Najtrudniej poznać samego siebie

Zdrowie jest bezprawne

Zdrowie jest bezprawne

w polsko/prawdziwie/topowo

Głośno ostatnio o sprawie doktora Marka Bachańskiego, który za ratowanie dzieci w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej, został dyscyplinarnie zwolniony z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Leczył eksperymentalnie, z bardzo dobrym rezultatem, beznadziejne przypadki. Są to dzieci chore m.in. na lekoodporną padaczkę, czyli chorobę nieuleczalną, środkami zawierającymi marihuanę. De facto została ona uznana w stanach za potężny lek zwalczający nawet raka.

Zdrowie jest bezprawne

Zdrowie jest bezprawne

Zwolniony został z pracy najlepszy lekarz w Polsce – dr Marek Bachański, który leczył umierające dzieci, a za swoje umiejętności dostał dyscyplinarkę. Nie jest to jednak koniec historii, a prawda jak się okazuje jest zgoła inna niż wygląda. Otóż dalej jesteśmy sto lat za murzynami /afrykańskimi murzynami/, bo mimo rewelacyjnych, udokumentowanych i ogólnie dostępnych dowodów na skuteczność marihuany w leczeniu osób nieuleczalnych. W Polsce za jej posiadanie można trafić na długie lata do więzienia. Leczenie marihuaną jest po prostu nie na rękę wielkim koncernom farmaceutycznym i ludziom, którzy na chorobie żerują.

W marcu dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka zabroniła doktorowi Bachańskiemu leczenia dzieci marihuaną. Oczywiście oficjalnym powodem był brak zgody komisji etyki CZD. Lekarz otrzymał oficjalny zakaz prowadzenia „eksperymentu”. Na konferencji prasowej prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak z-ca dyrektora ds. nauki CZD mówiła, że działania Bachańskiego były nielegalne i szpital „nie wiedział” jakie leki stosuje lekarz. Ciekawą sprawą jest to, że nie wiedzieli, mimo iż media w kraju opisywały konkretnie ten przypadek i wielki sukces medyczny. Na leczenie i import marihuany medycznej zgodę wydało Ministerstwo Zdrowia, zatem leczenie było całkowicie legalne.

Prawda natomiast jest taka, że dr Sergiusz Jóźwiak /mąż pani Katarzyny Kotulska-Jóźwiak/, który oficjalnie potępia marihuanę medyczną, dostanie bagatela 10 mln euro z UE na znalezienie leku. Lek ma działać dokładnie jak marihuana, ale będzie lekiem syntetycznym. W projekcie, poza Centrum Zdrowia Dziecka, bierze udział 8 ośrodków klinicznych z całej Europy. Ponadto 5 laboratoriów z Europy i Stanów Zjednoczonych. Zaprzężona jest najnowsza technologia biologii molekularnej. Ma to posłużyć w przyszłości odkryciu nowych „leków” przeciw padaczce. Jasne już dla was to wszystko? Otóż leki są własnością koncernów farmaceutycznych, marihuana zaś rośliną, ziołem. To, że pomaga na wiele niemożliwych do wyleczenia chorób to nie szkodzi, nie można na niej zarobić niestety aż tyle. Ile? Dotychczasowo leczonym dzieciom zaproponowano dalsze leczenie w cenie 2500 zł miesięcznie. Należy zaznaczyć, że do tej pory dr Marek Bachański leczył je bezpłatnie.

Zatem zdrowie jest bezprawne, liczy się zysk i interes … no właśnie, czyj interes się liczy?

PS. … czy marihuana jest z konopi? Chyba nie… – Jarosław Kaczyński

________
#Zdrowie

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość. Mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a i samo
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry