Najtrudniej poznać samego siebie

zwierz skazany na pożarcie

Zwierz skazany na pożarcie

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Zwierz skazany na pożarcie. Wielu wierzy, że zwierzęta są na ziemi aby nam służyć, ubierać, karmić. A jak Ty myślisz? Czy tak jest w istocie? Pomyśl dokładnie. Niewiele wiemy o naszej historii, zwłaszcza tej naprawdę starej. Ale przez ten brak wiedzy, przez takie właśnie podejście staliśmy się znieczuleni na krzywdę zwierząt, a także całej przyrody. Wyalienowaliśmy się.

zwierz skazany na pożarcie

Zwierz skazany na pożarcie

Jest całkowicie oczywiste, że dieta oparta na roślinach jest znacznie zdrowsza, niż ta mięsna. Okazuje się bowiem, że jedzenie mięsa wcale dla naszego organizmu nie jest zdrowe. Ponadto rolnictwo zwierzęce niszczy naszą planetę. To przyczyna wylesiania i spustoszenia środowiska. Obecnie masowa hodowla zwierząt odpowiada za ok. 80% wylesiania. Rodzą się też pytania – “Co z naszą moralnością? Co z empatią? Jak można w ogóle poddawać tak wiele czujących istot torturom, depresji, przerażeniu i upodleniu?

To dopiero jest pogrom, terror i zbiorowe, brutalne mordowanie. Bo człowiek aby żyć nie musimy jeść mięsa, a jednak to robi. Ba, niejednokrotnie to mięso jest przyczyną chorób, niestrawności, krótszego życia. Traktujemy zwierzęta z pogardą i bez szacunku. Czy to może być dla nas dobre energetycznie? Czy mięso zastraszonych, zniewolonych, gwałconych i mordowanych zwierząt doda nam sił? Otóż nie i nie tędy droga.

W jaki sposób traktujemy zwierzęta hodując je na ubój i masową konsumpcję? To, że nie my zabijamy nie oznacza, że przez to jesteśmy rozgrzeszeni. Bo to my sami napędzamy te tryby swoim podejściem, swoją pazernością i głodem. Traktowanie w ten sposób zwierząt, niewinnych, empatycznych, inteligentnych istot nijak się ma do człowieczeństwa. A to przecież ludzie ponoć są bardziej inteligentni niż zwierzęta. Spójrzmy na naszą planetę, na naszą tzw. rzeczywistość. Prawdziwa inteligencja to zdolność odczuwania empatii, miłości, troski, współczucia i działania w służbie innym. Inteligencja wielu zwierząt jest znacznie wyższa niż istot ludzkich. A na pewno zwierzęta są bardziej świadome niż my, którzy tą świadomość, uważność i miłość zagubiliśmy.

Co się stało z nami, że jemy byle co, byle jak, bez świadomości, nawet jak nam szkodzi. Czy zastanawiamy się nad energetyką takiej mięsnej strawy? Bo to, że nam szkodzi już wiemy. Dlaczego nie wiemy skąd pochodzi nasze jedzenie? Jak zostało pozyskane? Czy nasz umysł aby nie jest podatny na korporacyjne programowanie i pranie mózgu? Jesteśmy tak pochłonięci naszymi zmysłami, myślami, pragnieniami, że zupełnie nie baczymy na konsekwencje dla nas i całej planety.

Zwierz skazany na pożarcie – Podsumowanie:

Okazuje się, że ludzie są bardzo wrażliwi na to, co jedzą, co spożywają. Co więcej, energetyka pokarmu ma na nas ogromny wpływ. A my tego nie chcemy zauważyć, mimo iż słowa wegetarianizm i weganizm nie są nam obce. Trzeba podjąć co do diety żywieniowej świadomą decyzję. Cudowna jest obecna zmiana świadomości, a co za tym idzie zmiana nawyków, schematów i programów. Tworzą się nowe wartości, a jedzenie zwierząt do nich nie należy. Sam czujesz sercem co ci służy, a co nie. Sam wybierasz pokarm. Wybierz dobrze. A może nawet spróbuj go wyhodować.

PS. Nie zawsze miłośnicy zwierząt są również miłośnikami ludzi.

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry