Najtrudniej poznać samego siebie

Żyjesz tylko tu i teraz

Żyjesz tylko tu i teraz

w filozoficznie/prawdziwie/topowo

żyjesz tylko tu i teraz. Życie coraz bardziej pokazuje nam, że żyjemy tylko tu i teraz, cała zaś przeszłość i przyszłość prowadzi właśnie do tej chwili. Przeszłość była minęła i należy ją zamknąć, tak jak zamyka się drzwi, bez zaglądania do niej co chwila. Przyszłość zaś całkowicie zależy od nas, cokolwiek by się nie działo, cokolwiek nie stało, to są nasze decyzje i wybory. Zatem im lepiej żyjesz, w zgodzie z naturą, bez kłamstw, pozytywnie myśląc, tym lepsze twoje dzisiaj, ba, nawet jutro. Ale tak czy inaczej tu i teraz.

Żyjesz tylko tu i teraz

Żyjesz tylko tu i teraz

Wiele razy zastanawiałem się jak ująć to w słowa, jak się wysłowić, aby zostało właściwie zrozumiane. Trudne, ale spróbuję. Wszystko, cokolwiek dzieje się w życiu wynika z naszych własnych, osobistych decyzji lub decyzji opiekunów – rodziców, nauczycieli, autorytetów /w dzieciństwie/. Wszystkie zdarzenia, przypadki, upadki i wzloty, wszystko to i wiele, innych to nasze dzieło.

I mało istotna jest stagnacja, mało istotne zamknięcie, mało znaczące wycofanie. Tak naprawdę liczy się tylko ruch, rozwój, parcie do przodu. To w nim zaczątek ma każda późniejsza sytuacja, każde zdarzenie, bo wszystko musiało zostać zainicjowane. Liczy się także, bardzo, pogoda ducha. Cóż to takiego, zapytacie?

Pogoda ducha to zarówno pozytywne myślenie, jak i pozytywne nastawienie do świata, radość, miłość, empatia. Dzięki temu, a nie innemu stanowi ducha zapewniamy sobie świetlaną przyszłość, powodzenie, karierę, pieniądze, pozycję, albo jak kto woli święty spokój :).

Żyjesz tylko tu i teraz – Podsumowanie:

To właśnie pogoda ducha, wraz z działaniem, powoduje, że nasze życie staje się piękne. Brak tego powoduje tylko regres, z którego po dłuższym zastanowieniu nikt nie jest zadowolony, nikt też dalej nie podąży. Bo czymże jest kariera, kasa, dostatek, bez miłości, radości i więzi. Z kim tak naprawdę podzielisz się swoim osiągnięciem, z kim będziesz czerpał radość z owoców życia. No nie mów, że sam ze sobą. Bo jeżeli tak, to weź to wszystko i leć na księżyc, a i tak będziesz oprócz próżni, czuł pustkę.

Człowiek to stworzenie stadne, stadne acz kochliwe. Nie potrafi w pełni żyć, bez stada /nie mówię już w ogóle o samicach i samcach/. Bez miłości, zadowolenia, radości i wielu innych upojnych doznań. Naszą rolą jako ludzi jest dobrze i radośnie żyć, tworzyć, stwarzać, budować i wiele innych, a nie stać w miejscu i biadolić. Nie będę przytaczał form biadolenia, wystarczy otworzyć TV, radio, gazetę, nawet internet, czy wręcz FB. Wystarczy!

Dziękuję wszystkim przyjaciołom, ludziom z moich kręgów :), nawet tym co mnie nie lubią, bądź zupełnie nie rozumieją, dziękuję oczywiście swojej kochanej żonie, za pełne zrozumienie, ba, przebudzenie, dziękuję moim zwierzakom. Kocham, lubię, szanuję :). 

PS. Kochajmy się tu wszyscy w kupie i miejmy resztę w wesołej dupie.

_____
#Zycie

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry