Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Ziołolecznictwo jest mocno rozpowszechnione we wschodniej europie. Z pól ziołowych słynie Ukraina. Tam też można zakupić wiele preparatów ziołowych na konkretne schorzenia. Niektórzy nadal traktują ziołowe preparaty jako szarlatanerię. Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Ponieważ starożytni medycy metodycznie zbierali informacje o ziołach i opracowywali dobrze zdefiniowane terapie ziołowe odpowiednie dla różnych dolegliwości. Ponad jedna trzecia współczesnych leków farmaceutycznych zawiera składniki pochodzące z tych samych roślin. Może nawet więcej.

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo:

Około 80% ludzi na świecie używa ziół w celu uzdrowienia, przeciwdziałania i zapobiegawczych. Część z nich jest tego w pełni świadoma, a część zupełnie nie wie co zażywa. Często te preparaty lądują na półkach z suplementacją diety i są do kupienia za bezcen. Najlepiej sprzedające obecnie zioła to: echinacea, czosnek, goldenseal, żeń-szeń, ginkgo biloba, palma sabałowa, aloes, efedra, żeń-szeń syberyjski i żurawina. Są to zioła o silnym działaniu wzmacniającym, stąd tak duże zainteresowanie tymi ziołami i preparatami zawierającymi te właśnie zioła.

Ten felieton jest wstępem cyklu informacyjnego na temat ziół i bynajmniej nie jest tworzony w celu udzielania porad medycznych. Są to informacje dostępne w sieci, a uporządkowanie odbywać się będzie w kolejności alfabetycznej nazw ziół. Klasyfikacja będzie bazować na polskich nazwach ziół, zaś zebrana wiedza nie niesie odpowiedzialności za wszelkie konsekwencje jakiegokolwiek ziołowego leczenia. To zebrane informacje nic więcej. Te informacje nie stanową żadnej praktyki medycznej, a informacje tu zawarte nie stanowią porady lekarza pierwszego kontaktu.

Przed skorzystaniem z tej wiedzy należy zasięgnąć porady lekarza. Należy też pamiętać o zasadzie Davida R. Hawkinsa – „To co dla jednego jest lekarstwem, dla drugiego trucizną” i odwrotnie. Stosowanie ziołolecznictwa niestety niesie ze sobą ryzyko interakcji z lekami dostępnymi na rynku, zarówno tych na receptę jak i bez. Zawsze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek techniki terapeutycznej należy poradzić się lekarza pierwszego kontaktu. Dlaczego to piszę? Bo nauczony doświadczeniem wiem, że ludzie na ogół poszukują winnych u innych, ale nie w sobie. Zatem jest to zbiór informacji, nic więcej.

Na początek podaję 5 najlepszych preparatów ziołowych:

  • Rumianek jest ziołem, z którego została przygotowana popularna dzisiaj herbata. Zastosowanie rumianku to leczenie lęku, skurczów i bólu mięśni.
  • Echinacea to zioło skuteczne na przeziębienia.
  • Ginkgo inaczej miłorząb dwuklapowy poprawia krążenie i aktywność mózgu.
  • Żeń-szeń znany od tysięcy lat, dostarcza naszemu ciału zastrzyku energii.
  • Dziurawiec zwyczajny to ziołowa alternatywa leków na lęk i depresję.

Ziołolecznictwo – Podsumowanie:

W następnych felietonach będę korzystał z wiedzy zebranej przez redaktorów Consumer Guide, ale też innych, które zostaną podane w źródle jak poniżej. Zachęcam również do korzystania z linku źródłowego, ponieważ wiedza tam podana jest znacznie obszerniejsza. A z całą pewnością dokładniejsza.

Źródło: Herbal Remedies – Pobrane dnia: 21.09.2020r.

____________
#Ziololecznictwo