Najtrudniej poznać samego siebie

Życie w miłości

Życie w miłości

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Do niedawna jeszcze nie wiedziałem, co to eufouczucie. Nie zdawałem sobie sprawy jak jest ważne i co potrafi zdziałać. Dzisiaj wiem dokładnie, co w moim życiu jest ważne i czym mam się kierować – miłością. Obecnie powoduje mną i kieruje …

życie w miłości.

Życie w miłościNajlepsza z żon zwracając moją uwagę na eufouczucie, jasno określiła, co to jest i jak się objawia. Powiedziała “to to uczucie, gdy weźmiesz małego kotka na ręce, bawisz się z nim i głaszczesz, a on oddaje ci to samo” – wówczas pojawia się to uczucie. I owszem, pojawia, można je nawet, doświadczając, zrozumieć i dokładnie poznać. Można też obdarować nim innych i wszystko dookoła, cokolwiek zechcesz.

Zacząłem wiec pracę nad “uczuciem miłości” i wnikliwie obserwowałem. A oto wnioski. Pozytywne myślenie pojawia się wówczas, gdy na naszej twarzy gości pogodny nastrój, a nawet uśmiech. Dzieje się wówczas coś dziwnego, mianowicie uczucia znikają w ogóle, bo czyż pogodny człowiek czymś się trapi, czy boi czegoś, czy popada w nostalgię? Nie! Pogodny człowiek jest zharmonizowany wewnętrznie, jest zrównoważony i otwarty. Nie popada w paranoję, bo jego odbiór świata jest pozytywny.

Mało tego, dostrzega wiele więcej i wnikliwiej, chce się dzielić spokojem i szczęściem, chce pomagać w zrozumieniu, chce aby wszyscy się uśmiechali. Pozytywny człowiek tak ma! Ale gdy napotyka opór, zdecydowaną kontrę, odchodzi, nie generując uczuć, bez lęku, bez animozji. Tym sposobem jeżeli przebywamy już w czyimś towarzystwie, to są to ludzie równie weseli, albo na ten moment, obdarci ze złości i negatywów. Pogodna twarz, miłe usposobienie, grzeczność i ofiarność, powodują ciepłe przyjęcie i chęć niesienia pomocy pozytywnemu człowiekowi.

Tym samym życie staje się łatwiejsze, prostsze, spełnia nasze oczekiwania i powoduje, że my sami się zmieniamy. A jak? Dostrzegłem kilka istotnych zmian. Pierwsza to wewnętrzny spokój i harmonia, stonowane zachowanie i rozsądek w głowie. Druga to wyśmienity stan zdrowia, z dnia na dzień coraz lepszy, bez bólu i zmartwień. Trzecia to niesamowita spolegliwość świata, spełniającego nasze oczekiwania. Wszystko składa się tak, że w konsekwencji wychodzi jak chcemy, jak pragniemy. Zatem jest to zachowanie godne polecenia.

Sama zaś miłość i pojawiające się eufouczucie, kreują wszystko dokoła. Potrafią “naprawić” zepsute rzeczy, potrafią uzdrowić, potrafią spowodować znaczną poprawę, potrafią działać w naszej sprawie wszędzie tam, gdzie takie działania uważane są za cud. A co najważniejsze, miłość kwitnie wokół i odczuwalna jest przez wszystko wokoło. Nie przeciągam, nie opisuję, sami doświadczcie, bo warto. Nigdy do tej pory nie czułem się tak spokojny, tak szczęśliwy, tak mocny witalnie i tak harmonijnie zgrany ze światem. To czysty obłęd 🙂 .

PS. Miłość to jedyne uczucie, które się mnoży, gdy się nim dzieli.

_____
#Milosc

ostatnie z oświecenie

dywagacja kreacja

Dywagacja kreacja

Fizyka kwantowa dowodzi, że nic nie istnieje bez obserwatora. Obserwator zaś ma
Wiara - co to jest

Wiara – co to jest

Wiara – co to jest? Psychologia Religia Chrześcijaństwo No NIE koniecznie!

Dlaczego to sobie robimy

Dlaczego trwamy przy swoich przywarach? Dlaczego towarzyszy nam upór i opór? Dlaczego
Translate »
idź do góry