Najtrudniej poznać samego siebie

Wyższa świadomość

Wyższa świadomość

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Czym jest wyższa świadomość? Zastanówmy się i dokonajmy głębszego spojrzenia na tą koncepcję. Wyższa świadomość to często przytaczane pojęcie. Używamy go do opisywania różnych stanów świadomości fizycznej i umysłowej. Ale czym tak naprawdę jest ta wyższa świadomość? Ogólnie rzecz biorąc, odnosi się do podwyższonego stanu świadomości i zrozumienia. Często kojarzy się z duchowym wzrostem i oświeceniem, ale może też po prostu odnosić się do bardziej rozszerzonego, otwartego sposobu myślenia i bycia.

Wyższa świadomośćWyższa świadomość

Nie wszystkie formy świadomości są takie same. Czasami doświadczamy otwartej uwagi, a innym razem, na przykład, gdy wykonujemy działanie – wąskiej formy świadomości. Wyższa świadomość  jest sposobem na wyjaśnienie sobie własnej rzeczywistości.

Mamy 6 poziomów świadomości:

1. Życie ci się przytrafia – gdy reagujesz na doświadczenia i rzeczy, które napotykasz, broniąc się, unikając rzeczy i rzadko żyjąc chwilą obecną.

2. Życie dzieje się przez ciebie – gdzie twoje niezadowolenie z poczucia bezsilności sprawia, że ​​czujesz, że możesz i powinieneś kontrolować swoje życie.

3. Życie dzieje się w tobie – gdzie widzisz, że całe twoje reagowanie i kontrolowanie nie przyniosło ci pożytku. Owszem, zdajesz sobie sprawę, że życie jest doświadczane przez twoje myśli. Twoje cierpienie i przeciwności nie są spowodowane tym, co ci się przydarza, ale historiami, które twój umysł tworzy na temat tych doświadczeń.

4. Życie dzieje się dla ciebie – gdzie zaczynasz akceptować naturalny bieg życia, myśląc o nim mniej jako o czymś do ukształtowania, a bardziej o czymś, czego możesz doświadczać.

5. Życie dzieje się poprzez ciebie – gdy rozumiesz już, że w życiu nie ma zwykłych chwil. Każda chwila jest okazją do pozytywnego doświadczenia, a to wszystko dzieje się poprzez ciebie, twoje ciało i umysł.

6. Życie to ty – gdy nieustannie kultywujesz bardziej akceptujące, nieoceniające podejście do życia, postrzegając siebie jako nierozerwalnie połączonego ze wszystkim wokół ciebie.

Wyższa świadomość – Rozważania:

To dosyć istotne rozważania i zgoła inne podejścia do świadomego życia. My, ludzie, spędzamy większość czasu działając w „niższej świadomości” lub „normalnej świadomości”, na auto pilocie, jak niektórzy określają. Niższa świadomość jawi się „sennością”, nie pełnym zaangażowaniem w świat wokół. Skupiamy się przede wszystkim na sobie, naszym przetrwaniu i naszych sukcesach. Jesteśmy egotyczni i egocentryczni. Ale mamy zawsze możliwość działania w wyższym trybie niż egoizm, reaktywność i duma. Wyższa świadomość pozwala nam na głębsze zrozumienie natury rzeczywistości. Te stany przenoszą umysł poza interes własny i pragnienia. Przestajemy działać pod wpływem strachu i podchodzimy do wszystkiego z otwartym umysłem. W wyższych stanach świadomości przypisujemy doświadczeniom chwili obecnej bardziej szczegółową, nieoceniającą postawę. Zastanawiamy się, w jaki sposób ból lub cierpienie mogą wpływać na nas. Rozwijamy umiejętność większego współczucia i motywacji do działania, zamiast skupiać się na ich wpływie na nas.

Aktywność mózgu jest bardziej złożona w wyższych stanach świadomości, a nasze doświadczenie percepcyjne rozszerza się. Zmienia się nasze doświadczanie emocji, czyniąc nas lepszymi w obserwowaniu ich i zarządzaniu nimi, zamiast reagować instynktownie. Ponadto kultywowanie wyższych poziomów świadomości pomaga nam zrozumieć i odblokować moce naszego umysłu. To zaś implikuje szczęście i spełnienie. A ta wyższa świadomość pozwala nam bezwarunkowo kochać, czyli trwać w poczuciu wszechmocy, nieustraszoności i możliwości. A te są nie lada. Co możemy zrobić dla siebie, aby oderwać się od egotycznego autopilota i zasmakować życia?

Wyższa świadomość – Obserwacja:

1. Uważne oddychanie
Zmienia subiektywne doświadczenie i rozszerza nasze poczucie świadomości. Zmniejsza niepokój i reaktywność, zmienia nasze stany emocjonalne i przywraca energię.

2. Głęboka medytacja
To relaksująca medytacja, w której nie ma miejsca na lenistwo.

3. Radość i współczucie
To aktywne pielęgnowanie uczucia radości, współczucia.

4. Akceptacja
Zaakceptuj zarówno pozytywne, jak i negatywne rzeczy, które ci się przytrafiają i skup się na tym, co możesz kontrolować, a nie na tym, czego nie możesz.

5. Medytacja uważności
To skoncentrowanie się na przyzwoleniu na to, co się wydarza. Prowadzi wprost do głębokich stanów świadomości.

Wyższa świadomość – Podsumowanie:

W życiu nasze umysły często dryfują między myślami, ideami i stanami bytu. To jest właśnie strumieniem świadomości. Ale możliwe jest utrzymanie tego naturalnego przepływu myśli, jednocześnie wykraczając poza zwyczajne sposoby życia i rzeczy, które nas trzymają. Wówczas zaczyna działać prawo przyciągania, dwupunkt, zjednoczenie z orgonitami, programowanie wody, czyli de facto zdrowie i wiele, wiele innych, które składają się na całość „życie nam sprzyja”. Dostęp do wyższych stanów świadomości mentalnej i wizualnej może pomóc nam stać się mniej reaktywnymi, bardziej otwartymi i bardziej akceptować doświadczenia, które napotykamy. To prowadzi nas wprost do czystej świadomość, która jest esencją ludzkiej tożsamości, ponieważ jedynym twoim zadaniem jest poznać siebie i uczynić życie spełnionym. Nie mamy innych zadań.

PS. Najtrudniej jest poznać samego siebie. – August Witti

_______________
#WyzszaSwiadomosc

najnowsze z filozoficznie

Jak zostać mistrzem?

Jak zostać mistrzem? Mistrz /czempion/ to osoba, która wykazuje zainteresowanie propagacją, wdrożeniem
Jak żyć?

Jak żyć?

Jak żyć? Czas, który mamy tu na Ziemi jest ograniczony. Szkoda go

Burza mózgu

Burza mózgu – żyjesz sobie, przyjacielu, na tej planecie i pewno do
Translate »
idź do góry