Najtrudniej poznać samego siebie

Życie w strachu

Życie w strachu

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Życie w strachu – Zbyt często nie korzystamy z rozsądku i podążamy za resztą jak barany. Zbyt często wyolbrzymiamy to co w nas, z powodów strachu właśnie. Za często rozsiewamy ten zagnieżdżony w nas strach i wpompowujemy go we własne życie. Dlaczego? Bo brak nam świadomości. A czymże ta świadomość w takim bądź razie jest? Ano brakiem strachu i potęgą miłości w nas. Maluczcy nauczeni od dziecięctwa, boją się wszystkiego. „Nie biegaj bo sobie nóżkę złamiesz”, „Nie idź tam to niebezpieczne”, „Nie skacz i nie fikaj”. To są programy w których żyjemy. I czas najwyższy je przełamać.

Życie w strachuŻycie w strachu:

Strach to jedna z najpotężniejszych emocji. Ma bardzo silny wpływ na umysł i ciało. Może generować silne sygnały reakcji, gdy jesteśmy w sytuacji awaryjnej, ale i zwyczajnie jest wyzwalany myślami. Za myślami podążają emocje i wszystko to, czego się boimy. A boimy się zawsze na wyrost, gdyż na ogół nie doświadczyliśmy, a zasłyszeliśmy. Strach działa, gdy stajesz w obliczu nieszkodliwych wydarzeń. To reakcja na zagrożenie, które może być postrzegane /wyobrażeniowe/ lub realne. Na ogół to domysły, konfabulacja i wpisane w nas schematy.

Strach i niepokój trwają na ogół krótki czas, ale mogą się w nas zagnieździć i trwać w nieskończoność. Mogą też przejąć kontrolę nad naszym życiem, wpływając na wszystko co w nas i na zewnątrz. Na postrzeganie własnego świata. A to wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie i zdrowie. Wielu z nas jest przytłoczonych strachem. Ludzie szerzą i rozsiewają ten strach wokół siebie. A wystarczy zrozumieć, że twoja świadomość to wsparcie przed strachem właśnie. Że twoja świadomość jest nieśmiertelna, zatem ty też jesteś. Że strach to tylko wymysł i fantasmagoria. Przykra fantasmagoria.

Boimy się wszystkiego i nieustannie. Zakorzeniane to w nas jest od nowości. Obawiamy się porażki, niemocy, niewiedzy i wszystkiego nieznanego. A uczucie to jest w nas zbyt silne. Gdy czujesz strach lub niepokój, twój umysł i ciało pracują ze wzmożoną siłą. Serce bije bardzo szybko i nieregularne, oddech przyspiesza, mięśnie słabną, potliwość wzrasta, żołądek się skręca, a jelita są luźne, trudno o koncentrację, pojawiają się zawroty głowy, brak apetytu, gorące i zimne poty, suchość w ustach, napięcie mięśniowe.

Twoje ciało, wyczuwając strach, przygotowuje się na nagły wypadek, zwiększając poziom cukru we krwi. Przy stałym lęku pojawia się drżenie rąk, kłopoty ze snem, bóle głowy, problemy z pracą i koncentracją, problemy z seksem i utrata wiary w siebie. Fizyczne uczucie strachu jest samo w sobie przerażające – zwłaszcza jeśli sobie to uświadamiasz. Zamiast wzmacniać i ostrzegać strach paraliżuje. Gdy strach się wzmaga, pojawia się atak paniki, Trudno wówczas o oddech, zawał serca zagraża nam, tracimy kontrolę nad ciałem.

Życie w strachu – Podsumowanie:

Bywa też, że stały strach przeradza się w fobię. To strach zwierzęcy. Osoby z fobią mają potrzebę unikania jakiegokolwiek kontaktu z konkretną przyczyną lęku lub strachu. Myśl o kontakcie z przyczyną fobii wywołuje lęk lub panikę. Co wówczas? Jak sobie poradzić ze strachem? Z nim trzeba się zmierzyć, tak aby poprzez zrozumienie i akceptację go zniwelować. Strach należy rozpoznać, aby go poskromić. Świadomość jest tu najlepszym remedium, bo jeśli uświadamiasz sobie połączenie ze wszystkim, jeśli wiesz, że jest ona nieśmiertelna, znikają najnormalniej w świecie przyczyny strachu.

PS. Strach to największy przeciwnik życia. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to
Translate »
idź do góry