Najtrudniej poznać samego siebie

Życie w strachu

Życie w strachu

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Życie w strachu – Zbyt często nie korzystamy z rozsądku i podążamy za resztą jak barany. Zbyt często wyolbrzymiamy to co w nas, z powodów strachu właśnie. Za często rozsiewamy ten zagnieżdżony w nas strach i wpompowujemy go we własne życie. Dlaczego? Bo brak nam świadomości. A czymże ta świadomość w takim bądź razie jest? Ano brakiem strachu i potęgą miłości w nas. Maluczcy nauczeni od dziecięctwa, boją się wszystkiego. “Nie biegaj bo sobie nóżkę złamiesz”, “Nie idź tam to niebezpieczne”, “Nie skacz i nie fikaj”. To są programy w których żyjemy. I czas najwyższy je przełamać.

Życie w strachuŻycie w strachu:

Strach to jedna z najpotężniejszych emocji. Ma bardzo silny wpływ na umysł i ciało. Może generować silne sygnały reakcji, gdy jesteśmy w sytuacji awaryjnej, ale i zwyczajnie jest wyzwalany myślami. Za myślami podążają emocje i wszystko to, czego się boimy. A boimy się zawsze na wyrost, gdyż na ogół nie doświadczyliśmy, a zasłyszeliśmy. Strach działa, gdy stajesz w obliczu nieszkodliwych wydarzeń. To reakcja na zagrożenie, które może być postrzegane /wyobrażeniowe/ lub realne. Na ogół to domysły, konfabulacja i wpisane w nas schematy.

Strach i niepokój trwają na ogół krótki czas, ale mogą się w nas zagnieździć i trwać w nieskończoność. Mogą też przejąć kontrolę nad naszym życiem, wpływając na wszystko co w nas i na zewnątrz. Na postrzeganie własnego świata. A to wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie. Wielu z nas jest przytłoczonych strachem. Ludzie szerzą i rozsiewają ten strach wokół siebie. A wystarczy zrozumieć, że twoja świadomość to wsparcie przed strachem właśnie. Że twoja świadomość jest nieśmiertelna, zatem ty też jesteś. Że strach to tylko wymysł i fantasmagoria. Przykra fantasmagoria.

Boimy się wszystkiego i nieustannie. Zakorzeniane to w nas jest od nowości. Obawiamy się porażki, niemocy, niewiedzy i wszystkiego nieznanego. A uczucie to jest w nas zbyt silne. Gdy czujesz strach lub niepokój, twój umysł i ciało pracują ze wzmożoną siłą. Serce bije bardzo szybko i nieregularne, oddech przyspiesza, mięśnie słabną, potliwość wzrasta, żołądek się skręca, a jelita są luźne, trudno o koncentrację, pojawiają się zawroty głowy, brak apetytu, gorące i zimne poty, suchość w ustach, napięcie mięśniowe.

Twoje ciało, wyczuwając strach, przygotowuje się na nagły wypadek, zwiększając poziom cukru we krwi. Przy stałym lęku pojawia się drżenie rąk, kłopoty ze snem, bóle głowy, problemy z pracą i koncentracją, problemy z seksem i utrata wiary w siebie. Fizyczne uczucie strachu jest samo w sobie przerażające – zwłaszcza jeśli sobie to uświadamiasz. Zamiast wzmacniać i ostrzegać strach paraliżuje. Gdy strach się wzmaga, pojawia się atak paniki, Trudno wówczas o oddech, zawał serca zagraża nam, tracimy kontrolę nad ciałem.

Życie w strachu – Podsumowanie:

Bywa też, że stały strach przeradza się w fobię. To strach zwierzęcy. Osoby z fobią mają potrzebę unikania jakiegokolwiek kontaktu z konkretną przyczyną lęku lub strachu. Myśl o kontakcie z przyczyną fobii wywołuje lęk lub panikę. Co wówczas? Jak sobie poradzić ze strachem? Z nim trzeba się zmierzyć, tak aby poprzez zrozumienie i akceptację go zniwelować. Strach należy rozpoznać, aby go poskromić. Świadomość jest tu najlepszym remedium, bo jeśli uświadamiasz sobie połączenie ze wszystkim, jeśli wiesz, że jest ona nieśmiertelna, znikają najnormalniej w świecie przyczyny strachu.

PS. Strach to największy przeciwnik życia. – August Witti

Hits: 132

najnowsze z świadomie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Translate »
idź do góry