Wystarczy użyć określenia Chrystus

Wystarczy użyć określenia Chrystus

w różne

Wystarczy użyć określenia Chrystus. Otóż zauważam, że wiara katolicka, ersatz chrześcijańska, jest tożsama ze świadomością, ale mniej zrozumiała. Nie mam na myśli zawiłości religii, a jej złe zrozumienie. Otóż podstawy współczesnego mistycyzmu i tzw. rozwoju świadomości dał m.in. Chrystus. Wszyscy awatarowie głosili to samo, opisując to inaczej. Wszyscy mówią o jedności, o pokoju, miłości i współczuciu. I tak naprawdę wystarczy włożyć czasem w tekst określenie Chrystus, a na uniwersum – Bóg i już.

Wystarczy użyć określenia ChrystusWystarczy użyć określenia Chrystus

Tak się składa, że u podstaw to to samo, ale przekład się różni. Katolicy i Chrześcijanie zrobili z wiary system, a świadomi dochodzą do Boga/Uniwersum skokami świadomości, medytacją, intuicją i rozważaniem. Taka to ci różnica ogromna, bo na co komu wiara bez zrozumienia, podobnież jak wiedza bez zrozumienia. Uniwersum to wszechwiedza, a wiedza to wiedza. Ale poszerzona o miłość i wiarę, daje moc. Ta moc nam się objawia tylko w najwyższych stanach naszego jestestwa. Ale warto!

Chrystus przemawiał do nas przypowieściami, ale i mówił wprost. Jesteście dziećmi Boga jedynego. Jesteście jednością, więc zaleca się wam kochać. Kochać siebie, ale też bliźniego. Kochać cały świat. Zatem nadstawmy ucha, posłuchajmy wieszcza Chrystusa i zacznijmy kochać w jedności. A nie jak te stare komunistyczne grzyby, tylko wojna i wojna. Dla nich im gorzej tym lepiej, bo i ukraść łatwiej można, i ukryć. Ale można kogoś kochać i wyrzucić go z pamięci. W ogóle nie słuchać. Można tak zrobić ze wszystkim. I wcale nie trzeba się buntować. Wystarczy przestać myśleć o tym co złe.

Wystarczy użyć określenia Chrystus – Podsumowanie:

Taka zmiana w naszym życiu skutkuje natychmiastowym polepszeniem życia. Wystarczy przestać narzekać, przywołać uśmiech i pozytyw, śmiech i radość, wystarczy kochać, a reszta już sama zaistnieje. Takie to proste i o tym wszyscy wielcy mówią, a my dalej nie rozumiemy. Tak – wystarczy kochać wszystko.

PS. Gdy zastanawiasz się czy kochasz, to bądź pewny, że nie. – August Witti

_______
#Chrystus

Tags: