Zdrowie a świadomość w nas

Zdrowie a świadomość w nas

w świadomie/zdrowotnie

Zdrowie a świadomość – zdrowy organizm to taki, który zapewnia harmonię i równowagę. Każda choroba jest informacją o zachwianiu tej równowagi. Ból zaś to reakcja nerwów, która informuje nas, że w miejscu występowania bólu coś jest nie tak. Czas to zrozumieć, dostrzec i zwrócić baczną uwagę na określone miejsce w ciele. Poświęcić mu uwagę, wzmocnić energią masując bądź ogrzewając, zastosować świadome skupienie uwagi w tym miejscu lub po prostu odpocząć medytując to miejsce i wzmacniając mentalnie.

Zdrowie a świadomość w nasZdrowie a świadomość:

Kultura europejska jest pod tym względem upośledzona, gdyż choroba jest postrzegana jako zło całkowicie od nas niezależne. Dopatrujemy się przyczyn z zewnątrz, zupełnie ignorując nasze wnętrze. Rozwiązań poszukujemy także na zewnątrz, stosując leki, preparaty i korzystając z usług medycznych. Nic bardziej mylnego nie mogło nam się przydarzyć. Powiedzenie „samo weszło, samo wyjdzie” ma w tej sytuacji głęboki sens, gdyż choroba, ból, cierpienie jest informacją, z którą to my osobiście musimy się zmierzyć. I nic poza nami nic nie zmieni, gdyż nasze konflikty nadal pozostają w nas i w dalszym ciągu nie rozwiązane pokutują.

Owszem, leki mogą zmniejszyć cierpienie, ale sama przyczyna choroby nie znika. Konsekwencją tego stanu jest przedłużająca się choroba, która w następstwie wpływa na całą resztę organizmu. A my nadal trwamy w przekonaniu odczuwanej krzywdy, bólu i cierpienia, nadal zupełnie ignorując siebie i swój stan psychiczny. Z punktu widzenia świadomości wszystkie choroby są oparte o stan psychiczny. To on wyznacza nam kierunek naszego życia i wszystkiego co w nim się jawi. Współczesna medycyna europejska nie leczy choroby, a ją po prostu tłumi. Dlaczego? Bo nie leży to w jej interesie, w interesie systemu medycznego.

Współczesna medycyna bazuje na środkach chemicznych, a w tym momencie należało by jej uzmysłowić sparafrazowane słowa Davida R. Hawkinsa  „Co dla jednego jest trucizną, dla drugiego lekarstwem”. Specjalizacja nie pomaga medycynie, gdyż sama nazwa „organizm” mówi, że to nie jeden organ, a całe ciało. Nic w nas nie działa w izolacji, wszystko jest połączone, jak cały wszechświat, zatem przyjrzeć się trzeba całemu ciału, a nie brać pod lupę jeden organ. Medycyna zdaje się tego nie zauważać, stosując specjalizacje.

Istnieje wiele czynników, które mogą spowodować całkowitą remisję choroby, a co za tym idzie bólu i cierpienia. Najważniejszym jest jednak uzmysłowienie sobie, że choroba jest wynikiem naszych myśli i emocji odzwierciedlonych na poziomie fizycznym. Jeśli te myśli są niskiego stanu /nisko wibracyjne/ i dotyczą: wstydu, winy, żalu, strachu, pożądania, złości wówczas odzwierciedlają się one w postaci choroby na poziomie fizycznym. Stąd tak istotny jest rozwój świadomości, aby po prostu wyzbyć się tych nisko wibracyjnych myśli.

Zdrowie a świadomość – Rozważania:

Wszystkie programy naszej świadomości mają charakter niepokoju, a ten nieustannie nas zabija na poziomie podświadomym, tam gdzie te programy są osadzone. Złe myśli i słowa nie szkodzą temu do kogo są skierowane. Szkodzą nam samym, powodując spadek poziomu naszej wewnętrznej energii, niszczenie ciała i skracanie życia. W świadomości szczególnie niebezpieczne jest, gdy źle mówimy i myślimy o naszych rodzicach, bo z nich się wywodzimy i nimi jesteśmy. To może spowodować bardzo poważne nieuleczalne choroby. Aby być zdrowym i dłużej żyć, najlepiej być dobrym życzliwym człowiekiem z dużą dozą poczucia humoru.

Choroby są wynikiem naszych myśli. Myśli to forma energii, która ma zarówno moc twórczą, jak i destrukcyjną. Najczęstszymi przyczynami chorób są:

  • niezrozumienie celu własnego życia,
  • niezrozumienie sensu życia,
  • negatywne myśli, emocje i uczucia,
  • brak zrozumienia reguł wszechświata,
  • i nieprzestrzeganie tych reguł.

Zdrowie a świadomość – Podsumowanie:

Najwyższy czas, aby sobie uświadomić, że sami tworzymy własne choroby. Nasz stan zdrowia jest tylko zewnętrznym odzwierciedleniem naszego wnętrza, naszych negatywnych myśli, zachowań i celów. Należy wreszcie wziąć odpowiedzialność za swoje życie i stan zdrowia. Nie cedować tego na zewnętrzne przyczyny, bo one nic tu do gadania nie mają.

Oczywiście, że istnieją wypadki, które pozbawiają nas jakiejś części ciała lub życia. Ale tak czy inaczej stworzyliśmy je sami w naszej podświadomości, dlatego nadal jesteśmy za nie odpowiedzialni. Nie winni – odpowiedzialni. Stąd stwierdzenie „Porzucić trzeba wszystko!” Należy pozbyć się wszystkich destrukcyjnych programów, przekonań, negatywnych myśli i emocji. Oznacza to pozbycie się wszystkiego, co może nas zabić.

PS. Pozbywając się negatywności zwiększamy swój dobrostan. – August Witti

_______
#Zdrowie