Życie na wydechu

Życie na wydechu

w świadomie

Życie na wydechu. Otóż przepona jest bardzo wyjątkowa. Jest ona bowiem jedynym mięśniem znajdującym się zarówno pod nadzorem świadomości, jak i nieświadomą kontrolą. Oznacza to, że bez względu na to, czy zwracamy na nią uwagę, czy nie, przepona będzie działać. Jesteśmy stworzeni, aby przeżyć, a to jest mięsień, który ma wciągać powietrze do płuc i usuwać odpady. Istota polega na tym, że jeśli nie ćwiczymy tego mięśnia, jak każdego innego, słabnie. A słaba przepona ma wiele niechcianych i niekorzystnych konsekwencji. Przede wszystkim przepona jest podstawą klatki piersiowej. Gdy jest mocna, podtrzymuje ciężar górnej części ciała i działa, aby zapewnić narządom ciągły masaż, dodając energii. Jeśli jest osłabiona, ciężar górnej części ciała spada na zawartość rdzenia, zgniatając i przemieszczając narządy. Brak ruchu tego mięśnia chłodzi obszar podstawy, co spowalnia przepływ powietrza, krwi, energii.

Życie na wydechuŻycie na wydechu – Obserwacja:

Przepona jest istotną częścią pracy żołądka. Pomaga mu rozkładać pokarm, by wchłonąć składniki odżywcze, ruch oddechu wytwarza ciepło, a to zaś energię. Bez tego żołądek nie może swobodnie wykonywać swoich funkcji, co powoduje problemy z trawieniem. Wątroba, znajdująca się po prawej stronie, pełni m.in. funkcję oczyszczenia krwi. Tłuszcze, przechodząc przez ten filtr i jeśli są zimne, zestalają się /stłuszczają/, blokując zdolność wątroby do skutecznego wykonywania swojej pracy.

Życie na wydechu – Rozważania:

Otłuszczenie wątroby jest spowodowane właśnie słabą przeponą. Trzustka z kolei znajdująca się pod przeponą pośrodku rdzenia, kontroluje poziomu cukru we krwi. Jeśli jest zimna i zgnieciona, ma trudności z pracą i powoduje zaburzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca. Zatem świadomy oddech przeponą jest istotny dla pracy organów i wpływa na poziom naszego zdrowia i jakość naszego życia.

W spoczynku nie poruszamy mięśniem przepony w pełnym zakresie, ponieważ nasze komórki nie zużywają dodatkowej energii do pracy niepotrzebnych, bądź nieużywanych. Natomiast, gdy poruszamy się i pracujemy ciałem, oddech staje się większy w swoim zakresie. Wciąga więcej tlenu, aby nakarmić głodne i aktywne komórki. Dlatego tak istotny jest pełny wydech. Większość z nas czuje się komfortowo biorąc pełny wdech, ale nie łączy się to z pełnym wydechem. To pozostawia odpady, gromadzące się w komórkach, a z czasem tworzy toksyczne środowisko wewnętrzne. Dlatego tak ważne jest, aby żyć na wydechu.

Życie na wydechu – Podsumowanie:

Ilekroć oddychamy w zrelaksowany sposób, zawsze pracujemy z przestrzeni wewnątrz. Praktyka zaś tworzy nawyk, a nawyk jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowego ciała przez całe życie. Ponadto większość utraty wagi następuje poprzez prawidłowy wydech. Pomaga to nie tylko w utrzymaniu zdrowego rozmiaru i kształtu organów wewnętrznych, ale także utrzymuje komórki czyste, zdrowe, przynosząc szereg korzyści zdrowiu i życiu. Dobrą metodą na pracę przepony jest intensywny śpiew. Gdzie mamy okazję, tam powinniśmy śpiewać, no chyba, że wolimy biegać. Oczywiście każdy intensywny sport również kształtuje przeponę. Ta zaś pozwala uniknąć wielu przykrych dolegliwości i chorób.

PS. Oddech dostajemy po narodzinach, a oddajemy w chwili śmierci, a mimo swej trywialności ma ogromne znaczenie. – August Witti

_______
#Oddech

 

Tags: