Najtrudniej poznać samego siebie

Z wdzięczności niewdzięcznikom

Z wdzięczności niewdzięcznikom

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Z wdzięczności niewdzięcznikom. To dalszy ciąg o wdzięczności, która niestety zaczyna być frazesem, bo zapominamy o niej, sądząc, że nam się należy. Prawda jest jednak taka, że bez wdzięczności ani rusz. W rzeczywistości nie da się być szczęśliwym i spokojnym bez wdzięczności. Można by postawić tezę, że ​​szczęście jest wdzięcznością, a wdzięczność to szczęście. Coś w tym jest, jeśli nie istota, to bardzo blisko prawdy, jeśli nie nią samą w istocie. I da się to wyczuć.

Z wdzięczności niewdzięcznikom

Z wdzięczności niewdzięcznikom

Wdzięczność jest to zadowolenie i radość życia, a zwykle odnosi się do tego, co posiadamy i kto jest w naszym życiu. I za to każdy winien być wdzięczy. Ale też nadszedł czas uświadomienia sobie, czym naprawdę jest wdzięczność i że to coś więcej niż tylko „dziękuję” za to lub tamto. Wdzięczność jest czymś większym niż myśl i jej wyrażenie. To sposób bycia w świecie. Gdy ograniczymy się li tylko do myśli, wówczas niejako się sami ograniczamy, zawężając sobie ogląd świata. Nasze ciało zawsze wie co dobre, a co złe, co prawdą, a co fałszem. To tylko my bujamy w obłokach okłamując siebie, niestety jest za to zawsze wystawiony rachunek.

Nauczeni jesteśmy doświadczać świata poprzez pryzmat upływu czasu. Myśli i percepcji w czasie, a czas płynie jak rzeka, przepływa i nigdy się nie kończy. Umysł modelując rzeczywistość, nie będąc zadowolony przez dłużej niż chwilę, tworzy nieustannie czas. Dlaczego? Bo może przetrwać tylko z abstrakcyjnymi myślami. Nie pojmuje, że wszystko odbywa się teraz. Bo jesteśmy w teraz. Poczuj tu i teraz. Powiedz – teraz. Myślisz, że ma to znaczenie kiedy to powiesz, nie, bo powiesz to teraz.

Z wdzięczności – Obserwacja:

Nasz umysł potrzebuje przeszłości i przyszłości, aby przetrwać i tyle. A, że jest to zakłamanie, to już się da wyczuć. Co zatem znaczy tu i teraz. Oznacza ni mniej ni więcej, tylko działaj teraz! Nie jutro, nie za chwilę, bo chwili nie ma, podobnież jak czasu. Albo jesteś szczęśliwy, albo nie, albo jesteś świadomy siebie i się rozwijasz, pracujesz nad sobą, wzrastasz, albo nie. Albo ci się chce, albo nie. Dlatego wdzięczność, która jest szczęściem musi przekroczyć ramy umysłu, który chce, bądź nie.

Z wdzięczności niewdzięcznikom – Podsumowanie:

Wdzięcznością jak miłością trzeba się napełnić. Musi stać się ona naszą drugą naturą, wniknąć do krwiobiegu, do komórek, aby się zapisać. Po co? Bo pokój w nirwanie, jest pokojem ostatecznym. Nirwana to żywy pokój. A skąd się ten pokój bierze jak nie z miłości i wdzięczności. Zatem jeśli chcesz pokoju na świecie i spokoju w swoim życiu, bądź wdzięczny i kochaj. To dosyć oczywiste, nie sądzisz? W tu i teraz /obecności/ nie ma nic do zrobienia, nie ma niczego, nie ma celów, nie ma ambicji, nie dąży się do niczego i nie czeka, nie chce i nie potrzebuje. W tu i teraz urzeczywistniamy swoje prawdziwe ja jako czystą nicość, brak umysłu, brak emocji. Obraz siebie znika.

Osiągamy to właśnie dzięki miłości i wdzięczności, ponieważ bycie tu i teraz to istota życia, a wdzięczność i miłość pozwala cieszyć się tym, kim jesteśmy, neutralną świadomą obecnością. To kim lub czym jesteś, to chwila, gdy jesteś świadomością bycia tutaj, bez świadomości umysłu. Trochę to zagmatwane, ale medytujący wiedzą w czym rzecz. Jeśli natomiast przeciwstawiasz się „temu, co jest”, naturalnemu stanu w jaki funkcjonuje twój umysł, to stłumisz to, czego naprawdę pragnie umysł, co w zamian spowoduje więcej szkód.

Pokój i spokój pojawia się zawsze gdy dajesz wolne rozumowi – dajesz umysłowi spokój. Wdzięczność, zaś jako istota świadomości jest jedyną prawdziwą satysfakcją którą odczuwasz. Kiedy więc twój umysł pragnie czegoś, bądź tego świadom, ponieważ gdy uświadamiasz sobie myślenie, to stajesz się świadomy, a ta świadomość to ty. Możesz wówczas wszystko zmienić, odmienić, naprawić, uleczyć – miłością i wdzięcznością. Za co z serca dziękuję, bo mam o czym pisać.

PS. Ego chce chcieć bardziej niż chce. – Eckhart Tolle

__________
#Wdziecznosc

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry