Zaginanie rzeczywistości

Zaginanie rzeczywistości

w kwantowo/oświecenie

Każdy z nas, wychowany w mechanistycznym światopoglądzie, postrzega fizykę kwantową jako co najmniej obcą. Nie ma się co dziwić, gdyż cząstki elementarne mają wg teorii kwantowej „schizofreniczną” naturę. Rzeczywistość kwantowa istnieje w falach prawdopodobieństwa, z nieskończoną możliwością potencjalnych wyników. Nieobserwowana cząstka istnieje tutaj jako fala /superpozycja/, co oznacza, że istnieje we wszystkich możliwych stanach jednocześnie. Obserwacja zaś redukuje falę /potencjał/ do cząstki, tzw. załamanie fali. Możliwe też jest …

zaginanie rzeczywistości.

Zaginanie rzeczywistościGdy się rodzimy, nasza osobowość nie jest jeszcze zdefiniowana, jest w stanie tzw. potencjału. Poprzez doświadczenia /narzucone schematy/ tracimy ten potencjał i ewolucja naszej osobowości zostaje zahamowana, tracimy wówczas autorstwo naszego życia. Autorami naszych osobistych przekonań są nasi rodzice, nauczyciele, przyjaciele, krewni, ludzie których spotykamy. Każdy z nich zapisuje w nas swoje własne spostrzeżenia, ale i spostrzeżenia swoich rodziców i krewnych ect. My sami zakorzeniamy się naszych własnych poglądach i blokujemy możliwość rozwoju. Ale czy to aby nasze poglądy?

W przestrzeni pomiędzy naszymi myślami jesteśmy falą nieskończonych możliwości. Zatem koniecznym jest dla nas odkrycie tej przestrzeni i wydobycie jej na wierzch. Mówiąc prościej, myśl, którą wybierzemy w tym stanie przywoła naszą następną chwilę. Nasza rzeczywistość startuje zawsze ze stanu potencjału. Nasza myśl przywołuje naszą zinterpretowaną rzeczywistość. Gdy korzystamy z wzorców i schematów utrwalonych w naszych głowach, możemy liczyć tylko na te same uczucia i doświadczenia, nic poza nimi. Ale gdy sięgamy do przestrzeni „bez myśli”, kreujemy scenariusz nowego doświadczenia i zmieniamy naszą rzeczywistości.

To nie klocki lego, ale trudna sztuka rozwoju osobistego. Nie spada ona na nas jak jastrząb czy biedronka, ale musimy się tego nauczyć, pojąć i zrozumieć. Wielu z nas ma nie najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, czasami przykre doświadczenia, czasami traumy. Ale jeśli ograniczymy nasze doświadczenia poprzez stan „bez myśli”, wówczas możemy sięgnąć do nowych, nieograniczonych zasobów kreacji rzeczywistości. Myśli, które wybieramy w obecnej chwili, odpowiadają za to, kim obecnie jesteśmy. Jeśli będziemy przywoływać te same myśli z naszego doświadczenia, nic nie zmienimy, ani też nie zdamy sobie sprawy z nieskończonych możliwości i potencjału.

Jesteśmy czymś więcej niż swoimi własnymi doświadczeniami. Mamy potencjał możliwości i rozwiązań. Gdy zaobserwujemy, w jaki sposób nasze wierzenia i doświadczenia nas informują, kiedy zrozumiemy, że nie są one tak w istocie nasze, wówczas możemy eksplorować nowe rejony i nasz potencjał. Wówczas też możemy nauczyć się modyfikować naszą historię i życie. Uwolnimy się wówczas od aspektów naszej przeszłości, które nam nie służą i które chcemy odrzucić. Zaczniemy wówczas śmigać po nieskończonych możliwościach fali.

PS. Pamiętaj, że jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać swój potencjał.

_______________
#ZaginanieRzeczywistosci