Najtrudniej poznać samego siebie

Zaginanie rzeczywistości

Zaginanie rzeczywistości

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Każdy z nas, wychowany w mechanistycznym światopoglądzie, postrzega fizykę kwantową jako co najmniej obcą. Nie ma się co dziwić, gdyż cząstki elementarne mają wg teorii kwantowej “schizofreniczną” naturę. Rzeczywistość kwantowa istnieje w falach prawdopodobieństwa, z nieskończoną możliwością potencjalnych wyników. Nieobserwowana cząstka istnieje tutaj jako fala /superpozycja/, co oznacza, że istnieje we wszystkich możliwych stanach jednocześnie. Obserwacja zaś redukuje falę /potencjał/ do cząstki, tzw. załamanie fali. Możliwe też jest …

zaginanie rzeczywistości.

Zaginanie rzeczywistościGdy się rodzimy, nasza osobowość nie jest jeszcze zdefiniowana, jest w stanie tzw. potencjału. Poprzez doświadczenia /narzucone schematy/ tracimy ten potencjał i ewolucja naszej osobowości zostaje zahamowana, tracimy wówczas autorstwo naszego życia. Autorami naszych osobistych przekonań są nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele, krewni, ludzie których spotykamy. Każdy z nich zapisuje w nas swoje własne spostrzeżenia, ale i spostrzeżenia swoich rodziców i krewnych ect. My sami zakorzeniamy się naszych własnych poglądach i blokujemy możliwość rozwoju. Ale czy to aby nasze poglądy?

W przestrzeni pomiędzy naszymi myślami jesteśmy falą nieskończonych możliwości. Zatem koniecznym jest dla nas odkrycie tej przestrzeni i wydobycie jej na wierzch. Mówiąc prościej, myśl, którą wybierzemy w tym stanie przywoła naszą następną chwilę. Nasza rzeczywistość startuje zawsze ze stanu potencjału. Nasza myśl przywołuje naszą zinterpretowaną rzeczywistość. Gdy korzystamy z wzorców i schematów utrwalonych w naszych głowach, możemy liczyć tylko na te same uczucia i doświadczenia, nic poza nimi. Ale gdy sięgamy do przestrzeni “bez myśli”, kreujemy scenariusz nowego doświadczenia i zmieniamy naszą rzeczywistości.

To nie klocki lego, ale trudna sztuka rozwoju osobistego. Nie spada ona na nas jak jastrząb czy biedronka, ale musimy się tego nauczyć, pojąć i zrozumieć. Wielu z nas ma nie najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, czasami przykre doświadczenia, czasami traumy. Ale jeśli ograniczymy nasze doświadczenia poprzez stan “bez myśli”, wówczas możemy sięgnąć do nowych, nieograniczonych zasobów kreacji rzeczywistości. Myśli, które wybieramy w obecnej chwili, odpowiadają za to, kim obecnie jesteśmy. Jeśli będziemy przywoływać te same myśli z naszego doświadczenia, nic nie zmienimy, ani też nie zdamy sobie sprawy z nieskończonych możliwości i potencjału.

Jesteśmy czymś więcej niż swoimi własnymi doświadczeniami. Mamy potencjał możliwości i rozwiązań. Gdy zaobserwujemy, w jaki sposób nasze wierzenia i doświadczenia nas informują, kiedy zrozumiemy, że nie są one tak w istocie nasze, wówczas możemy eksplorować nowe rejony i nasz potencjał. Wówczas też możemy nauczyć się modyfikować naszą historię i życie. Uwolnimy się wówczas od aspektów naszej przeszłości, które nam nie służą i które chcemy odrzucić. Zaczniemy wówczas śmigać po nieskończonych możliwościach fali.

PS. Pamiętaj, że jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać swój potencjał.

_______________
#ZaginanieRzeczywistosci

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry