Najtrudniej poznać samego siebie

Z wdzięczności niewdzięcznikom

Z wdzięczności niewdzięcznikom

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Z wdzięczności niewdzięcznikom, to dalszy ciąg o wdzięczności, która niestety zaczyna być frazesem, bo zapominamy o niej, sądząc, że nam się należy. Prawda jest jednak taka, że bez wdzięczności ani rusz. W rzeczywistości nie da się być szczęśliwym i spokojnym bez wdzięczności. Można by postawić tezę, że ​​szczęście jest wdzięcznością, a wdzięczność to szczęście. Coś w tym jest, jeśli nie istota, to bardzo blisko prawdy, jeśli nie nią samą w istocie. I da się to wyczuć.

Z wdzięczności niewdzięcznikomZ wdzięczności – Rozważania:

Wdzięczność jest to zadowolenie i radość życia, a zwykle odnosi się do tego, co posiadamy i kto jest w naszym życiu. I za to każdy winien być wdzięczy. Ale też nadszedł czas uświadomienia sobie, czym naprawdę jest wdzięczność i że to coś więcej niż tylko “dziękuję” za to lub tamto. Wdzięczność jest czymś większym niż myśl i jej wyrażenie. To sposób bycia w świecie. Gdy ograniczymy się li tylko do myśli, wówczas niejako się sami ograniczamy, zawężając sobie ogląd świata. Nasze ciało zawsze wie co dobre, a co złe, co prawdą, a co fałszem. To tylko my bujamy w obłokach okłamując siebie, niestety jest za to zawsze wystawiony rachunek.

Nauczeni jesteśmy doświadczać świata poprzez pryzmat upływu czasu. Myśli i percepcji w czasie, a czas płynie jak rzeka, przepływa i nigdy się nie kończy. Umysł modelując rzeczywistość, nie będąc zadowolony przez dłużej niż chwilę, tworzy nieustannie czas. Dlaczego? Bo może przetrwać tylko z abstrakcyjnymi myślami. Nie pojmuje, że wszystko odbywa się teraz. Bo jesteśmy w teraz. Poczuj tu i teraz. Powiedz – teraz. Myślisz, że ma to znaczenie kiedy to powiesz, nie, bo powiesz to teraz.

Z wdzięczności – Obserwacja:

Nasz umysł potrzebuje przeszłości i przyszłości, aby przetrwać i tyle. A, że jest to zakłamanie, to już się da wyczuć. Co zatem znaczy tu i teraz. Oznacza ni mniej ni więcej, tylko działaj teraz! Nie jutro, nie za chwilę, bo chwili nie ma, podobnież jak czasu. Albo jesteś szczęśliwy, albo nie, albo jesteś świadomy siebie i się rozwijasz, pracujesz nad sobą, wzrastasz, albo nie. Albo ci się chce, albo nie. Dlatego wdzięczność, która jest szczęściem musi przekroczyć ramy umysłu, który chce, bądź nie.

Z wdzięczności – Podsumowanie:

Wdzięcznością jak miłością trzeba się napełnić. Musi stać się ona naszą drugą naturą, wniknąć do krwiobiegu, do komórek, aby się zapisać. Po co? Bo pokój w nirwanie, jest pokojem ostatecznym. Nirwana to żywy pokój. A skąd się ten pokój bierze jak nie z miłości i wdzięczności. Zatem jeśli chcesz pokoju na świecie i spokoju w swoim życiu, bądź wdzięczny i kochaj. To dosyć oczywiste, nie sądzisz? W tu i teraz /obecności/ nie ma nic do zrobienia, nie ma niczego, nie ma celów, nie ma ambicji, nie dąży się do niczego i nie czeka, nie chce i nie potrzebuje. W tu i teraz urzeczywistniamy swoje prawdziwe ja jako czystą nicość, brak umysłu, brak emocji. Obraz siebie znika.

Osiągamy to właśnie dzięki miłości i wdzięczności, ponieważ bycie tu i teraz to istota życia, a wdzięczność i miłość pozwala cieszyć się tym, kim jesteśmy, neutralną świadomą obecnością. To kim lub czym jesteś, to chwila, gdy jesteś świadomością bycia tutaj, bez świadomości umysłu. Trochę to zagmatwane, ale medytujący wiedzą w czym rzecz. Jeśli natomiast przeciwstawiasz się “temu, co jest”, naturalnemu stanu w jaki funkcjonuje twój umysł, to stłumisz to, czego naprawdę pragnie umysł, co w zamian spowoduje więcej szkód.

Pokój i spokój pojawia się zawsze gdy dajesz wolne rozumowi – dajesz umysłowi spokój. Wdzięczność, zaś jako istota świadomości jest jedyną prawdziwą satysfakcją którą odczuwasz. Kiedy więc twój umysł pragnie czegoś, bądź tego świadom, ponieważ gdy uświadamiasz sobie myślenie, to stajesz się świadomy, a ta świadomość to ty. Możesz wówczas wszystko zmienić, odmienić, naprawić, uleczyć – miłością i wdzięcznością. Za co z serca dziękuję, bo mam o czym pisać.

PS. Ego chce chcieć bardziej niż chce. – Eckhart Tolle

__________
#Wdziecznosc

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Translate »
idź do góry