Najtrudniej poznać samego siebie

10 elementów szczęścia

10 elementów szczęścia

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

10 elementów szczęścia. Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. „Mieć szczęście” oznacza sprzyjający zbieg, splot okoliczności, pomyślny los, fortunę, dolę, traf, przypadek, powodzenie w realizacji celów życiowych, korzystny bilans doświadczeń życiowych. Odczuwać szczęście oznacza (chwilowe) odczucie bezgranicznej radości, przyjemności, euforii, zadowolenia, upojenia. Odczuwać szczęście trwale to być zadowolonym z życia. Jest to połączone z pogodą ducha i optymizmem. Pozwala na ocenę własnego życia jako udanego, wartościowego, sensownego, po prostu dobrego.

10 elementów szczęścia10 elementów szczęścia

Aby osiągnąć szczęście wcale nie musisz się zbytnio starać. Wystarczy, że wnikliwie przeanalizujesz swoją postawę względem świata, dobrze się nad nią zastanowisz i ją skorygujesz wg poniższych punktów. Wówczas to oprócz szczęścia, pojawią się dobrostan i dobrobyt zawarte w definicji szczęścia.

1. Wdzięczność
Poczucie wdzięczności ma ogromny wpływ na nasz poziom szczęścia. Wdzięczność jest zatem jednym z głównych kluczy do szczęścia. Zmieniając nasze ukierunkowanie na dobro, miłość i pokój w naszym życiu, możemy stać się bardziej szczęśliwi, radośni, spokojni.

2. Życzliwość
Następnym elementem dobrobytu jest wyrażanie życzliwości i troski o innych. Służenie innym, czy to poprzez wolontariat, dobroczynność, czy w inny sposób, jest jednym z najpotężniejszych sposobów bycia szczęśliwym. I niech się nikomu nie wydaje, że bez niesienia pomocy bliskim szczęście osiągnie. Bo nie osiągnie.

3. Współczucie
Samokrytycyzm i stawianie sobie wysokiej poprzeczki nie sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Aby osiągnąć szczęście, powinniśmy nauczyć się współczucia, zarówno do innych, jak i do siebie. Tak aby traktować siebie z dobrocią i troską. Okazuje się bowiem, że współczucie ma potężny wpływ i korzyści dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego.

4. Uważność
Ponad połowę naszych godzin czuwania, albo i więcej, spędzamy oderwani od chwili obecnej. Innymi słowy, jesteśmy fizycznie w jednym miejscu, ale mentalnie gdzieś zupełnie indziej. Jednakże okazuje się, że im bardziej nasz umysł wędruje, ucieka od chwili obecnej, tym mniej jesteśmy zadowoleni. Uważność to umiejętność bycia w chwili obecnej /tu i teraz/ i również ma niebagatelne znaczenie dla naszego szczęścia i dobrego samopoczucia, a także dla naszego zdrowia fizycznego.

5. Optymizm
Wszyscy wiedzą już, że optymizm ma wielkie znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. I tak jest w rzeczy samej. Optymiści są bardziej zadowoleni i zdrowsi od pesymistów, a przede wszystkim widzą wszystko w jasnych, radosnych barwach. Optymizm nie zezwala na chandrę, niezadowolenie, bądz niedostatek.

6. Relacje interpersonalne
W obecnym natłoku informacji, mediów społecznościowych i wszechobecnych komunikatorów mamy dostęp do nieskończenie wielkiej ilości połączeń interpersonalnych. Niestety, jakość naszych połączeń interpersonalnych uległa pogorszeniu wraz ze wzrostem ich ilości. A przecież jednym z najlepszych sposobów na znalezienie szczęścia jest poprawa jakości naszych najbliższych relacji interpersonalnych. Zatem nie ilość, a jakość przynosi korzyści.

7. Przebaczenie
Gdy ktoś nas zrani, obrazi, nadepnie na piętę, gniew jest naturalną reakcją. Ale ten sam gniew trzymany miesiącami i latami może mieć toksyczny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Sekretem szczęścia i szczęśliwego życia jest nauczenie się jak puścić tę złość. Jak się od niej uwolnić. Praktyka przebaczania jest powiązana z wieloma korzyściami dla naszego zdrowia i szczęścia. Może też być poważnym krokiem w stronę uzdrowienia.

8. Mocne strony
Wykorzystywanie własnych mocnych stron jest jednym z wielu sposobów bycia szczęśliwym. W rzeczywistości okazało się, że przynosi ono wiele korzyści, jeśli chodzi o zwiększenie naszego własnego poziomu szczęścia i osiągnięcie większego sensu i celu w naszym życiu.

9. Pozytywne przeżycia
Bywa, że w naszym życiu dzieją się dobre rzeczy, a my tymczasem zamiast je należycie przeżyć /cieszyć się/, przechodzimy do następnych rzeczy, zapominając o tym co było dobre. Okazuje się, że negatywne doświadczenia mają o wiele większy wpływ na nas, przez co te dobre doświadczenia zacierają się, giną w naszej psychice. Otóż umiejętność rozkoszowania się dobrymi chwilami jest jednym z kluczowych składników szczęścia. To one pomagają nam wzmacniać się i wyciągać pozytywne i przyjemne doświadczenia. Tym samym zbliżają nas do szczęścia.

10. Troska o ciało i zdrowie
Wśród wielu sposobów bycia szczęśliwym jest dbanie o siebie. W okresie stresu, niedoli, choroby, bardzo łatwo jest stracić z oczu samoopiekę. Tym samym ściągamy na siebie cierpienie. Ćwiczenia fizyczne, ruch, a także odpowiednie potrawy, które spożywamy mają wpływ na poczucie szczęścia i dobre samopoczucie.

PS. Szczęście to brak cierpienia. – August Witti

________
#Szczescie

Tags:

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry