciem. Nie chowasz już urazy i nie trzymasz się kurczowo przykrych doświadczeń. Po co Ci rozpamiętywanie, przecież te emocje czujesz tylko Ty, zatem niszczysz tylko siebie.

PS. Przebaczenie sobie uzdrawia nas samych, podnosi naszą świadomość i prowadzi wprost do wewnętrznej wolności. – August Witti

_________
#Wybaczenie

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry