Najtrudniej poznać samego siebie

Wychowanie w świadomości

Wychowanie w świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Wychowanie w świadomości. Czym jest wychowanie w świadomości? Otóż wszystko to, co uważamy za świadome: miłość, szczęście, śmiech, radość i spokój wewnętrzny, wszystko to służy wychowaniu, zwłaszcza małych dzieci. Jak zapewnić dzieciom taką radość i swobodę, skoro mamy swoje własne obowiązki. Otóż są takie możliwości. Taką możliwością jest zwierzątko w domu. Oczywiście musi to być zwierzątko, z którym dziecko nawiąże kontakt. I takim zwierzątkiem jest kot. Ale nie zwykły dzikusek, a kot felinoterapeuta.

Wychowanie w świadomości

Wychowanie w świadomości

Felinoterapia (łac. felis – kot, gr. therapeia – opieka, leczenie) to jedna z metod zooterapii polegająca na kontakcie osoby poddawanej terapii z kotem. Działanie terapeutyczne ma nie tylko kontakt fizyczny z kotem, ale nawet sama jego obserwacja lub przebywanie w jego towarzystwie. Zauważane są takie korzyści jak poprawienie samopoczucia, obniżenie poziomu lęku, zmniejszenie poczucia samotności, mobilizacja do działania, zwiększenie wydzielania endorfin, stymulacja układu odpornościowego, obniżenie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i triacylogliceroli we krwi.

Felinoterapię wykorzystuje się do usprawniania osób starszych, niepełnosprawnych i niedołężnych, ale także jako opiekunów do dzieci, które takiego kompana potrzebują. I nie ma dziecka na świecie, które nie chciało by małego kotka.

Od wielu lat prowadzimy wraz z Kają hodowlę kotów rasy Peterbald – BellaBitis*PL, którą to rasę gorąco polecamy. Jest to kot niezwykle inteligentny, uwielbiający zabawę i kontakt z człowiekiem. Wiele lat również zajmujemy się razem wraz z Kają świadomością. Nasze dzieci, bo tak o naszych kotach mówimy, są zsocjalizowane w maksymalnym stopniu, tak aby swoim przyszłym właścicielom dostarczały tych świadomościowych pierwiastków. I dostarczają. Mamy wielu wychowawców dzieci z naszej hodowli, a większość z naszych podopiecznych zmieniła życie swoich właścicieli.

Wychowanie w świadomości – Podsumowanie:

I nie są to bajki, bo dowodów na felinoterapię Peterbaldów mamy szereg, a możliwości są niewyczerpane. Peterbald to niezwykle oryginalna i dość rzadko spotykana, młoda rasa kota, kształtująca się dopiero kilkanaście lat. To koty o orientalnym typie sylwetki /podobnie jak syjamy, orienty, seszele/. Ich masa ciała to ok. 2-4 kg, więc są to koty raczej małe. Ich ciało jest smukłe, umięśnione, szczupłe, łapy są długie, a oczy mają kształt migdała. Charakterystyczny jest bardzo długi ogon, ostro zakończony. Peterbald jest kotem aktywnym, energicznym, szybkim i bardzo sprawnym. Jest skoczny, co oznacza, że w domu nie ma miejsca, w które kot jeśli tylko zechce nie wskoczy, nie obejrzy, nie obwącha, ewentualnie nie położy się w nim.

Te koty uwielbiają towarzystwo człowieka i są istotami ciekawskimi, chciałoby się rzec, że wścibskimi. Koty te nie lubią samotności, dlatego  ideałem jest kompan w postaci drugiego kota, dziecka lub starszej osoby. Chętnie się zaprzyjaźnia, jest skory do zabaw, ale też wspólnego spędzania czasu. Są to koty oddane i kochające na zabój swoich właścicieli.

Każdy, kto weźmie Peterbalda na ręce, zdziwiony jest jego małością i duża ciepłotą ciała. Spowodowana jest ona dwoma przyczynami: po pierwsze brak lub szczątkowe owłosienie pozwala łatwiej odczuwać temperaturę ciała kota /a jest ona wyższa o ok. 1 st. C niż ludzka/, ponadto koty łyse i ze szczątkowym owłosieniem, mają większą ciepłotę, by chronić swoje nagie ciało przed wyziębieniem. Maleńkie Peterbaldy są wręcz gorące w dotyku, co jest bardzo przyjemnym i miłym uczuciem.

Ponadto koty te ze swej natury mają przeciwny biegun ładunku ciała niż człowiek. Stąd też jego moc uzdrawiania, wygrzewania, odpromieniowywania i uwalniania bólu. Ponadto koty te wyczuwają energię choroby i bólu w człowieku z racji zmiany biegunowości tych osłabionych miejsc. Chętnie się na nich kładą, co niejednokrotnie powoduje zanik bólu i ozdrowienie cała. Nic dziwnego skoro ten kot działa jak osobisty termofor, połączony z osobistym odpromiennikiem, a jednocześnie jest przyjacielem pełny miłości. Czego więcej chcieć?

PS. Świt nieustannie daje nam wsparcie w postaci odtrutek na nasze dolegliwości. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry