Żyjemy w świecie akcji i reakcji

Żyjemy w świecie akcji i reakcji

w różne

Żyjemy w świecie akcji i reakcji. Nasze postrzeganie zostało mocno zawężone. Nikt nie chce podnieść pałeczki boskości. Wszyscy nagminnie twierdzimy, że aby powstało coś, musi zaistnieć coś. Aby np. było zimno, musi być ciepło. Aby było dobrze, musi być gorzej. Dlaczego? Bo to my stwórcy własnego świata musimy zostać uwarunkowani na odbiór, tego co nam sprzedają. Wcale się to nie różni od błyskotek oferowanych Indianom.. To uwarunkowanie zawsze przyjmujemy sami. Jeśli w coś wierzysz, to istnieje – jeśli nie , to nie. Zatem musimy uwierzyć. Uwierzyć, że jest nam źle, uwierzyć, że się nam nie wiedzie, uwierzyć, że jesteśmy chorzy i uwierzyć, że życie jest jakie jest. Ale to my, każdy z osobna, ustalamy co jest, a czego nie ma. Anie ma bo daliśmy się zmanipulować, narzucić pewien obraz świata.

Żyjemy w świecie akcji i reakcjiŻyjemy w świecie akcji i reakcji – Obserwacja:

Jesteś matką i ojcem, dosłownie. Powtarzasz ich losy, zachowania, nawet odruchy i wady. Napatrzyłeś się dosyć, aby móc odtwarzać. Jeśli nawet nie napatrzyłeś, to masz wyobraźnię i sobie po prostu wyobraziłeś. Jestem wobec tego matką i ojcem. I co dalej? Jeśli to zostawisz i nie zadziałasz miłością do siebie, szerokim świadomym spojrzeniem i uważnością. Będzie jak było. Czyli to samo co oni, ale to jesteś ty. Ale, gdy otworzysz swoją głowę w sensie zrozumienia. Jeśli dostrzeżesz i doczytasz, czyli zrozumiesz i sobie wytłumaczysz, że jednak jesteś w istocie matką i ojcem, dopóty nie będziesz sobą. Prawdziwe życie zaczyna się w momencie uzyskania osobowości. A to wiemy jak wiemy kim tak naprawdę jestem i po co jestem. To rzekomo trudne pytania, ale posłuchaj wewnętrznego głosu. Dopuść go do głosu po prostu. On ci powie kim jesteś, ale wcale nie musisz być z tergo zadowolony. Zadowolenie zaczyna się rodzić, gdy już wiesz. Kim jesteś? Jaką rolę masz w życiu? Mało tego, co chcesz, jakie masz pragnienia, jakie marzenia i jakie nastawienie do życia.

Żyjemy w świecie akcji i reakcji – Rozważania:

Jeśli trwasz gdzie byłeś, tak masz. Żyjesz niejako zeszłą epoką. Ale jeśli pokusiłeś się już na świwd0mość, czyli nieustanną drożność do szlachetności, to niejako wyrywasz się ze schematów matki i ojca i zaczynasz być sobą. Ta wiwisekcja, retrospekcja, analiza i wnioski obfitują strzeżeniem nowego człowieka. Do tej pory byłeś i jesteś zwierzątkiem z aspiracjami i spranym mózgiem. Ale jak już wiesz kim jesteś i czego chcesz, to zaczynasz chcąc nie chcąc działać. Od tego momentu właśnie. Od działania w swojej sprawie, świadomości działania w swoim życiu, celów, pragnień i marzeń zaczyna się twoje życie. Nie wcześniej. Wszelkie dywagacje na temat świadomości są bzdurne, gdyż świadomość to ty osadzony w świecie. Świadomy jestestwa, świadomy działań, świadomy swoich celów i świadomy tego, że jednak warto pokazać, że naprawdę żyjesz. Po prostu zrobić coś, żeby było nie tyle lepiej, co tak jak chcesz. Ale to trzeba robić, bo jest akcja i reakcja.

Żyjemy w świecie akcji i reakcji – Podsumowanie:

Jak chcesz zacząć czarować, a można. Można stwarzać swój świat pom swojemu. Musisz zaznajomić się z czarami. To po prostu techniki, które nijak nie są chronione, ukrywane, ograniczone, czy skryte. Są tak naturalne jak życie. Pragnienie, marzenie, chęć i działanie, a w konsekwencji jest. W taki czy inny sposób ale jest. Ale jeśli myślisz nad sposobem, ile to trzeba będzie się napracować, ile razy łamać swój komfort psychiczny i odkrywać swój świat z różnym skutkiem. Niestety to się nie uda. Cokolwiek byś chał. Nie uda się. Bo jeśli w coś wierzysz, to istnieje. Mózg już sobie to wytłumaczył. Jeśli zaś nie wierzysz, to choćby „lało” to i tak nic z tego. Nie urośnie, się nie stanie. Bo nie wierzysz, że się stać może. Ot i cała filozofia życia. Ty, ja, oni decydujesz/decydują. Kimkolwiek ci oni są.

PS. Jeśli w coś wierzysz to istnieje, jeśli nie to nie. – August Witti

___________
#AkcjaReakcja