Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw podbijając okolice doliny Raby, później dalej, coraz szerzej, aż po krańce Europy. Zawsze gnała mnie pasja, ale zmienną była, zatem gnała w różnych kierunkach. Teraz gna intelektem i pomysłami, ale z ukłonem w teorię, bo co miało zostać zrobione, to zrobione zostało, nawet wielokrotnie. Teraz pragnę świętego spokoju. I radości wiele.

Życie jest magiczneŻycie jest magiczne

I to nie, że starość czy coś, bo czuję się jak zwykle, młodo, rześko, sprawnie i nie zauważam jakichś różnic dawniej czy dziś. Jedyna różnica jaką widzę to, że im więcej ruchowo zbliżam się do dawniej, tym lepiej funkcjonuje mój organizm. To zrozumiałe. Każdy jakby biegał, jak za dzieciaka, fikałby nadal koziołki. Proste. Dzisiaj z pewnością inaczej się na życie patrzy, ja patrzę, my patrzymy. Z zaciekawieniem i obserwacją, bez oceny i emocji, chłodno ale i z wielką pomocą, otwarcie. Przede wszystkim inaczej patrzy się na siebie. Bo się kocha i szanuje, rozpieszcza i żartuje, a jednocześnie wymaga, od ciała sprawności. Bo ciało jest moje. Nie ja ciała.

Bo ego jest moje, zawiera się we mnie, stąd mogę mu nakazać. Bo im bardziej miłośnie patrzę na świat wokoło, tym on piękniejszy. Im bardziej otwarcie, nie walcząc z nikim, tym świat jest bardziej spolegliwy, łagodny, serdeczny i miły, ale przede wszystkim pełen magii. Wspominałem już kiedyż, że mamy hodowlę kotów. Trudno traktować to inaczej jak normalne życie i rodzaj hobby. Bo chcesz mieć małe koteczki. I już. Zatem ta pasja i hobby daje wielkie profity. A mianowicie nieustanną, permanentną miłość, wielkościowo wprost proporcjonalną do małości kociaków. A ty se siedzisz i przytulasz, same przychodzą, łaszą się, a ty siedzisz i przytulasz i napełniasz się miłością.

Życie jest magiczne – Podsumowanie:

Życie jest magiczne, bo gdzie nie spojrzysz to ono się kluje i rośnie i wzrasta i się przemienia i dorośleje i rośnie i twardnie, i mija i koniec. I od nowa. Taka to magia, to samo w koło, wciąż i znów i na nowo, tak aby pojąć co istotą. Gdzie szukać wartości tegoż życia, gdzie szczęścia, gdzie prawdy, ano tylko w miłości. Tylko w pokoju i spokoju. I tylko podłóg praw boskich, gdzie życie jest najwyższym dobrem, każde życie. Tak w ramach magii życia i możności wypowiedzi – żyjemy w pięknych, cudownych czasach, gdzie tyle się dzieje, ale gdzie do głosu dochodzi też sama ziemia.

PS. Wszystko o czym myślisz się ziszcza, ale o czym nie myślisz, też się ziszcza. Życie jest magiczne – August Witti

____________
#MagiczneZycie