Najtrudniej poznać samego siebie

Znasz li ten kraj

w polsko/prawdziwie

Komisja Europejska zdecydowała, że Polska przyjmie dodatkowo 9287 uchodźców z Bliskiego Wschodu, oprócz oczywiście 2659 zatwierdzonych wcześniej. Kraje, które nie zdecydują się przyjąć uciekinierów, wpłacą “odmowne” na specjalny fundusz, w wysokości 0,002% rocznego PKB danego państwa. Decyzja zapadła bez naszej – obywateli – zgody i za naszymi plecami.

Znasz li ten kraj?

Znasz li ten krajKoszt utrzymania jednego uchodźcy to 1 500 złotych miesięcznie, ot tak, na piękne oczy, bez zobowiązań. Oczywiście to koszt netto, na rękę. Oprócz tego trzeba będzie stworzyć dla nich lokum, uiścić sumę na amortyzację, bo uchodźcy niszczą wszystko wokoło oraz zatrudnić ochronę albo policję, bo zapewne nie obejdzie się bez awantur. Razem to będzie kwota – Oględnie sytuacja w Polsce wygląda następująco:

 • Za wschodnimi granicami Polski pozostają setki tysięcy Polaków, którzy prześladowani marzą o powrocie do kraju, a którym nasz kraj nie pomaga. Dlaczego polski rząd nie przeznaczy miliardów euro, jak w przypadku uchodźców z Bliskiego Wschodu, w większości muzułmanów, na pomoc i repatriację dla naszych rodaków, także uchodźców?
 • Ponad trzy miliony Polaków wyemigrowało w ostatnich latach za pracą do Unii Europejskiej. Dlaczego tych 18 000 000 zł /osiemnaście milionów złotych/ nie przeznaczymy na uzdrowienie sytuacji w naszym kraju, na nowe miejsca pracy, budownictwo i wsparcie dla młodych powracających do kraju?
 • Polskie prawo odbiera ubogim rodzicom dzieci i jest to proceder nagminny, pod pretekstem braku możliwości ich wychowania w godnych warunkach, a jednocześnie wyrzuca pieniądze, gdyż koszt pobytu jednego dziecka w domu dziecka to 2-3 tysiący złotych. Dlaczego ubogie rodziny nie dostają tych pieniędzy, aby mogły zapewnić dzieciom opiekę we własnej rodzinie?
 • Rząd Ewy Kopacz /któremu jestem przeciwny/ przekazuje miliardy dolarów dla zbankrutowanej Grecji i antypolskiej Ukrainy, nie bacząc na sytuację w naszym kraju i społeczeństwie.
 • Polska, a raczej antypolski rząd, zgadza się na żądania organizacji żydowskich oraz państwa Izrael i płatność odszkodowań za drugą wojnę światową, za zniszczony majątek, repatriacje i odszkodowania obozowe, tak jakbyśmy to my wszczęli wojnę, a nie byli pod okupacją.
 • Dlaczego Unia i USA nie rozwiążą problemu wojennego drogą militarną, na miejscu? Wspierajmy finansowo i materialnie ludność cywilną, pomagajmy im w ich kraju i na ich terytorium. Dlaczego nie można rozwiązać tego w ten sposób, przecież za drobną część tych kwot państwa Afryki przyjęłyby imigrantów?
 • Dlaczego pomagamy Syryjczykom, Afrykanom, Kurdom i innym narodom, a nie pomagamy naszym ubogim, niezaradnym rodakom w kraju?
 • Dlaczego dajemy się mamić trywialnymi informacjami, sprawami które są daleko i poza naszymi granicami, a na miejscu afera goni aferę, potajemnie zmieniane jest prawo i przepisy, ze szkodą dla obywatela?

Mamy coś w zamian, a i owszem:

 • Nie żyjemy i nie zarabiamy tak jak na zachodzie, mimo iż wypełniliśmy wszelkie narzucone nam żądania unijne. Ale ceny żywności, mediów, ropy, gazu, sprzętu RTV, AGD i innych mamy takie same jak na zachodzie Europy.
 • NFZ zaakceptował leczenie tylko 6 tyś. ciężko chorych dzieci z ponad 30 tysięcy, które wymagają zagranicznych operacji, zakupu drogich leków ratujących życie, rehabilitacji, itd.
 • ZUS i KRUS wydają miliardy na swoje utrzymanie, budynki, zaplecze, pensje, a poziom rent, emerytur, zasiłków jest absurdalnie niski, poniżej minimum socjalnego, za to musimy pracować dłużej i wcześniej rozpoczynać edukację, by naszym poborcom żyło się lepiej.
 • Żadna dotychczasowa afera nie została wyjaśniona, nie zapadły żadne wyroki, a winni kradzieży, złodziejstwa i sprzedaży Polski nie zostali ukarani, mimo iż rozkradziono majątek wart kilkaset miliardów złotych i zniszczono polski przemysł, handel, rolnictwo.
 • Patologiczny ustrój, gigantyczna biurokracja i nepotyzm osiągnęły apogeum, a wtórują im w tym media głównego nurtu i kłamią, kłamią, kłamią.
 • Mimo iż Polska umiera, nie ma żadnej polityki prorodzinnej, prospołecznej i socjalnej. Ludzkie zdrowie, życie i los przestały mieć znaczenie, liczy się tylko układ.
 • Całe życie spłacamy kredyty za mieszkania, domy, tym samym staliśmy się niewolnikami banków.
 • Wszystko działa na naszą szkodę, prawo, edukacja, kultura, sport. Jesteśmy państwem policyjnym, pod specjalnym nadzorem. Byle chłystek, innej nacji ma więcej przywilejów i wsparcia niż Polak. To działanie na przekór obywatelom i rodakom.

PS. Czas najwyższy się przebudzić, dostrzec tą niegodziwość i zrozumieć, wziąć sprawy w swoje ręce, bo bezczynność ludzi dobrych zezwala na triumf zła. Na co czekacie ludziska, aż całkiem nas pogrążą? Znasz li ten kraj?

______
#Polska

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry